Jeszcze raz czarny proch.

podstawowe informacje
shutafak
Posty: 3
Rejestracja: ndz 22.mar.2020 - 10:35
Moja broń: Remington 1858. 44 5.5

Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: shutafak »

Witam wszystkich.
Może wybrałem sobie zły moment, nieciekawe czasy na takie zakupy ale zanim coś kupię jeszcze ciągle nurtują mnie pewne kwestie które przegapiłem może na forum.
Mam wiele zainteresowań, a jedną z nich zawsze były militaria. Byłem w woju (trochę żałuję, że nie zostałem) i tam trochę postrzelałem z kałacha. Byłem najlepszy na baterii mimo niezdiagnozowanego jeszcze wtedy astygmatyzmu, co jeszcze bardziej zachęciło mnie do tych zabawek. Po wyjściu kupiłem wiatrówkę CO2 Waltera PPK/S. Potem był Walter CP99 i wynalazek zwany Keseru. Po latach z racji innych hobby zostałem tylko z CP99. Keseru mimo, że "interesujący" nie sprawdzał się do strzelania na ogródku z racji jednak hałasu który podrywał od razu wszystkie okoliczne psy (mam na myśli te na czterech łapach), a na strzelnice to jednak przypał z taką zabawką. Oprócz tego zaliczyłem strzelnice, paintball i asg. Wszystko super :).
Odkąd zobaczyłem parę lat temu Remingtony, bardzo mnie kusiło by je kupić. Ale po drodze był motorek, wędki i inne pierdoły. Po obejrzeniu paru filmików na yt znowu wraca chęć postrzelania. Na celowniku głównie Remington 1858 New Army 5,5 cali kal .44 z racji sztywnej konstrukcji i większej popularności, a co za tym idzie większej na ten temat wiedzy. Zresztą wielu niby poleca go na początek, choć co to właściwie znaczy. To tak jakby mi ktoś powiedział przy treningu w kosza, na początek porzucaj sobie piłką do ręcznej, ale mniejsza.

Jestem z Gliwic i ciekawi mnie czy ktoś z was jest z tej okolicy? Gdzie strzelacie i jak to jest z kupnem tego prochu. Bo EKP bym sobie z czasem wyrobił, jednak gdybym teraz zdecydował się na zakup repliki i rejestrację, zastanawiam się co sobie o mnie pomyślą na komendzie :). Czy w ogóle można go teraz gdzieś kupić (mam na myśli proch) jak sklepy raczej pozamykane. Czy to ma sens? Czy poczekać? Ja lubię kupować w momencie największej zajawki, bo wtedy nigdy nie żałuję decyzji.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: wyrzucony »

Musisz dać sobie na wstrzymanie. Nie wiele kupisz a prochu bez EKB na pewno. Zresztą strzelnice pozamykane to i tak nigdzie nie postrzelasz.
Kup rewolwer jak zdołasz i czekaj tak jak cała reszta na koniec blokady :(
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: Irek M »

Akurat proch kupi najłatwiej i to bez EKB. To ja jestem w tej dobrej sytuacji, że "moja" strzelnica tylko ograniczyła godziny "urzędowania". Przynajmniej do piątku była taka sytuacja. Więc jutro kolejne strzelanko.
shutafak
Posty: 3
Rejestracja: ndz 22.mar.2020 - 10:35
Moja broń: Remington 1858. 44 5.5

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: shutafak »

Właśnie z tym prochem to myślałem, że najtrudniej. Broń można nawet online choć wiem, że tego nikt nie poleca. Ale proch, to jak?

No i fakt ze strzelnicami to nie wiem jak jest. Ja kiedyś byłem w Rudzie i wiem, że jest w Tarnowskich Górach ale super by było gdyby było coś bliżej.
piot-er
Posty: 1
Rejestracja: wt 24.mar.2020 - 17:00
Moja broń: Uberti 1858 New Army .44 5,5" Inox

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: piot-er »

Ja też mam problem z kupnem prochu. Kupiłem rewolwer, akcesoria, wyrobiłem EKB a następnie poszedłem do sklepu w Gdańsku. A tam powiedzieli, że proch skończył się w styczniu i nie wiadomo kiedy będzie.... I zostałem jak Himilsbach z angielskim. Na razie postrzelałem sobie z kapisznów. :)))
Czy ktoś wie gdzie kupić (legalnie) czarny proch w 3city?
Awatar użytkownika
krzysztof81
Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: sob 09.mar.2019 - 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Remington, Snub, Maynard, itd.

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: krzysztof81 »

Wczoraj kupiłem w "Kalibrze" Złoty Stok 2 - dla kolegi bez EKB. Poza szokiem cenowym problemu nie było (300 PLN). Z tego co wiem to w Pionkach sprzedają po 250 - informacja z dnia dzisiejszego. Sam używam PC "Róża 2" i "Vesuvit" - zależy od typu strzelania, do tarczy to "Róża", rekreacyjnie wystarczy "Vesuvit".
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: JohnWayne »

Ale dzwoniłeś/pisałeś do Pionek czy masz info z Kalibra? Bo tak z rok temu jak z nimi rozmawiałem to cena prochu u nich też zwalała z nóg. A apokalipsy zombie jeszcze wtedy nie było. ;-)
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: JohnWayne »

No niestety muszę potwierdzić powyższe. Dziś dzwoniła do mnie przemiła Pani z Pionek i proponowała mi proch za 250pln/kg. Normalnie koniec świata.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: RedGuy »

Ja sobie zapach Czecha zrobiłem, tyle że strzałka zamknięta ;(
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: zbiho »

To Ci musi śmierdzieć że hej.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: RedGuy »

"Zapas" zrobiłem :-D, chochlik mi się wdarł. Zmieniłem telefon i tak mi dziadyga podpowiada :lol: . Gdybym wiedział że wyjdą takie kwiatki to bym tyle nie brał, ale przecież nie wywalę -zużyje się ;) .
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: zbiho »

Jak masz zapas to pożycz kilo.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: RedGuy »

Jeśli już to wolałbym wymienić na talony NBP. Wybacz ale to że piszemy na forum nie zmienia faktu że się nie znamy. Nie chciałbym Cię obrazić i nie twierdzę że mógłbyś mnie oszukać ale w życiu tyle razy dałem się wykiwać że od jakiegoś czasu przestałem bezgranicznie ufać ludziom. Dochodzi jeszcze problem dystansu. Bądź co bądź jest to prawie 200km a jak wiemy wysyłanie pudru w zwykłej paczce to niepewna sprawa. Ryzykować i wysyłać? Jeśli byś przejazdem zawinął to mógłbym ci kilo odstąpić.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: zbiho »

W żadnym razie nie wysyłać, Jak mnie bieda przyciśnie to gotów jestem pojechać, do Czech mam tyle samo.
Mogę ewentualnie wymienić na ołów w wyrobie albo nawet w kruszcu, jak jesteś zainteresowany napisz priv.
Awatar użytkownika
krzysztof81
Bywalec
Posty: 134
Rejestracja: sob 09.mar.2019 - 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Remington, Snub, Maynard, itd.

Re: Jeszcze raz czarny proch.

Post autor: krzysztof81 »

W maju mam możliwość skorzystania z podwózki i zastanawiam się nad opcją zrzutki i zakupu większej ilości ZS2 w Pionkach. Samochód będzie jechał w okolice Katowic i tym sposobem można by było zorganizować odbiór bezpośredni w kilku miastach "po trasie". Pionki sprzedają po 250 czyli po doliczeniu"paliwa" wyjdzie np. po 270.
A może ktoś będzie jechał dalej na północ i może taki zakup zorganizować ?
Rozmawiałem z osobami jadącymi pod Katowice i oni nie widzą zbytniego problemu - ograniczeniem jest tylko ilość.
ODPOWIEDZ