Pierwsza skałka.

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: BEAR »

Może tak być bo odkąd z niej strzelam jest podobnie podpórka powiedzmy robi się skupienie a z pozoycji stojacej ściągam z tendencją w prawo. Nie pozostaje nic tylko ćwiczyć
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Marek »

Spróbuj strzelić w kontrolowany sposób, nie skupiaj się na idealnym mierzeniu, a raczej na utrzymaniu celu w przyrządach, tak żebyś oddał strzał i był pewien ze nie ściągnąłeś karabinu w dół, mierzysz, trzymasz pozycje i naciskasz stopniowo spust zwracając uwagę na to co widzisz w przyrządach, do samego końca i chwile po strzale.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

Marek pisze: pn 08.mar.2021 - 13:19 Spróbuj strzelić w kontrolowany sposób, nie skupiaj się na idealnym mierzeniu, a raczej na utrzymaniu celu w przyrządach, tak żebyś oddał strzał i był pewien ze nie ściągnąłeś karabinu w dół, mierzysz, trzymasz pozycje i naciskasz stopniowo spust zwracając uwagę na to co widzisz w przyrządach, do samego końca i chwile po strzale.
Łatwo powiedzieć gorzej wykonać . Najtrudniejszym elementem całej łamigłówki strzeleckiej jest praca na spuście :-D Ten element jest trudny do opanowania.
Może tak być bo odkąd z niej strzelam jest podobnie podpórka powiedzmy robi się skupienie a z pozoycji stojacej ściągam z tendencją w prawo. Nie pozostaje nic tylko ćwiczyć
Wczoraj zrobiłem eksperyment na strzelnicy . Młody trzymał karabin ja naciskałem spust . Na 4 strzały były 2x10 jedna 9 blisko tych 10 i jeden strzał w 6 . 6 nacisłem jak jeszcze lufa mu goniła po tarczy . Uzmysłowiłem mu że wszystko psuje chęć strzelenia samych 10 . Chytry zawsze 2 razy traci .
Możesz sobie pomóc jak będziesz starał się strzelać nie w 10 ale w czarne lub tarczę .
Druga sprawa którą należy sobie uświadomić to to że ręce są zdecydowanie przereklamowane w strzelaniu . Strzelają tak naprawdę nogi , i to nogi decydują gdzie padnie strzał .
Lufę kierują na cel nogi a nie ręce .Twoja prawa noga, to centralny punkt dowodzenia naprowadzaniem tego co wylatuje w lufy i gdzie podąża ta lufa .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: pn 08.mar.2021 - 14:06 [...]
Druga sprawa którą należy sobie uświadomić to to że ręce są zdecydowanie przereklamowane w strzelaniu . Strzelają tak naprawdę nogi , i to nogi decydują gdzie padnie strzał .
Lufę kierują na cel nogi a nie ręce .Twoja prawa noga, to centralny punkt dowodzenia naprowadzaniem tego co wylatuje w lufy i gdzie podąża ta lufa .
Jest wiele publikacji na temat teorii strzału zwłaszcza przy broni współczesnej ale właściwa postawa strzelecka jednoznacznie określa sukces. To nie tylko ręka, nogi, kąt itp. Dużo zależy od kondycji fizycznej, ilości treningów jednym typem broni - czyli czasami istna droga przez mękę... Ergonomię broni sportowej można poprawić aby na zawodach osiągnąć lepsze wyniki - z broni CP to strzelec musi się dopasować niestety.
W swojej karierze widziałem też irracjonalne, wręcz śmieszne postawy strzelecki które przynosiły nadspodziewane efekty - czasami wszystko zależy od treningu i przyzwyczajenia się.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

mar_kow pisze: pn 08.mar.2021 - 14:54
slaw29 pisze: pn 08.mar.2021 - 14:06 [...]
Druga sprawa ....
Jest wiele publikacji na temat teorii strzału zwłaszcza przy broni współczesnej ale właściwa postawa strzelecka jednoznacznie określa sukces. To nie tylko ręka, nogi, kąt itp. Dużo zależy od kondycji fizycznej, ilości treningów jednym typem broni - czyli czasami istna droga przez mękę... Ergonomię broni sportowej można poprawić aby na zawodach osiągnąć lepsze wyniki - z broni CP to strzelec musi się dopasować niestety.
W swojej karierze widziałem też irracjonalne, wręcz śmieszne postawy strzelecki które przynosiły nadspodziewane efekty - czasami wszystko zależy od treningu i przyzwyczajenia się.
Chętnie bym poznał inny punkt widzenia , jak trenować z CP i jaką postawę przyjąć , jak dobrać postawę . Jak dopasować się do Broni CP . Z moich obserwacji wynika ze w strzelaniu CP nie ma jedynie słusznej drogi .Każdy jest inny i trzeba poszukiwać . O ile pistolety są dobrze opisane o tyle o strzelaniu karabinem cisza .
Skałka jest dobra do treningu techniki , bo każdy błąd jest widoczny od razu .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Marek »

Zobaczcie ciekawostkę, ładne zapłon w zwolnionym tępie widać
https://youtu.be/ZOVJoS80pAA
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: BEAR »

Klasyka znawców tematu :)

Ciekawe czy by w realu go "hertz klekot" chwycił ?

a tak na serio Marek widziałeś bruzdę na panewce? wygląda na dość głęboką.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Marek »

Tak widziałem, zauważ jak słabo krzesze i proporcjonalnie do filmu długi zapłon, u mnie to prawie kapioszon.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

Zasuwam na strzelnicę , zabrałem do strzelania tylko jeden karabin .... kto zagadnie jaki ;)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

Wynik chyba ekstra jak na pierwszy raz, 50 m stojąc 13 strzałów
Obrazek
3 w białym . Kto policzy punkty ? Ja już nie liczę i od razu lepiej mi idzie .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Marek »

Elegancko
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: BEAR »

Gratuluję techniki!
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

Trzeba tylko odpowiednio naciąć buksik ( rada Irka ) odpowiednio zasypać proch ( koniecznie z przetykaczem aby dziura była nie osmolona ) Potem ubić proch w kierunku buksika , załadować .... nasypać CH1 na panewkę .
Stać spokojnie i na luzie i pociągnąć za spust . Markowi nigdy nie dorównam, ale ja jestem zadowolony z rezultatu . Prawie jak kapiszonem strzelam tą skałką . Odpala zarombiście i nie ma opużnienia. Ale radocha , to był dobry dzień dziś.
Kto policzy punkty :-D .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: Marek »

81
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Pierwsza skałka.

Post autor: slaw29 »

Dzięki Marku . Od MP w tamtym roku przyjąłem sobie zasadę że nie liczę punktów jak strzelam . Liczenie punktów i analiza punktowa w czasie strzelania przeszkadza początkującym strzelcom . Proponuję początkującym przyjąć taką samą zasadę . W tyłku mam punkty , liczy się dobra zabawa. Generalnie nawet nie interesuje mnie jakie miejsce zajmuję . Od momentu jak przestały mnie te wyniki interesować , to nawet chyba jakiś dyplom dostałem .... tylko nie pamiętam za co :lol: Jak dalej się będę taką beztroską wykazywał , to i może jakiś medal się zdarzy :D , bo chyba jeszcze nigdy medalu nie dostałem :piwo:
ODPOWIEDZ