Rekordy Polski

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Rekordy Polski

Post autor: wyrzucony »

Szanowni koledzy padły ostatnio dwa piekne rekordy Polski w wykonaniu Leszka bo rekordy absolutne czyli 100 pkt w Vetterli. Z tej okazji wysyłając protokoły z zawodów do odpowiednich organów PZSS otrzymałem prośbę z Kolegium Sędziów by opracować w naszym środowisku Regulamin Rekordów CP. Dlatego pozwalam sobie przedstawić mój projekt tego regulaminu opracowany na podstawie regulaminu PZSS.
Prosiłbym o uwagi i propozycje zmian tak byśmy mogli w ciągu dwóch, trzech tygodni przedstawić naszą propozycję tego regulamiu władzom PZSS.
REGULAMIN REKORDÓW W STRZELECTWIE CZARNOPROCHOWYM – EWIDENCJA I ZASADY USTANAWIANIA

I. W strzelectwie sportowym czarnoprochowym notowane są rekordy indywidualne i zespołowe

- Świata (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach ustalonych przez organizację MLAIC),
- Europy (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach ustalonych przez organizację MLAIC),
- Polski (indywidualne i zespołowe - w konkurencjach podstawowych organizacji MLAIC a także polskich konkurencji czarnoprochowych) :

II. Ewidencję wyników rekordowych prowadzi kolegium sędziów PZSS.
1. Zaświadczenie o ustanowieniu Rekordu Polski, wydaje PZSS na wniosek zainteresowanego.
2. Rekord zespołowy może ustanowić zgłoszona oficjalnie reprezentacja składająca się z trzech i więcej zawodników w zależności od konkurencji.
3. Rekordy Polski (indywidualne, zespołowe) ustanawia się w następujących kategoriach wiekowych:
- kobiet i mężczyzn
- juniorek i juniorów .

III. Rekordy mogą być ustanawiane podczas następujących zawodów:
- Rekordy świata – podczas mistrzostw świata (zgodnie ze Statutem MLAIC). [poprawka Semena]
- Rekordy Europy – mistrzostw świata, mistrzostw Europy (zgodnie ze Statutem MLAIC).
- Rekordy Polski – mistrzostw świata, mistrzostw Europy , zawodów międzynarodowych ujętych w kalendarzu MLAIC, mistrzostw Polski, ogólnopolskich zawodów cyklu pucharu Polski i innych zawodów ogólnopolskich ujętych w systemie współzawodnictwa strzelectwa sportowego. [poprawka Variaq'a]

IV. Warunki uznania Rekordu Polski.
1. Rekord Polski może paść na:
- zawodach międzynarodowych, które są ujęte w kalendarzu MLAIC oraz w kalendarzu PZSS na dany rok,
- zawodach ogólnopolskich jak mistrzostwa Polski czy puchar Polski, przeprowadzonych zgodnie ze Statutem MLAIC przy udziale delegata technicznego KS PZSS [poprawka Variaq'a]
2. Zawodnik ustanawiający Rekord Polski musi posiadać aktualną licencję zawodniczą PZSS.
3. Jeżeli zawodnik ustanawia rezultat równy lub wyższy od rekordu Polski, strzelając w wyższej kategorii wiekowej, to ustanowiony rekord zalicza się także w jego kategorii wiekowej.
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: variag »

Darku, proponuję taki zapis, zamiast:
zawodach ogólnopolskich jak mistrzostwa Polski czy puchar Polski, przeprowadzonych zgodnie z obowiązującymi regulaminami PZSS.
Na:
zawodach ogólnopolskich jak mistrzostwa Polski czy puchar Polski, przeprowadzonych zgodnie ze Statutem MLAIC przy udziale delegata technicznego KS PZSS
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: wyrzucony »

Ok tak poprawię ale wieczorem
Semen.
Posty: 8
Rejestracja: pt 16.sie.2019 - 15:52
Lokalizacja: Biłgoraj
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: Semen. »

- W Regulaminie PZSS-u nie ma wzmianki o wystawianiu zaświadczenia. Czemu miałoby ono służyć?
- Więcej niż trzech zawodników (6) w zespole występuje tylko w Versailles a to tylko suma wyników z dwóch innych konkurencji zespołowych.
- W MLAIC nie występuje podział na rekordy kobiet i mężczyzn. Jest mowa o juniorach (bez podziału na płeć) w wieku 13-21 lat, no i pozostali :)
więc chyba seniorzy (to bardzo odpowiednie określenie dla strzelców CP :lol: ).
- Wg MLAIC, rekord świata można ustanowić tylko na mistrzostwach świata.
- Co miałeś na myśli pisząc "ujętych w systemie współzawodnictwa strzelectwa sportowego".
- Słuszna uwaga z tym delegatem technicznym.

Podziwiam, że chce Ci się toczyć tę nierówna walkę :ok: . Ostatni raz, w naszych sprawach w Związku, działo się coś za życia nieboszczki PSSH :lol: .
Jak zawsze, padnie zapewne pytanie... a z czyjego upoważnienia..., a na jakiej podstawie..., a w czyim imieniu... i gdzie jest pieczątka tego kogoś? :(
A jeśli już Regulamin zostanie przyjęty, to zapewne trzeba będzie również przedstawić przetłumaczone przepisy MLAIC (no to akurat logiczne, bo w projekcie jest do nich wielokrotne odwołanie), bo z naszych przepisów mają tylko wzorcowy regulamin zawodów i zasady przyznawania odznak strzeleckich.
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: variag »

- Co miałeś na myśli pisząc "ujętych w systemie współzawodnictwa strzelectwa sportowego".
Że zawody wpisane są do kalendarza.
- W MLAIC nie występuje podział na rekordy kobiet i mężczyzn.
Czyżby nagle do konkurencji No 8 Walkyrie - i No 17 Amazons dopuszczono płeć brzydką? :D
W Regulaminie PZSS-u nie ma wzmianki o wystawianiu zaświadczenia. Czemu miałoby ono służyć?
Oczywiście, że jest taki zapis vide przepisy PZSS. Masz rekord (potwierdzony na piśmie) to możesz za jego ustanowienie otrzymać kaskę.
Semen.
Posty: 8
Rejestracja: pt 16.sie.2019 - 15:52
Lokalizacja: Biłgoraj
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: Semen. »

Konkurencje 8 i 17 są przeznaczone tylko dla kobiet więc z oczywistego powodu rekord nie może być ustanowiony przez mężczyzn (chociaż, kto to teraz wie, kto strzela obok :-D ) . Może też dlatego MLAIC nie dzieli rekordów na ustanowione przez mężczyzn i kobiety a tylko rekordy danej konkurencji.
Dzięki za wyjaśnienia reszty. Zasady ustanawiania i ewidencji rekordów PZSS znalazłem tylko w "Zbiorze regulaminów PZSS 2018-2020" ciężko coś odszukać na tej nowej stronie.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: wyrzucony »

Semen. pisze: sob 09.lis.2019 - 23:41 - W Regulaminie PZSS-u nie ma wzmianki o wystawianiu zaświadczenia. Czemu miałoby ono służyć?
Strona 13 czyli Rozdział V https://www.pzss.org.pl/assets/files/me ... a-maj2.pdf
masz tam wpisane zdanie o zaświadczeniach. Miło by było coś takiego otrzymac i powiesić na ścianie - Ty już możesz dwa razy Mistrzu Absolutny :D
...
- Wg MLAIC, rekord świata można ustanowić tylko na mistrzostwach świata.
Masz rację muszę poprawić.
A jeśli już Regulamin zostanie przyjęty, to zapewne trzeba będzie również przedstawić przetłumaczone przepisy MLAIC (no to akurat logiczne, bo w projekcie jest do nich wielokrotne odwołanie), bo z naszych przepisów mają tylko wzorcowy regulamin zawodów i zasady przyznawania odznak strzeleckich.
I to też jest słuszne trzeba będzie poszukać chętnych do tłumaczenia bo jedna osoba tego nie zrobi. Moze Flexpoint bo kiedyś się deklarował może kto inny ale się i tym trzeba zająć bo przepisy sie zmieniają.

Regulamin po poprawkach na górze :D
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: variag »

Semen. pisze: ndz 10.lis.2019 - 10:09 ... ciężko coś odszukać na tej nowej stronie (PZSS)
Niestety wszystko to co jest ważne (np. regulaminy), jest dość "sprytnie" poukrywane na portalu PZSS :(
z naszych przepisów mają tylko wzorcowy regulamin zawodów i zasady przyznawania odznak strzeleckich.
Co jak co, a normy na odznaki strzeleckie PZSS to mamy w CP wyśrubowane na maxa :lol:
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Rekordy Polski

Post autor: stangret »

Więcej przepisów
Więcej formalizacji
Więcej pieczątek
Więcej zaświadczeń
Więcej zakazów i nakazów
Więceń makulatury
Więcej ważnych, ważniiejszych i tych mało ważnych
Quo Vadis strzelecka brać,Quo Vadis
Jedni mówią o decentralizacji i polużnieniu a inni wręcz przeciwnie :? Duch Partii i jej wiodąca rola ciągle żywa. Tylko patrzeć jak narodzą się nowi sekretarze i politrucy (mam wrażenie że juz są i działają)
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: Marek »

Od lat PZSS ma zatwierdzony regulamin Zawodów czarniorochowych oparty na przepisach MLAIC i ISSF, trzeba tylko poszukać
https://www.pzss.org.pl/assets/files/ko ... ulamin.pdf
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: wyrzucony »

[Posty pozamerytoryczne wylądowały w koszu jak ktoś chce sobie pogadać na inny temat niech sobie go założy]
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: Marek »

Chyba Ci kolego jesienna aura szkodzi
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: Marek »

Jest zasada ze moderator nie moderuje moderatora, chcesz żebym Twoje posty wyrzucał do kosza ?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Rekordy Polski

Post autor: wyrzucony »

O decyzjach moderacyjnych sie nie dyskutuje zapomniałeś ?
Reszta na priw i nie poprawiaj mych decyzji.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Rekordy Polski

Post autor: Marek »

Chyba czas z tobą skończyć dyskutować

Tyle na twój temat:

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faryzeusze

W dzisiejszych czasach mianem faryzeusza określa się człowieka fałszywego i obłudnego. Faryzejskim określa się przywiązanie do zewnętrznych form i ceremonii religijnych lub postępowanie bez wzięcia pod uwagę wymiaru duchowego. Także postawy obłudne, hipokryzję[2]
Zablokowany