Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Pytania i prośby o opiniowanie sprzedawanych broni czarnoprochowych na aukcjach i ogłoszeniach internetowych.
ODPOWIEDZ
Laszek
Posty: 34
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 23:18
Moja broń:

Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Laszek »

Wideo prezentacja:
https://www.full30.com/watch/MDIwMDE0/i ... collection

Fajna sprawa, ale chyba w Polsce wciąż nielegalna poza strzelnicą :C , sprawdziłem 68 euro kosztuje zestaw.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Jaroslaw78 »

Bardzo fajna sprawa. Nie widziałem tego wcześniej.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: RedGuy »

U mnie g... widać, wywala jakiś błąd ;(
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: escobar »

W Polsce nie legalne . Już był pomysł na rewolwery zasilane flobertami czy jak tam zwał amunicja 6mm short ( keratsu ) czy jakoś tam chyba EKOL , miotały one kulki 10mm z gumy , CLKP uznała za broń palną zdolną miotać pociski i razić cele na odległość większą ni z 1m , a w tym przypadku z czarno prochowca zrobił się taki właśnie wynalazek .
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Jaroslaw78 »

Taki paradoks może być tylko w Polsce... To istny cud,że mamy czarnoprochowce bez pozwolenia. Owszem takim flobertem można zrobić krzywdę, podobnie jak wiatrówką 17 J. Czy też nożem, siekierą, sztachetą,czy czymkolwiek ciężkim i ostrym.
Po co więc ten limit? Nie wiem. Marzę (i pewnie nie tylko ja) o takim podejściu i prawie,jakie jest w Czechach. Chociaż i tak Niemcy mają gorzej :) limit 7 J i rewolwery czarnoprochowe jednostrzałowe :)
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Magua »

Nie rozmarzaj się tak bardzo.
Raczej byś płakał. W Czechach repliki rewolwerów są na pozwolenie.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Marek »

To istny cud,że mamy czarnoprochowce bez pozwolenia
To nie cud, a ciężka praca.
Większość świeżaków najpierw myśli, że coś im z nieba spadło, a za chwilę tak przy okazji narzekaja i jęczą jak to mają źle :) . Gdyby i inni mieli takie podejście nadal powszechne byłoby strzelanie z gumki od majtek.
Ta historia nie jest, aż tak odległa żeby nie można sie do niej cofnąć.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Wycior »

To jest trafna uwaga. Wielu nowych, roszczeniowo nastawionych kolegów traktuje obecny dostęp do CP jako naturalne prawo które IM SIĘ NALEŻY. Dlaczego im się należy? No bo się przecież urodzili a za młodu robili do nocnika bardzo ładne kupki (brawo!).

Można tym kolegom poradzić aby przestudiowali sobie genezę aktualnej regulacji CP w UOBiA. Nie zaszkodzi wiedzieć jaką rolę odegrały zwłaszcza wszelkie Bratwa Kurkowe, wcześniej wytępione przez komuchów jako rzekomo burżuazyjny relikt. Po upadku komuny te Bractwa itp. nie tylko zdołały się odrodzić i odbudować ale stworzyć środowisko na tyle silne i spójne że zostało ono zauważone a jego starania - docenione. Angażowało się w to, i to bardzo aktywnie, wielu ludzi - prawdziwych pasjonatów. Nie szczędzili ani czasu ani kosztów. Raczej nie myślano wtedy o kaburach pod pachą, samoobronie, waleniu do laptopów i misiów ani innych fanaberiach. Było natomiast silne przywiązanie do epokowych realiów, do historii i tradycji - zarówno strzeleckich jak i patriotycznych.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Jaroslaw78 »

Magua pisze: pt 22.paź.2021 - 00:31 Nie rozmarzaj się tak bardzo.
Raczej byś płakał. W Czechach repliki rewolwerów są na pozwolenie.
A tego nie wiedziałem :-(
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: PosiadaczProcy »

Nie bardzo mi to co pokazali, trybi - załadował kominki ślepakami od pistoletu sygnałowego a tarcza podziurawiona... Co prawda nie pokazano co było w bębnie czarnoprochowca ale czy to ma jakieś znaczenie skoro w miejscu kapiszona inicjuje zapłon ładunku coś tylko trochę silniejszego - ślepak od sygnałowca? W komentarzach czytam że strzelano amunicją flobertowską - w takim razie po co w I połowie zademonstrowano podmianę kapiszonów na ślepaki od broni sygnałowej? Może gdyby film był w polskiej wersji językowej nie stawiałbym tych pytań...
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Jaroslaw78 »

Ale czego nie trybisz? Zamiast kominków wkręca się tuleje,a w tuleje wkłada się ślepaka 6mm short, do lufy masz ,co widać na filmiku takie pociski .44 jakieś miękkie,chyba z gumy,czy czegoś podobnego. I strzelasz do papierowej tarczy,to ją podziurawi. Coś na zasadzie,jak kiedyś były rewolwery Ekol na kule gumowe, też zasilane ślepakami 6mm short. Niektórzy przerabiali to na 6 mm long, większe jebnięcie :) To taki flobert rozdzielonego ładowania,ale prawo traktuje to jako amunicję flobert,co niestety jest na pozwolenie.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: PosiadaczProcy »

Jaroslaw78 pisze: czw 21.paź.2021 - 15:12 Taki paradoks może być tylko w Polsce... To istny cud,że mamy czarnoprochowce bez pozwolenia. Owszem takim flobertem można zrobić krzywdę, podobnie jak wiatrówką 17 J. Czy też nożem, siekierą, sztachetą,czy czymkolwiek ciężkim i ostrym.
Po co więc ten limit? Nie wiem. Marzę (i pewnie nie tylko ja) o takim podejściu i prawie,jakie jest w Czechach. Chociaż i tak Niemcy mają gorzej :) limit 7 J i rewolwery czarnoprochowe jednostrzałowe :)
https://wiadomosci.wp.pl/niepokojace-do ... 072017536a - Oj tam oj tam...nasze CP....bez zezwolenia...W Miemcach dopiero jest prawdziwy dramat - obywatele Miemiec...mają broń!! i co najgorsze - pozwolenie na nią! no po prostu zgroza :cry: !! O całej masie ekstremistów i'szlamujących BRD z socjalu a mających dziesiątki tysięcy szt. broni szmuglowanej z Bałkanów ale bez zezwolenia (furda tam, to przecież "szczegół, nie bądźmy trybliwie dociekliwi :lol: ) nikt z zatroskanych WADZ i o zgrozo Urzędu Ochrony nie obywateli ale...Konstytucji!! nie utyskuje/się tym nie przejmuje...wystarczy że Jaśnie Funkcjonariusze wyciągną - niczym hunwejbini Czerwone Książeczki MAO! - i okażą je wszem i wobec a wewnętrzni "nielegalnie posiadający" wrogowie tejże Konstytucji padną na kolana zwróceni zaciętymi z nienawiści do kafirów twarzami w stronę Mekki... :-D
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: PosiadaczProcy »

Jaroslaw78 pisze: pt 05.lis.2021 - 00:42 Ale czego nie trybisz? Zamiast kominków wkręca się tuleje,a w tuleje wkłada się ślepaka 6mm short, do lufy masz ,co widać na filmiku takie pociski .44 jakieś miękkie,chyba z gumy,czy czegoś podobnego. I strzelasz do papierowej tarczy,to ją podziurawi. Coś na zasadzie,jak kiedyś były rewolwery Ekol na kule gumowe, też zasilane ślepakami 6mm short. Niektórzy przerabiali to na 6 mm long, większe jebnięcie :) To taki flobert rozdzielonego ładowania,ale prawo traktuje to jako amunicję flobert,co niestety jest na pozwolenie.
Pewnie z tego "trybię", że fakt ładowania od A-Z nie został pokazany, widać tylko "kominki inaczej" do kt. ładowane są ślepaki jakich ja używam - że zacyt. ministranta Błaszczaka - "w pistolecie sygnalnym", natomiast momentu ładowania do bębna "tulei" z pociskiem gumowym nie widać, choć nie neguję że jest o tym mowa w narracji...po angielsku, więc nic dziwnego że dla kogoś, dla kogo jest to rodzaj bełkotu - umknęło to ważne dla zrozumienia idei "dopełnienie". :lol:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Tak ciekawostka, jak strzelać cp w domu.

Post autor: Jaroslaw78 »

Wkręcasz kominki , do bębna pobojczykiem ładujesz gumowy pocisk. Bez tulei. Bo tuleja jest w kominku ,do załadowania ślepaków. Ot cała filozofia :)
ODPOWIEDZ