Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 813
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Kolego Mar kow jest na to bardzo proste rozwiązanie. :D
Usunąć z kodeksu karnego zapis towarzysza Dzierżyńskiego o przekroczeniu granic obrony koniecznej! Na chwilę obecną policja promuje bierną postawę wśród obywateli mówiąc że to ona ich obroni a oni by się nie bronili bo zostaną uznani za przestępców i trafią do więzienia. Skutek jest taki że obywatele boją się bronić a policja nie jest w stanie ich obronić i przestępcy wykorzystują tą kuriozalną sytuację czując się bezkarni.

Niestety policja będzie bronić jak niepodległości przepisu o przekroczeniu granic obrony koniecznej by mieć monopol na obronę i na nim budować swój autorytet (w myśl zasady "c...j z Polską, ważne by to nasz interes było na wierzchu"). Czy w 1989roku w Polsce skończył się komunizm? Nie! Komunizm skończy się gdy zniknie zapis o przekroczeniu granic obrony koniecznej!

Uważam że usunięcie z kodeksu karnego Stalinowskiego zapisu o przekroczeniu granic obrony koniecznej jest ważniejsze nawet od rozszerzenia dostępu do broni i jestem skłonny poświęcić ten drugi dla tego pierwszego. To że ten zapis jeszcze istnieje świadczy o tym jak silny wpływ na poszczególne rządy ma post ubeckoesbeckie lobby kamuflujące się w MSWiA.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: wyrzucony »

Jak zawsze złodziej był "przypadkowo" na miejscu i w ogóle to nie jego ręka. A to, że tam czymś rzucał czy zmierzał się w policjanta to niemożliwe bo on widział tylko "psa". Czas skończyć z ochroną bandytów! Idziesz kraść, włamujesz się do kogoś, chcesz kogoś pobić wiedz wreszcie, że to grozi utratą zdrowia i życia. Mam nadzieję, że policjanci wreszcie będą celnie trafiać tak jak ten funkcjonariusz.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja tak to czytam z wiedza ze w Berlinie policjanci musza udowodnic(!) ze nie sprawdzaja papierow podejrzanej osoby z rasizmu. I gdzie handlarze narkotykow maja w parkach wyznaczone miejsca gdzie wolno im handlowac, chociarz jest to wlasciwie nielegalne.
Polska nie jest idealna, ale w porownaniu do Zachodu, rajem.
I nierozumniem kolegow z roboty ktorzy sie skarza jaka ta Polska jest zacofana i ze w Niemczech spoleczenstwo jest o wiele dalej. Dalej jezeli sie chce zyc w kompletnym i doslownym burdlu.
salvatorfabris
Posty: 37
Rejestracja: śr 27.lut.2008 - 14:02
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: salvatorfabris »

Na temat sposobu sprawowania władzy w naszym kraju funkcjonowało takie powiedzonko, że polega on na połączeniu niemieckiej biurokracji z rosyjską samowolą. :lol: Myślę, że nad tym powinniśmy pracować, zamiast cieszyć się że ktoś tam zagranicą ma gorzej, bo biją - albo przeciwnie, pieszczą - przysłowiowych murzynów. To, że u nas jest tak spokojnie i w zamian za to mamy okazywać wdzięczność politykom i policji pokornie nie zwracając uwagi na ich kombinacje, jest wymówką, na którą ja już się przestałem nabierać. :;
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Czarnowidz pisze: pn 06.lip.2020 - 09:52 Kolego Mar kow jest na to bardzo proste rozwiązanie. :D
Usunąć z kodeksu karnego zapis towarzysza Dzierżyńskiego o przekroczeniu granic obrony koniecznej! Na chwilę obecną policja promuje bierną postawę wśród obywateli mówiąc że to ona ich obroni a oni by się nie bronili bo zostaną uznani za przestępców i trafią do więzienia. Skutek jest taki że obywatele boją się bronić a policja nie jest w stanie ich obronić i przestępcy wykorzystują tą kuriozalną sytuację czując się bezkarni.
[...]
Dokładnie tak... Aktualnie to poszkodowany w zasadzie sam nie może nic zrobić bo będzie podlegał ukaraniu. Poniosło mnie z tym odstrzeleniem gnoja, ale gdyby musiał wybrać trochę śrutu z majtek to na pewno nie polazł by w szkodę...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Slonik »

Wiecie, co to ironia? 😉

A gdyby lobby strzeleckie potrafiło działać, to wykorzystując takie przypadki powinno domagać się albo rozbrojenia Policji, albo przyznania obywatelom szerszych praw do posiadania i używania broni. Przypadki niezgodnego z prawem użycia broni przez policjantów należy nagłaśniać i piętnować, bo tylko silną presją można zmusić ubeckie lobby w MSWiA do ustępstw.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Slonik pisze: pn 06.lip.2020 - 22:10 [...] Przypadki niezgodnego z prawem użycia broni przez policjantów należy nagłaśniać i piętnować, bo tylko silną presją można zmusić ubeckie lobby w MSWiA do ustępstw.
Nie chodzi o ograniczenia policji tylko żeby potencjalna ofiara miała możliwość obrony pod każdym względem. Jak z pewnego zdarzenia: ktoś wchodzi na posesję włazi Ci na dach domu, próbuje sforsować okno, nawołujesz żeby sobie poszedł i dopiero gdy strzelasz i ranisz w nogę to ucieka. I oczywiście reakcja otoczenia: on się bawił, przypadkiem wlazł na dach domu a winny jest ten kto strzelał - no bo jak tak można do bezbronnego strzelać... ŻENADA...
Awatar użytkownika
Blady
Posty: 10
Rejestracja: śr 29.kwie.2020 - 19:29
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Blady »

Cejrowski kiedyś fajnie powiedział.
Jak ktoś mi włazi na posesje to wpuszczam go pare kroków głębiej i dopiero strzelam dlaczego?
Bo jak upadnie a przypadkiem miałby długie włosy
to żeby mu warkocz za płot nie wystawał. Jak wszystkie części ciała są w środku to nie ma sprawy.
He he he he.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 813
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Jestem zdania że na chwilę obecną policji wolno za dużo a obywatelowi za mało. Zgodnie z zasadą "Co wolno wojewodzie to nie tobie sm..."

Trzeba nagłaśniać patologię z użyciem broni w policji by policja bała się negatywnego odbioru przez opinię publiczną a co za tym idzie konsekwencji z strony polityków. Następnie w obronę policjantów powinny zaangarzować się... organizacje promujące strzelectwo. Tak, właśnie tak! Cywilne organizacje probroniowe. Trzeba sprawić by eksubecy z MSWiA zrozumieli że ich wrogiem nie jest uzbrojony obywatel lecz przestępcy. Z jednej strony presja opini publicznej a z drugiej pomocna dłoń organizacji strzeleckich. Klasyczny przykład kija i marchewki.

W zasadzie to ta sama metoda którą obecna władza stosuje wobec obywateli i jak widać sprawdza się wyśmienicie. Najpierw obywatela który się bronił wsadzić do więzienia a potem w blasku fleszy wjeżdża na białym koniu minister Ziobro i ratuje biednego żuczka przed krwiorzerczymi prokuratorami.

Jeśli środowiska strzeleckie chcą cokolwiek wywalczyć w obecnej sytuacji muszą się nauczyć sztuki którą opanowali do perfekcji ich wrogowie. Sztuki manipulacji. Wiem że występuje tu paskudny paradoks bo środowiska strzeleckie składają się wyłącznie z miłujących praworządność obywateli którzy organicznie nienawidzą kłamstwa i manipulacji (i dlatego przegrywają na wszystkich frontach) ale no cóż w imię wyższej konieczności... tak trzeba.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Slonik »

Piękne nagranie: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/p ... em/ke8btgp

I takie przypadki agresji i nadużywania przemocy przez policjantów należy nagłaśniać, równocześnie przypominając, że osoby agresywne nie powinny dysponować bronią. Dlatego należy rozbroić Policję 😉
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Dobrze wybraliscie.
Byscie wiedzieli jak tu te niby wolne media, ktore wrzystkie gadaja jednym, merkelowym glosem,
becza ze Polska nie chce sie sama zlikwidowac i sie rozpuscic w beztwarzowej Unii Europejskiej.
Slodkie ich lzy jak ukochany polski miod.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: PosiadaczProcy »

Slonik pisze: osoby agresywne nie powinny dysponować bronią. Dlatego należy rozbroić Policję 😉
Łomatttko łojeezu! - a czym by sobie psimpadkiem w łeb strzelali na służbie? :oczy: :oczy:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Takie plotki: https://trybun.org.pl/2020/07/15/plotki ... -amunicji/

Czarna wizja: "Na broń czarnoprochową trzeba będzie uzyskać pozwolenie."
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Biker »

Nikomu poza wąską grupą pasjonatów nie zależy na szerszym dostępie do broni. MSWiA/Policja - wiadomo- mniej broni to mniej przestępstw z bronią , mniejsze ryzyko ich pracy. Politycy - też nie chcą uzbrojonego społeczeństwa. Oczywiście służby ochraniające polityków broń musza posiadać.

Plotki od Turczyna (pamiętamy jak agitował za PiS-em :) ) moim zdaniem realne, nie zdziwiłbym się jakby weszły w życie .
escobar
Bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: escobar »

Słabo słabo ciekawy jestem jak planują przeprowadzać egzaminy na czarno prochowej broni i jakie będą warunki zaliczenia egzaminu czy będzie sens robić pozwolenie na czarny proch jak robić pozwolenie to już na nitro
ODPOWIEDZ