Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: roundball »

Moim zdaniem jak nie ruszą tematu do listopada to potem może być trochę spokoju, bo jak będzie druga tura "kolanoświrusa" to będą mieć co innego do roboty.

Szczerze liczę że ten rząd nie doczeka końca kadencji
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: mar_kow »

Odnośnie egzaminu, na pewno nie będzie łatwy, dla policji im mniej użytkowników tym lepiej. A za każda poprawkę trzeba płacić. W momencie publikacji zmian Ustawy będzie spory ruch na bazarku - jedyna legalna możliwość pozbycia się broni. Egzemplarze bez faktury będzie trudno zarejestrować.
Osobiście czekam na "czerwoną książeczkę" która się spóźnia przez wirusa - dopiszę sztuki do kolekcji...
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: roundball »

i skończy sie tym co w Niemczech. W uciążliwe formalności sie bawią pasjonaci a kto ma "żeby mieć" to ma na lewo i siedzi po cichu. Pare osób już mi to potwierdziło.
A ile krótkiej "zaginęło" na wyspach po delegalizacji, to wszyscy już tę historię znają.

Nie ma co się znowu pienić na plotki, trzeba poczekać aż ktoś od nich wyrwie jakąś oficjalną informacje.
Czasy idą ciekawe. Trzeba się liczyć ze wszystkim.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Mnie tez zdanie "Wybory za nami teraz juz glowsow strzelcow nie potrzebuja" nie przekonuje. Po wyborach jest zawsze przed wyborami i w porownaniu do ostatnich bylo ciasno. Nie wiem czy PiS stac na to aby zabrac paru tysiacom ludzi jeden powod na nich glosowac.
RG_CP
Posty: 33
Rejestracja: sob 02.wrz.2017 - 20:43
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RG_CP »

Pytanie czy chcą dalej być partią rządzącą... Akcja wyborcza była bardzo intensywna, a przewaga 2,06% .... powinna dać do myślenia. Zniechęcenie środowiska strzeleckiego może być języczkiem u wagi... Zwłaszcza, jak będzie ciągane po urzędach w celu wytłumaczenia się z chęci posiadania zdelegalizowanego wbrew dyrektywie unijnej "złomu" CP....
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 Nikomu poza wąską grupą pasjonatów nie zależy na szerszym dostępie do broni.
No rzeczywiście jest to bardzo wąska i nieliczna grupa co pokazało zwłaszcza ostatnie panicznie wykupywanie broni CP w czasie pandemi i gwałtowny skok cen replik...
Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 MSWiA/Policja - wiadomo- mniej broni to mniej przestępstw z bronią , mniejsze ryzyko ich pracy.
Zdaje się że wszystkie badania już dawno temu udowodniły coś zupełnie odwrotnego...
Tu chodzi o coś zupełnie innego, o utrzymanie przez policję monopolu na przemoc i na nim budowanie autorytetu tej służby(za pomocą strachu).
Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10
Plotki od Turczyna (pamiętamy jak agitował za PiS-em :) )

Ja nie pamiętam.
Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 Plotki od Turczyna moim zdaniem realne, nie zdziwiłbym się jakby weszły w życie .
Ja też nie. Niestety :(
escobar pisze: czw 16.lip.2020 - 22:29 Słabo słabo ciekawy jestem jak planują przeprowadzać egzaminy na czarno prochowej broni i jakie będą warunki zaliczenia egzaminu czy będzie sens robić pozwolenie na czarny proch jak robić pozwolenie to już na nitro

Nie będzie osobnej kategorii pozwolenia na broń czarnoprochową. Pozwolenie będziesz robił na broń, bez podziału na CP i nitro i na nie później będziesz mógł kupić sobie Glocka lub skałkowego AN 1777. Wybór będzie należał do Ciebie. Z pozwoleniem też bym się tak nie spieszył bo przypominam że ma wrócić pełna uznaniowość (Turczyn pisał o tym nieco wcześniej) więc zdasz egzamin, wydasz pieniądza a pozwolenia i tak nie dostaniesz bo nie. No i będzie ono wydawane tylko na 5 lat a potem cała ścieżka od nowa... No i po 5 latach pan "krawężnik" może uznać że się już dość nabawiłeś bronią i że czas najwyższy by Twoja kolekcja zasiliła rynek wtórny...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

W Niemczech jest tak ze sie robi pozwolenie ogolne na bron palna. A jezeli chodzi o czarnoprochowcow, to sie jeszcze zdaje osobne examiny na temat aby uzyskac pozwolenie na zakup i posiadanie czrnego prochu. A wiec uzyskanie pozwolenia na czarnoprtochowca jest nawet jeszcze trudniejsze niz na bron wspolczesna.
Dlatego ostrzegalem w innym miejscu aby sobie brac Niemcy jako przyklad(ktos sobie zyczyl takie same prawa bo zbyt duzo zwyklego ludu mu posiadalo). Niemcy to jest cos pomiedzy wariatkowem a cyrkiem.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 MSWiA/Policja - wiadomo- mniej broni to mniej przestępstw z bronią , mniejsze ryzyko ich pracy.
To jest ciekawe. Szkoda że nie prowadzą statystyk ile przestępstw popełnianych jest z legalnie posiadanej broni.
Fakt że im wygodnie jak naród jest rozbrojony. Robią wjazd na chatę i się nie martwią że delikwent wyciągnie grzmiący kij :!: .
Awatar użytkownika
JohnWayne
Posty: 47
Rejestracja: pt 08.lis.2019 - 22:29
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń: różna ;-)

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: JohnWayne »

Turczyn jak zwykle sieje panikę. Pożyjemy zobaczymy. Myślę że aż tak źle nie będzie.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: RedGuy »

Turczyn sieje panikę ale to dobrze, mamy szansę zareagować. Nie ukrywam że przy próbie wcześniejszej zmiany z MSWiA posłuchałem Turczyna i zanim oficjalnie wyszedł projekt zdążyłem napisać listy do kilkuset posłów z prośbą o pochylenie się nad sprawą broni. Czy to pomogło - nie wiem, wiem że zmiany zostały zblokowane. Wychodzi na to że politycy patrzą na nasze zaangażowanie w daną sprawę. Warto do nich pisać bo jeśli chcą siedzieć przy korycie to muszą się z nami liczyć.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Biker »

Czarnowidz pisze: sob 18.lip.2020 - 10:50
Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 Nikomu poza wąską grupą pasjonatów nie zależy na szerszym dostępie do broni.
No rzeczywiście jest to bardzo wąska i nieliczna grupa co pokazało zwłaszcza ostatnie panicznie wykupywanie broni CP w czasie pandemi i gwałtowny skok cen replik...
To tak ważna i liczna grupa wyborców, ze w czasie kampanii nikt nie poruszył nawet tego tematu. Nawet gdy o zwycięstwie decyduje 2% głosów. Wykupienia broni CP też nikt nie zauważył poza właścicielami sklepów, pasjonatami CP i koronaprepersami. Dla polityków posiadacze broni to margines marginesu. Nieporównanie ważniejsi są np.: bezrobotni :-D


Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 MSWiA/Policja - wiadomo- mniej broni to mniej przestępstw z bronią , mniejsze ryzyko ich pracy.
Czarnowidz pisze: sob 18.lip.2020 - 10:50 Zdaje się że wszystkie badania już dawno temu udowodniły coś zupełnie odwrotnego...
Tu chodzi o coś zupełnie innego, o utrzymanie przez policję monopolu na przemoc i na nim budowanie autorytetu tej służby(za pomocą strachu).
Łopatologicznie - Texas czy Arizona i Polska. Jaką szanse tam ma policjant, ze zatrzymany do kontroli za prędkość podpity kierowca wyciągnie pistolet albo strzelbę. Albo interwencja bo awantura gdzieś w domu. Czy też jakiś strajk czy przemarsz.Statystycznie 3 sztuki broni na głowę vs 3 sztuki na 100 osób. O to mi chodzi.
Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10
Plotki od Turczyna (pamiętamy jak agitował za PiS-em :) )
Czarnowidz pisze: sob 18.lip.2020 - 10:50Ja nie pamiętam.
A ja pamiętam. To całkiem niedawno było.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Czarnowidz »

Biker pisze: pn 20.lip.2020 - 15:21 To tak ważna i liczna grupa wyborców, ze w czasie kampanii nikt nie poruszył nawet tego tematu. Nawet gdy o zwycięstwie decyduje 2% głosów. Wykupienia broni CP też nikt nie zauważył poza właścicielami sklepów, pasjonatami CP i koronaprepersami. Dla polityków posiadacze broni to margines marginesu. Nieporównanie ważniejsi są np.: bezrobotni :-D

To nie to.
Strzelcy są o wiele liczniejszą grupą społeczną niż np. górnicy czy stoczniowcy. Tyle tylko że Ci drudzy umieją walczyć o swoje a strzelcy idą potulnie jak barany na rzeź i godzą się na wszystko co tylko władza uczyni. Ile razy widziałeś protest pod sejmem zorganizowany przez kogoś ze środowiska strzeleckiego? Nie walczymy o to co nasze to mamy to co mamy. Nikt się z nami nie liczy. :(



Biker pisze: czw 16.lip.2020 - 22:10 MSWiA/Policja - wiadomo- mniej broni to mniej przestępstw z bronią , mniejsze ryzyko ich pracy.

Łopatologicznie - Texas czy Arizona i Polska. Jaką szanse tam ma policjant, ze zatrzymany do kontroli za prędkość podpity kierowca wyciągnie pistolet albo strzelbę. Albo interwencja bo awantura gdzieś w domu. Czy też jakiś strajk czy przemarsz.Statystycznie 3 sztuki broni na głowę vs 3 sztuki na 100 osób. O to mi chodzi.


To co napisałeś wyżej pokazuje ile w siebie dałeś wcisnąć "homosovieticusa" czyli kłamliwej komunistyczno-antywolnościowej propadandy. Według tego kłamliwego, mocno promowanego przez środowiska "antybroniowe" schematu wynika że: Im więcej broni w rękach praworządnych obywateli tym więcej przestępst. Takie małe równanie: Praworządny obywatel + legalna broń = uzbrojony bandzior wypatrójący kogo tylko zamordować. Albo inaczej: Dajcie uczciwym ludziom broń a zmienią się w krwiożerczych zombi których jedynym sensem życia będzie mordowanie bliźnich.

Powiedz mi czym się różni kontrola drogowa wędkarza wracającego z połowu od kontroli myśliwego wracającego z polowania?

Miałeś kiedyś kontrolę drogową gdy wracałeś z strzelnicy? Ja miałem. Jak to wyglądało? Zostałem zatrzymany przez patrol w oznakowanym radiowozie stojącym w lesie opodal wjazdu do wsi przez którą przejeżdzałem. Na tylnej kanapie leżał w pokrowcu Sharps. W bagażniku skrzynka z szpejem. Pan Policjant poprosił mnie o dokumenty (wtedy jeszcze o prawo jazdy, dowód rejestracyjny i potwierdzenie zawarcia polisy OC). Następnie sprawdził alkomatem moją trzeźwość i poprosił o otwarcie bagażnika po czym poszedł do radiowozu i wrócił z moimi dokumentami. On życzył mi szerokiej drogi a ja mu spokojnej służby. Miał przez to więcej roboty przy kontroliwaniu mojej osoby? Nie sądzę.

Słyszałeś by podczas kontroli drogowej ktoś groził policjantowowi legalnie posiadaną bronią lub chociaż czarnoprochowcem? Ja nie.

Idąc tym tokiem myślenia można by rzec że gdyby w wrześniu 1939roku Liga Narodów odebrała broń Polskim Żołnierzom to do wojny z niemcami by nie doszło... :lol:

Powyższy przykład pokazuje że władza może zabrać broń tylko tym dobrym. Źli broń będą posiadać nadal i będą jej jeszcze chętniej używać.

Załóżmy że masz pole ziemniaków. Zrobisz jego oprysk preparatem który nie zabije stonki a osłabia rosnące ziemniaki? Nie sądzę. Myślę że to pokazuje jak absurdalne są to tezy.

Z resztą jesteś na tym forum więc miałeś z pewnością w ręku broń, choćby i tylko czarnoprochową. Pomyśl sam, ile razy przez ten czas gdy uprawiasz strzelectwo czarnoprochowe skierowałeś wylot lufy w kierunku człowieka...? 8)
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Biker »

Nie rozumiemy się. Więcej broni to na 100% więcej zdarzeń z bronią. Po prostu prawo wielkich liczb. Statystyka. Dla tego MSWiA chce ograniczyć dostęp do broni. Co do "homosovieticusa" to nami rządzą ludzie z taką mentalnością. Nie chcą dać ani odrobiny wolności, za to chcą ingerować jak się da w życie obywatela.

Co do liczebności i zorganizowania środowiska strzeleckiego to nie ma o czym dyskutować. Jak wprowadzili myśliwym badania co 5 lat to na forach i grupach strzeleckich co drugi mówił "dobrze tak, ujoim, wąsaczom, pijakom". I teraz owi wąsacze tak samo powiedzą jak wprowadzą pozwolenia na CP, ograniczenie magazynków czy pozwolenia na 5 lat reszcie. I jak tak jesteśmy podzieleni to nie mamy żadnego znaczenia jako grupa społeczna. Co doskonale widać po tym jak minister spraw wewnętrznych, minister obrony czy inny szeregowy poseł mówi, że "nie dorośliśmy do broni". Krótko mówiąc z niepokojem patrze w przyszłość naszego pięknego hobby. Bo śrubę nam dokręcą na 100%.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Staszek L »

Powolne rozbrajanie.
Załączniki
Screenshot_2020-08-04-21-33-44_1.jpg
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Nie jest to UOBiA ale cóś tam dłubią koło tego.

Post autor: Biker »

Wszystko na ten temat zostało już powiedziane. Nie będzie lepiej.
ODPOWIEDZ