Czarny proch itd.

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Czarny proch itd.

Post autor: DRIZZLERE17 »

Wygląda na to, że czarny proch, pomimo że sam oficjalnie jest legalny, to stwarza zagrożenie, a tym samym nie jest legalny. Tak przynajmniej uważa Milicja w Oleśnicy. Zrobią wszystko żeby wykazać się wynikiem. Link:https://mojaolesnica.pl/27319,policja-z ... -broni.php
Awatar użytkownika
DRIZZLERE17
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw 06.paź.2016 - 15:09
Lokalizacja: Woj. Śląskie
Moja broń:

Re: Czarny proch itd.

Post autor: DRIZZLERE17 »

Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

Witam naświetle sytuację zamówiłem czarny proch zolx po jakich 2 mies dostałem tele z policji żeby się wstawić w charakterze światka w sprawie zakupu prochu. Moje pytanie brzmi czy coś mi grozi zato (posiadam czarnoprochowa)?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Czarny proch itd.

Post autor: zbiho »

Grozi bardziej temu co sprzedawał, skoro masz być tylko świadkiem.
Tylko nie staw się wstawiony, zwłaszcza samochodem.
Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

Pijany na pewno nie pujde na komisariat. Chciałbym zapytać jeszcze czy tłumaczyć że chciałem kupić jedynie pojemnik na proch czy świadomie kupiłem kg prochu.
alterjorge

Re: Czarny proch itd.

Post autor: alterjorge »

Proch kupuje się w sklepach z koncesją lub w FAM Pionki. Kupno gdzie indziej kończy się tak jak wyżej. Co do kupna pustych pojemników- mam pięć pustych pojemników, po ZS trzy i po CH2 dwa. Sprzedam chętnym te puste pojemniki tak po 150 zł za pojemnik po ZS i po 270 zł za CH 2 . I co, są chętni na puste pojemniki ? To odnośnie świadomości i nieświadomości nabywania.
Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

Obawiam się że będą konsekwencje tego zakupu przez neta 🙄
Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

Chciałem zapytać czy miał ktoś taki przypadek i czym to grozi
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Czarny proch itd.

Post autor: zbiho »

Na tym forum to takich..nie ma.
Trzeba było pytać przed kupnem :-?
Nikt Ci nie powie, nikt prorokiem nie jest :D

Nie chcę Cię pognębiać, ale od mojej żony, gdyby była prokuratorem a nie nauczycielką polskiego dostałbyś rok, do odsiadki w trzeciej klasie podstawówki :cry:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Czarny proch itd.

Post autor: mar_kow »

zbiho pisze: pt 26.mar.2021 - 18:23 Na tym forum to takich..nie ma.
Trzeba było pytać przed kupnem :-?
Nikt Ci nie powie, nikt prorokiem nie jest :D

Nie chcę Cię pognębiać, ale od mojej żony, gdyby była prokuratorem a nie nauczycielką polskiego dostałbyś rok, do odsiadki w trzeciej klasie podstawówki :cry:
:brawo:
Andrzej Kowal123 pisze: pt 26.mar.2021 - 17:43 Chciałem zapytać czy miał ktoś taki przypadek i czym to grozi
Nieznajomość prawa nie zwalnia od konsekwencji jego nie przestrzegania - dostaniesz niezłą nauczkę...
Każdy przewoźnik ma listę niebezpiecznych przedmiotów zakazanych umieszczania w paczkach...
https://mydhl.express.dhl/pl/pl/help-an ... items.html
https://www.poczta-polska.pl/zakazane-p ... zesylkach/
Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

Tak każdy przewoźnik ma swoją listę materiałów które są zakazane ale obowiązek informacji co jest w przesyłce ma nadający, nie odbiorca paczki a ja właśnie byłem odbiorca i sam nie wiem czy poniosę jakieś konsekwencje czy tylko przesłuchają mnie i jeśli powiem ze proch był w paczce to konsekwencje poniesie nadawca a ja zostanę puszczony wolno sam nie wiem co myśleć o tym
alterjorge

Re: Czarny proch itd.

Post autor: alterjorge »

Ile kosztował ten rzekomo pusty pojemnik ? Ludzie, ludzie kupujecie nie wiadomo gdzie i nie wiadomo co i potem płacz. Prochu nie kupuje się ot tak, trąbią o tym od lat, ale nie, są jedni co myślą, że sprzedadzą łamiąc prawo i na tym zarobią i drudzy, co chcą kupić też łamiąc prawo.
Ostatnio zmieniony pt 26.mar.2021 - 19:20 przez alterjorge, łącznie zmieniany 2 razy.
Andrzej Kowal123
Posty: 11
Rejestracja: pt 26.mar.2021 - 16:29
Moja broń: Remington

Re: Czarny proch itd.

Post autor: Andrzej Kowal123 »

130 zł plus 15 zł wysyłka
alterjorge

Re: Czarny proch itd.

Post autor: alterjorge »

Jeżeli uda Ci się udowodnić, że chciałeś kupić pusty pojemnik po prochu, to nie ma problemu. Ale nie szedłbym tą drogą.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Czarny proch itd.

Post autor: raguel »

Andrzej Kowal123 pisze: pt 26.mar.2021 - 17:43 Chciałem zapytać czy miał ktoś taki przypadek i czym to grozi
Prawo nie zakazuje posiadania i kupowania, tobie raczej nic nie grozi. Zgodnie z prawem osoby sprzedające muszą mieć stosowne koncesje, weryfikować EKB, a jeśli robią sobie z tego stałe źródło dochodu powinny mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą z kasą fiskalną etc (albo przynajmniej wystawić faktury). Pamiętaj że o ile nie kupowałeś od brata czy ojca, nie możesz odmówić zeznań i masz obowiązek wyspowiadać się zgodnie z prawdą, w innym wypadku dopiero zaczną się kłopoty.

To dobrze że nie wyrobiłeś sobie EKB, jeszcze policja dowiedziałaby się że masz broń (a wtedy olaboga mogliby przyjść i ci zabrać), a tak to nic na ciebie nie mają, na pewno żadnej teczki ci nie założą ;)
ODPOWIEDZ