Radomsko - Sekcja CP

slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: slaw29 »

Już chyba wszystkim normalnym zbrzydła ta wojenka ....... którą w łeb dostają Ci którzy chcą sobie postrzelać. Może należy wyciągnąć wszystkie brudy i poprać publicznie ,żeby wszyscy wiedzieli o co chodzi.
Ostatnio zmieniony wt 06.kwie.2021 - 21:15 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: Nerwus2 »

:lol: ( To uśmiech do Stangreta)
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: stangret »

:piwo: :piwo: :piwo: :ok:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: slaw29 »

To zagadka dla inteligentnych. Każdy normalny wie.
To wcale nie takie oczywiste . Ostatnio chcieliśmy się zapisać chyba na Sharps Orginał i Sharps 50 dwoma różnymi karabinami . Przepisy MLAIC mówiły że możemy a XXXX że nie i bądz tu mądry.
Każdy organizator na swój strój :D
Intryguje mnie to z jednej przyczyny. Pomysł głupi nie jest, tak jak konkurencja Traper. Niech sobie Orginały postrzelają w jednej konkurencji z karabinami o podobnych możliwościach ( generalnie nie mają szans z Sarpsem Saquaro , bo mieć nie mogą ) A Saquaro niech sobie walczą między sobą w swojej klasie. Byle te dwie konkurencje mogły się odbyć . A nie tak że likwiduje się Sharps 50 a robi się Berdana . Bo to nie ma sensu i nie służy rozwojowi środowiska. Generalnie XXXX w tej nowej konkurencji ma największe szanse :D Podewilsem . Pozostaje jeszcze pytanie do jakiej grupy załapie się Milan Ch z Moraw ?
Jak do Berdana , to powinien pokonać XXXX bo lepiej strzelał w tamtym roku .
Jeśli będzie można startować w 2 konkurencjach 2 karabinami , lub jednym spełniającym warunki do startu w 2 konkurencjach to moim zdaniem będzie ta zmiana służyć środowisku .
Ale jeśli będzie trzeba dokonać wyboru , to już moim zdaniem podział środowiska strzeleckiego :(
Ja bym się pisał na 2 konkurencje . Może w tym Berdanie nie będzie rewelacjii na pierwszy raz , ale dawno z Burnsida nie strzelałem , a na następnego Berdana może WR przygotuję to i wyniki powinny być lepsze :D
Jest jeszcze jedna opcja :-D Najlepszy zawodnik Sharps 50 , odkurzy swój papiórkowy Sharps i pokona Podewilsa :shock:
Ta rozgrywka może być lepsza jak mecz Polska -Anglia :pomysl:
No chyba że go XXX wykluczy regulaminowo z konkurencji , albo zawodnik z Sharps 50 nie zapisze się na zawody.
Może się mylę albo w jakiejś kwestii bredzę , ale tak sobie myślę.

Szkoda że najprawdopodobniej zawody się nie odbędą z powodu Covida :(
Radomsko przyjeżdza ?

PS . Coś mi tu jeszcze nie pasuje min kal 13,5
plus wymóg minimalnego kalibru 13,50 mm .
Z jakimi karabinami odtylcowymi można wziąć udział w konkurencji Berdan ? Lista poniżej:
- Gallager,
- Smith,
- Burnside,
- Maynard,
- WR Monkey Tail,
- Calishier Terry,
- Sharps,
- Podewils - Lindner,
- Chassepot,
etc....
To WR Monkey Tail się chyba nie łapie ? ( suwmiarki nie mam teraz w domu to sobie nie pomierze ile ma WR ale wydaje mi się iż nie ma 13,5 mm )
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: stangret »

slaw29 pisze: śr 07.kwie.2021 - 07:15 To WR Monkey Tail się chyba nie łapie ? ( suwmiarki nie mam teraz w domu to sobie nie pomierze ile ma WR ale wydaje mi się iż nie ma 13,5 mm )
To taka nowa, świecka tradycja. Łapią sie każde do których xxx ma dostęp :-P
Zgodnie z wytycznymi xxx to np. Martini Henry zypełnie się nie łapie, choć typowo wojskowy :shock:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: slaw29 »

Stangret - masz czas wyedytuj posta tak aby nie wprowadzał niesnasek w nasze środowisko . Może czas szkodzenia środowisku przed różne frakcje się skończy. Zobaczymy , może niezbędne będzie jednak uruchomienie pralki która wypierze wszystkie brudy bez wyjątku dookoła .
Ja uważam że należy dać szansę wszystkim , zobaczymy. A brudu dookoła jest cała masa do prania. Może lepiej tego nie wyciągać.
Stangret lubisz zagadki - Powiedz mi czy XXX jako dziecko miał zestaw małego magika ? To może byc zagadka dla wszystkich i generalnie mało dotyczy XXX ( żeby nie myślał że jest w centrum uwagi )
Trudna - nie :pomysl:

PS. Może zapytaj kolegów z Radomska czy Martini się łapie , po co od razu i za wczasu krytykować.
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: Nerwus2 »

Zapytajcie może waszych forumowych kolegów którzy to tyle się najeździli, nazałatwiali i zapewne w jeden stołek pierdzą. Mnie "marnemu człowieczkowi" nie wypada. Chyba, że masz jakąś awersję po zajściach na beżowym? Był sobie temat w którym oprócz fotek i krótkich relacji nie było żadnej polityki...
Ostatnio zmieniony śr 07.kwie.2021 - 08:45 przez Nerwus2, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: slaw29 »

Nerwus jak nie chcesz tu zachować pewnej kultury wypowiedzi , to zaproście Stangreta na zielone i tam sobie dyskutujcie.
Mnie to intryguje technicznie i strzelecko w tyłku mam g.... burze. Jak nie chcecie odpwiadać to nie odpowiadajcie i tyle. Wy tu jesteście , ale my nie jestesmy na zielonym bo nas tam nie wpuszczono ( mało demokratyczne ale cóż ) . Więc tylko tu możemy dywagować o wspólnych sprawach. Może to i lepiej bo po co się kłócić i tracić czas .
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: Nerwus2 »

Poziom wypowiedzi zachowaliście sami drugiego i piątego kwietnia. Zamiast sobie założyć temat pod tytułem "Boli was dupa i chcielibyście się tym podzielić?" postanowiliście swoje pomyje i żale wylewać tutaj. Na każdą odpowiedź kogokolwiek dopisujecie jakieś morały o ojcostwie czy bzdury i tak jak napisałem każde słowo obrócicie dwa razy na swoją korzyść.

Masz problem z tym, że w Radomsku sa sharpsy? Czy do czego pijesz?
Masz problem z tym, że koło wentla mi lata w jakiej Ty kategorii będziesz strzelał?
Masz problem, że koło wentla mi lata kto, co, gdzieś, kiedyś zrobił? Nie potraficie nawet napisać wprost kto tylko wystajecie jak pół dupy zza krzaka.
Liczysz na to, że będę twoim poplecznikiem czy chłopcem na posyłki? Napisz sobie do Marka i z nim rozwiązuj swoje problemy z Sharpsem czy licencją PZSS. Raz się wstawiłem za ciebie w styczniu jak dostałeś bana bo prosił mnie o to Compass. Drugi raz tego nie zrobię. 4 strony pieenia o... nie wiesz to się domyśl.
A na koniec wstawka o kulturze po tym jak karzesz nam wypi...alać tam gdzie nasze miejsce po tym jak zadeptałeś brudnymi buciorami dywan.
alterjorge

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: alterjorge »

Ja tylko o konkurencji Berdan, bo Slaw i Stangret z uporem godnym lepszej sprawy przeinaczają fakty, tylko po to, żeby mącić. To tak:
1. Kaliber 13,5 mm dotyczy innej konkurencji ( czytać dokładnie - mąciciele )
2. Karabiny wojskowe odtylcowe rozdzielnego ładowania- repliki i oryginały mogą startować w tej konkurencji. Martini Henry jaki ma zapłon - mąciciele? Jak nie wiecie to do google'a.
3. Bardzo dobrze, że w końcu jest ta konkurencja. Sam od lat o to zabiegałem, wreszcie Darek zrobił i jestem mu za to wdzięczny, a sądzę, że w tej wdzięczności nie jestem osamotniony. To jest dobry krok w promowaniu strzelectwa historycznego. W Radomsku- co bardzo mile wspominam- strzelało się i Gettysburg i Krukowieckiego i Polowa też była, to są bardzo ciekawe konkurencje. Teraz jest jeszcze Berdan, więc jest dobrze.
P.S. Obiecałem sobie solennie, że się w błocie taplał nie będę, ale nie mogę być obojętnym wobec złej woli.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: slaw29 »

Jorg - ja się normalnie pytam nie mące .
Jak dla mnie koniec dyskusji , bo to nie ma sensu. Nie idzie się dogadać i tyle.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: Heron »

Pytanie zanim zaczniemy sprzątać - czy nie możecie pewnych spraw omówić telefonicznie? To że jest pandemia i są pewne ograniczenia nie powoduje moim zdaniem tego, że przestajemy że sobą rozmawiać. Forum to raczej nie miejsce na pewne tematy :) przynajmniej nie te posty publiczne...

Heron
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: stangret »

Jestem za tym, aby cały ten wątek wyczyścić bo dalsza eskalacja zupełnie nikomu nie służy :;
Nerwus2
Posty: 67
Rejestracja: czw 07.sty.2021 - 10:56
Lokalizacja: łódzkie
Moja broń: Jest moja.

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: Nerwus2 »

A ja za tym, aby ten temat przenieść w osobne miejsce, nazwać jak się głównym bojownikom o wolność podoba i niech tam sobie klepią między zainteresowanymi. Bez wciągania w to osób związanych z tematem, nie mylić "zagadnieniem". tylko wtedy mogło by się okazać, że porblemem nie jest sam problem...
compass200
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: czw 08.gru.2016 - 17:19
Moja broń:

Re: Radomsko - Sekcja CP

Post autor: compass200 »

Przenieś Stangreta na wyspy ,a Marka i Sława do jakiejś grupy na śląsku.
NAS MOŻNA ZABLOKOWAĆ :piwo:
ODPOWIEDZ