Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Awatar użytkownika
GreenPowder
Posty: 13
Rejestracja: wt 02.paź.2018 - 02:56
Lokalizacja: Centralna Polska
Moja broń:

Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: GreenPowder »

Witaj!

  • Nie strzelał(a)eś jeszcze z CP i chcesz spróbować jak to jest?
  • Masz już własny rewolwer i chcesz, aby przy pierwszym strzelaniu była z Tobą doświadczona osoba?
  • Potrzebujesz rady przy zakupie nowego/używanego rewolweru oraz akcesoriów?

Jeśli na którekolwiek z ww. pytań Twoja odpowiedź brzmi "tak" - skontaktuj się ze mną, a chętnie Ci pomogę!

PIERWSZE STRZELANIE

Na potrzeby pierwszego strzelania:
:remik: Uberti Remington New Model Army 1858 Kaliber .44, lufa 8", Czarna Oksyda
Jest to powszechnie polecana broń CP dla początkujących. Niemalże każdy świeżak marzy o tym, aby to był jego pierwszy rewolwer.
Na tym przykładzie nauczę od podstaw jak ładować broń, jak z niej strzelać i co najważniejsze: JAK BEZPIECZNIE SIĘ Z NIĄ OBCHODZIĆ. Generalnie strzelasz ile chcesz - jest to do ustalenia.

Jeśli posiadasz już własny rewolwer i chciałbyś odbyć pierwsze strzelanie, to poza obsługą broni na strzelnicy mogę nauczyć również jak ją czyścić i konserwować po strzelaniu. Na specjalne życzenie mogę to zrobić pokazowo razem z Tobą.

Jestem członkiem jednego z Łódzkich klubów strzeleckich, który posiada komfortową, krytą strzelnicę i znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji.
Wybierając tą opcję nie martwisz się o koszta związane z moją wejściówką na strzelnicę i cieszysz się ze sprawdzonego przeze mnie miejsca.
Jeśli z jakiegoś powodu Twój wybór padłby na inną strzelnicę - po prostu tam dojadę.

DORADZENIE PRZY ZAKUPIE REWOLWERU I AKCESORIÓW

Oferuję doradztwo przy zakupie rewolwerów CP. Dosłownie przy zakupie, bo przyjeżdżam i sprawdzam na miejscu dany egzemplarz.

Ponadto mogę pomóc w skompletowaniu zestawu startowych niezbędników zgodnie z życzeniem tak, aby wyszło, albo budżetowo, albo na bogato z przytupem i fanfarami - w określonej kwocie.

Nie posiadam na sprzedaż akcesoriów. Z jednym wyjątkiem:
-Probówki Eppendorfa czyli tzw. "fiolki na proch i kaszkę". Świeżaki często za nie przepłacają, ale chemika taka rzecz nie tyka.
U mnie 100szt 2ml "eppendorfek" za symboliczne 10PLN. (Właśnie rujnuję żyłę złota "fiolkowym" Januszom biznesu. Doceńcie.)

UWAGA! Nie jestem instruktorem, ani nie posiadam uprawnień osoby prowadzącej strzelanie. Jestem zwykłą osobą, która może pojawić się razem z Tobą na strzelnicy.

Ile kosztuje moja pomoc?
-Każdy przypadek jest inny, więc podchodzę do tego indywidualnie(ale nie zdzieram!). Nie powiem, że "co łaska", ale uczciwym byłoby co najmniej tyle, ile dojazd i amortyzacja sprzętu. Podkreślam, że nie sprzedaję prochu! - mogę go jedynie użyczyć na strzelnicy, co z aktualnie obowiązującym prawem jest legalne.

KONTAKT
-Wiadomość prywatna na forum.

Oferta jest skierowana do osób początkujących. Jest to moja odpowiedź na liczne prośby o praktyczną pomoc na początku drogi z czarnym prochem. Często na pytania o pomoc w pierwszym strzelaniu nie było żadnej odpowiedzi. Oczywiście jest wielu ludzi, którzy z chęcią pomagają świeżakom i sam się do nich zaliczam, ale postanowilem podejść do tego szerzej. Specjalizuję się w rewolwerach, toteż chętnie podzielę się wiedzą z tej dziedziny. Czarny proch nie jest tak straszny jakby się to z początku wydawało, ale trzeba podejść do niego z wielką rozwagą i cierpliwością, więc dobrze i bezpieczniej jest, jeśli taka pomoc jest łatwo dostępna. Mam nadzieję, że poprzez konkretną pomoc świeżakom poszerzy się nasze zacne grono miłośników i kolekcjonerów CP.
Awatar użytkownika
KLOSZ
Posty: 5
Rejestracja: ndz 14.sty.2018 - 22:27
Lokalizacja: Łódź
Moja broń: brak

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: KLOSZ »

No i super. Fajnie, że masz do tego zapał, a i nie dziwi, że nie chcesz do tego dokładać :).
Obecnie u mnie z czasem trochę słabo, ale po nowym roku pewnie się odezwę, bo chodzi za mną jakiś Remik... ;)

Zdrówko!
KLOSZ
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: Biker »

Super, płatne szkolenie przez osobę bez jakichkolwiek uprawnień . I jeszcze teksty o "Januszach biznesu" :lol:
Awatar użytkownika
Długi
Posty: 69
Rejestracja: pt 27.lip.2018 - 13:44
Lokalizacja: Lubin(zDolnyŚląsk)
Moja broń: Remington 44 5,5" z INOXU,a co...

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: Długi »

Biker pisze: śr 10.paź.2018 - 20:29 Super, płatne szkolenie przez osobę bez jakichkolwiek uprawnień . I jeszcze teksty o "Januszach biznesu" :lol:
To ja też mogę coś takiego zaoferować,bo mam warunki(strzelnica)ale nie mam uprawnień :-D
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: slaw29 »

Ile kosztuje moja pomoc?
-Każdy przypadek jest inny, więc podchodzę do tego indywidualnie(ale nie zdzieram!). Nie powiem, że "co łaska", ale uczciwym byłoby co najmniej tyle, ile dojazd i amortyzacja sprzętu. Podkreślam, że nie sprzedaję prochu! - mogę go jedynie użyczyć na strzelnicy, co z aktualnie obowiązującym prawem jest legalne.
Miejmy nadzieję że masz zarejestrowaną działalność gospodarczą ? To trochę nie Ok jak kasujesz pieniążki nie odprowadzając podatku dochodowego , VAT i ZUS.
Awatar użytkownika
GreenPowder
Posty: 13
Rejestracja: wt 02.paź.2018 - 02:56
Lokalizacja: Centralna Polska
Moja broń:

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: GreenPowder »

Długi pisze: śr 10.paź.2018 - 20:58
Biker pisze: śr 10.paź.2018 - 20:29 Super, płatne szkolenie przez osobę bez jakichkolwiek uprawnień . I jeszcze teksty o "Januszach biznesu" :lol:
To ja też mogę coś takiego zaoferować,bo mam warunki(strzelnica)ale nie mam uprawnień :-D
Zapewniam opiekę instruktora.
slaw29 pisze: śr 10.paź.2018 - 23:18
Ile kosztuje moja pomoc?
-Każdy przypadek jest inny, więc podchodzę do tego indywidualnie(ale nie zdzieram!). Nie powiem, że "co łaska", ale uczciwym byłoby co najmniej tyle, ile dojazd i amortyzacja sprzętu. Podkreślam, że nie sprzedaję prochu! - mogę go jedynie użyczyć na strzelnicy, co z aktualnie obowiązującym prawem jest legalne.
Miejmy nadzieję że masz zarejestrowaną działalność gospodarczą ? To trochę nie Ok jak kasujesz pieniążki nie odprowadzając podatku dochodowego , VAT i ZUS.
Kto powiedział, że kasuję jakieś pieniążki? Daję grzecznościowe ogłoszenie, że z checią pomogę na początku drogi z CP i dopisuję, że jeśli ktoś by się zastanawiał, czy nie chcę czegoś w zamian, to tylko tyle, co zużyte surowce itp z wyłączeniem pewnej rzeczy. Ot i przykład: Jeśli użyczam samochód koledze i umawiam się z nim, że może z niego korzystać ile chce, ale ma on sam zatankować paliwo(zwrot kosztów tak jakby), to czy muszę od razu otwierać wypożyczalnię samochodów? Tak poza tym, to czy mój post naprawdę nie wygląda jak zwykły bait, mający na celu zbadanie potrzeb rynku, tj. ilość chętnych na tego typu usługę? :) Oj ludzie.. (Bait czy nie, kto wie..) o Vatach, sratach i zusach gadacie, a o biznesie zero pojęcia. I jeszcze coś tam ktoś duka o "zarejestrowanej działalności gospodarczej" jako jedynym możliwym sposobie legalnego działania na rynku usługowym. Szkoda słów.

Swoją drogą: Co mnie skusiło do dania takiej propozycji udzielenia pomocy? -Między innymi takie posty jak ten poniżej:
slaw29 pisze: pt 02.gru.2016 - 00:24 Witam- czytam forum od dłuższego czasu.
Dziś kupiłem pierwszy :rogers: Remington w Pentagonie i pasowało by go przedmuchać pod okiem kogoś obeznanego z tematem. Więc chętnie bym się wybrał w sobotę. Ktoś pomoże dupnąć pierwszy raz z tej pukawki ?
Jestem z okolic Andrychowa.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: slaw29 »

Umówiłem się z kolegami na Bańgowie i pokazali co i jak nikt pieniązków nie wołał . Też kilkukrotnie pokazałem co i jak innym kolegom . Też nie wołałem .


Człowieku Generalnie towarzystwo pasjonatów Pomaga sobie gratis . Jak chcesz robić to za pieniądze to zrób sobie papiery , zarejestruj działalność i się dowiesz po ile fiolkę będziesz musiał sprzedawać ;-) żeby na ZUS zarobić .
Chłopie eksportuję swoje usługi do 60 krajów na świecie w tym do Chin a ty mi o biznesie opowiadasz .
Awatar użytkownika
GreenPowder
Posty: 13
Rejestracja: wt 02.paź.2018 - 02:56
Lokalizacja: Centralna Polska
Moja broń:

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: GreenPowder »

No to mamy sporo wspólnego, bo interesy na rynku azjatyckim to moja specjalność :)
Gdybym mial zarabiać na tym, to bym nie wystawiał takiego ogłoszenia. Z nikogo kasy nie chcę zdzierać, bo po co? Ale jesli sie już oferuję, to niech nikt nie myśli, że ze mnie dojna krowa i jeśli mialbym specjalnie do kogos jechać nawet do sasiedniego wojewodztwa, to warunki umowy bylyby inne. To chyba zrozumiałe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: czw 11.paź.2018 - 13:00 [...]
Człowieku Generalnie towarzystwo pasjonatów Pomaga sobie gratis . Jak chcesz robić to za pieniądze to zrób sobie papiery , zarejestruj działalność i się dowiesz po ile fiolkę będziesz musiał sprzedawać ;-) żeby na ZUS zarobić .
[...]
Niestety Kolega @slaw29 ma rację... Fora są po to aby pomagać sobie nawzajem. Jeżeli ktoś oferuje odpłatnie usługi to jest trochę niesmaczne... Na pewno jak ktoś nie będzie miał wyjścia to skorzysta ale... :-?
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: slaw29 »

No to mamy sporo wspólnego, bo interesy na rynku azjatyckim to moja specjalność .
Chyba alibaba.pl ;)



W innym wątku GrenPowder napisał
Z szacunku do waszego czasu dodam tylko, że za jakieś Sharpsy, Gibbsy czy inne droższe karabiny na chwilę obecną podziękuję.
Dam znać oficjalnie w tym temacie, gdyby ogłoszenie było już niekatualne.

Jakieś Sharpsy , Gibbsy .... Po Ch...a tobie czarnoprochowy karabin ? Dla nas to kawałek kultury technicznej i rozwoju cywilazacyjnego .
Piękno ręcznej Pracy i innych czasów. Dla Ciebie to rurka wypierdalająca ołów w jakimś kierunku przy pomocy jakiejś archaicznej substancji . Na papiery jesteś zbyt mało ogarnięty daj se spokój z CP To nie dla ciebie .
Awatar użytkownika
GreenPowder
Posty: 13
Rejestracja: wt 02.paź.2018 - 02:56
Lokalizacja: Centralna Polska
Moja broń:

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: GreenPowder »

slaw29 pisze: pt 12.paź.2018 - 22:35
No to mamy sporo wspólnego, bo interesy na rynku azjatyckim to moja specjalność .
Chyba alibaba.pl ;)
悬崖勒马 - jako wyjadacz z rynku chinskiego raczej zrozumiesz to wspaniale konfucjanskie przyslowie.
slaw29 pisze: pt 12.paź.2018 - 22:35 W innym wątku GrenPowder napisał
Z szacunku do waszego czasu dodam tylko, że za jakieś Sharpsy, Gibbsy czy inne droższe karabiny na chwilę obecną podziękuję.
Dam znać oficjalnie w tym temacie, gdyby ogłoszenie było już niekatualne.

Jakieś Sharpsy , Gibbsy .... Po Ch...a tobie czarnoprochowy karabin ? Dla nas to kawałek kultury technicznej i rozwoju cywilazacyjnego .
Piękno ręcznej Pracy i innych czasów. Dla Ciebie to rurka wypierdalająca ołów w jakimś kierunku przy pomocy jakiejś archaicznej substancji . Na papiery jesteś zbyt mało ogarnięty daj se spokój z CP To nie dla ciebie .
Papiery w drodze, a cytat wyrwany z kontekstu. Zaczynają się wylgaryzmy, a z plebsem nie zwykłem rozmawiać, także nie widzę sensu dalszej dyskusji - chyba, że w języku japońskim. Wtedy się zastanowię.
Ostatnio zmieniony sob 13.paź.2018 - 00:15 przez GreenPowder, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
GreenPowder
Posty: 13
Rejestracja: wt 02.paź.2018 - 02:56
Lokalizacja: Centralna Polska
Moja broń:

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: GreenPowder »

mar_kow pisze: pt 12.paź.2018 - 18:44
slaw29 pisze: czw 11.paź.2018 - 13:00 [...]
Człowieku Generalnie towarzystwo pasjonatów Pomaga sobie gratis . Jak chcesz robić to za pieniądze to zrób sobie papiery , zarejestruj działalność i się dowiesz po ile fiolkę będziesz musiał sprzedawać ;-) żeby na ZUS zarobić .
[...]
Niestety Kolega @slaw29 ma rację... Fora są po to aby pomagać sobie nawzajem. Jeżeli ktoś oferuje odpłatnie usługi to jest trochę niesmaczne... Na pewno jak ktoś nie będzie miał wyjścia to skorzysta ale... :-?
Tak faktycznie to chciałem ofiarować otwarcie trochę pomocy nie na forum, lecz na żywo i nie dokładać do tego - ale nie zarabiać. Jeśli ktoś będzie chciał, to się odezwie, natomiast skąd takie zainteresowanie tematem u starych wyjadaczy, to ja nie wiem. Wszyscy oburzeni nagle. Jakiś temat tabu - pomoc dla świeżaków? Masie ludzi pomogłem zupełnie ZA DARMO i każdemu kto chciałby przyjechać do Łodzi też udzieliłbym pomocy ZA DARMO, a z tego postu co ciekawe jeszcze nikt się nie odezwał, tylko Pan slaw29 daje jakieś wrzuty pseudo-biznesowe, co szczerze mówiąc, trochę mnie śmieszy :-D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: mar_kow »

GreenPowder pisze: pt 12.paź.2018 - 23:52 [...]
Tak faktycznie to chciałem ofiarować otwarcie trochę pomocy nie na forum, lecz na żywo i nie dokładać do tego - ale nie zarabiać. Jeśli ktoś będzie chciał, to się odezwie, natomiast skąd takie zainteresowanie tematem u starych wyjadaczy, to ja nie wiem. Wszyscy oburzeni nagle. Jakiś temat tabu - pomoc dla świeżaków? Masie ludzi pomogłem zupełnie ZA DARMO i każdemu kto chciałby przyjechać do Łodzi też udzieliłbym pomocy ZA DARMO, a z tego postu co ciekawe jeszcze nikt się nie odezwał, tylko Pan slaw29 daje jakieś wrzuty pseudo-biznesowe, co szczerze mówiąc, trochę mnie śmieszy :-D
Może i masz dobre intencje tylko źle zacząłeś... Termin rejestracji nie zawsze ma część wspólną z doświadczeniem ale zarejestrowałeś się 2 października i od razu wyjeżdżasz z ofertą. Jeżeli faktycznie jesteś tygrysem biznesu to powinieneś wiedzieć jak się powinno zacząć. Wybadać Forum, kto jest z okolic, spotkać się na strzelnicy, pogadać, pomóc... Wszyscy Cię poznają i dopiero wtedy można napisać: "słuchajcie - jak coś to pomogę ale zrozumcie: mam rodzinę dzieci i nie stać mnie dopłacać..." Zupełnie inna forma... Na Forum są tacy dla których nie stanowi zakup za 20k ale i tacy którzy spełniają marzenie po latach kupując zgodnego historycznie Hawkena...

Nie obrażaj się na ostrą formę wypowiedzi bo Forum odwiedzają różni eksperymentatorzy... Ładują dziwne rzeczy do lufy, noszą załadowaną, trzymają w szafie gdzie są dzieci...
slaw29 pisze: pt 12.paź.2018 - 22:35 [...]
Jakieś Sharpsy , Gibbsy .... Po Ch...a tobie czarnoprochowy karabin ? Dla nas to kawałek kultury technicznej i rozwoju cywilazacyjnego .
Piękno ręcznej Pracy i innych czasów. Dla Ciebie to rurka wypierdalająca ołów w jakimś kierunku przy pomocy jakiejś archaicznej substancji . Na papiery jesteś zbyt mało ogarnięty daj se spokój z CP To nie dla ciebie .
Tu też się nie dziwię że Kolega się zbulwersował...

Poczytaj trochę, przemyśl, wyciągnij wnioski... Jak nie będziesz się upierał dążyć starym torem myśli to może jeszcze niejednemu pomożesz wystartować z czarnym prochem...
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: slaw29 »

ale i tacy którzy spełniają marzenie po latach kupując zgodnego historycznie Hawkena...
... za kasę w tajemnicy uskładaną przed żoną .
I takich wszyscy szanujemy- strzelanie CP to historia i pewien ceremoniał .CP to nie broń do gonienia po osiedlu tylko pasja powiązana z historią i narodami . To wielogodzinne dyskusje czy kupić gwint 48 czy 20 czy 66 . Czy dać 1% cyny czy 3 . Dlaczego nie można osiągnąć pożądanego skupienia i czemu sobie nie mogę trafić . Ty strzelanie CP odzierasz z tego wszystkiego - sprowadzając tę wielką tajemniczą pasję do pułapu prostytucji - Kasa-Towar .


Mar_Kow - mądrze piszesz . Ile masz lat ..... Pewno powyżej 40 .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jesteś rewolwerowym świeżakiem z Łodzi lub okolic? Chętnie pomogę!

Post autor: mar_kow »

slaw29 pisze: sob 13.paź.2018 - 10:44 [...]
Mar_Kow - mądrze piszesz . Ile masz lat ..... Pewno powyżej 40 .
Niestety, bliżej mi do 50-tki...
ODPOWIEDZ