KABURA DO NAVY 44

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
szeryf
Posty: 14
Rejestracja: ndz 08.lip.2007 - 14:19
Lokalizacja: Żory
Moja broń:

KABURA DO NAVY 44

Post autor: szeryf »

Gdzie moge kupic kabure w stylu westernowym do NAVY 44 lub ja zrobic samemu? Ewentualnie prosze o szkic rysunek lub zdjecie.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Wystukaj na wyszukiwarce słowo : kapiszon. Pojawi sie sklep w Warszawie, oferujący kabury i pasy do broni CP. Korzystnie się prezentują nie tylko cenowo. Sprzedaż wysyłkowa, ale oglądanie gratis.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: KABURA DO NAVY 44

Post autor: cpt.Nemo »

szeryf pisze: lub ja zrobic samemu? Ewentualnie prosze o szkic rysunek lub zdjecie.
Co rozumiesz przez "styl westernowy" - taka cienka skromna kabure z ktorej wystaje prawie cala kolba - slim jim, czy tez wojskowa kabure zamykajaca cala bron ?
Podejrzewam, ze ta pierwsza :)
Robi sie ja bardzo latwo. Najpierw z karty papieru a potem jak dopasujesz wymiary to wycinasz ze skory i szyjesz np. dratwa, dwoma iglami. Ostatnio robilisy z Januszem kabure slim do Colta Baby Dragoon, a to to samo - tylko wymiary mniejsze. Jak sie dokopie do fotek to je tu zamieszcze :) Kabure robi sie z jednego pasa skory i jednego malego kawaleczka, do tego potrzeba tylko troszke nici choc dla ulatwienia warto tez uzyc dwu nitow :) Ale nity nie sa ani konieczne, ani widoczne.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jeśli masz kartę płatniczą to tu też dostaniesz:
http://www.trackofthewolf.com/(S(55zkjk ... styleID=20

Tu też są:
http://www.dixiegunworks.com/default.php?cPath=22_98

i w wielu innych miejscach. Czasami można też dostać na allegro.
Są też pomocni Koledzy sprowadzajacy np. z Niemiec.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Tu juz chyba wszystko jasne ?
Poloz rewolwer na papierze, narysuj odpowiedni ksztalt, zostaw troche miejsca na szew, Przyloz rewolwer i sprawdz czy wszystko pasuje. Pamietaj o malym paseczku, ktory tu jest umocowany nitami, on po zlozeniu powinien pojsc tuz pod bebnem i byc dosc ciasno.
Przygotuj odpowiedni plat dosc sztywnej skory - ze starej teczki, cholewy buta, mapnika, fartucha spawalniczego czy inny.
Przenies rysunek na skore i wytnij ksztalt.
Potem zaznacz cyrklem miejsca na otworki, ktorymi pojdzie dratwa. Zrob szydlem, szpila czy wiertarka otworki na mniejszym placie skory, zagnij go i przenies otworki na drugi plat, a teraz wez dratwe, nawoskuj, zaloz na dwa konce dwie igly przewlecz przez pierwszy otworek i naprzemiennie przewlekaj przez pozostale, w kazym otworku znajda sie dwie nitki idace w przeciwnych kierunkach.
Przyszyj lub przynituj cienki pasek, z rzemyka zrob zabezpieczenie na kurek. Przeloz koniec kabury przez oczko powstale z tego paseczka.
Cala robota - po godzince masz kabure :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Wiedza na temat życia i obyczajów kowbojów nie jest moja najsilniejszą strona (na ten temat wiem tylko tyle, ile dowiedziałem się z westernów, między innymi to, że jeźdźcy na dzikim zachodzie zawsze poruszali się galopem, a ich konie nie potrzebowały jedzenia), ale coś mi mówi, że w dziedzinie ubiorów i wyposażenia tych dzielnych ludzi panowała wielka dowolność. Jestem natomiast pewien, że kabury (te z przetłoczeniami), f-my Kapiszon, to totalne nieporozumienie oczywiście, jeśli chodzi o zgodność z historią.
W swoich książkach znalazłem taką oto kaburę, nie wiem, czy jest to oryginał, czy rekwizyt filmowy, ale moim zdaniem jest to ciekawy wzór, więc może ktoś z Was pokusi się o jego skopiowanie? Będzie przynajmniej inaczej.

Obrazek
szeryf
Posty: 14
Rejestracja: ndz 08.lip.2007 - 14:19
Lokalizacja: Żory
Moja broń:

Post autor: szeryf »

Koledzy dziekuje wam za zdjecia i informacje jak zrobic samemu kabure :) na pewno skorzystam z waszych porad. dzieki. pozdrawiam
ODPOWIEDZ