II Mistrzostwa Polski w strzelaniu czarnoprochowym

Terminy zawodów i spotkań - wspomnienia, wyniki, rekordy ...
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

II Mistrzostwa Polski w strzelaniu czarnoprochowym

Post autor: Samuel Hawken »

Na sąsiednim forum Wiola napisała:
Poza tym jest istotny szczegol, ktorego prawie nikt nie porusza, jedna konkurencja kosztuje 40zl. To jest bardzo, bardzo duzo. Zamierzalam wystapic w 4ech konkurencjach, ale teraz mocno sie zastanawiam, czy nie beda tylko 2.

Pojęcie „mało” czy „dużo”, to pojęcie względne. Jeśli odniesiemy je do zasobności naszych portfeli, to będzie to sprawa indywidualna, jeśli odniesiemy do opłat na innych imprezach strzeleckich, to okaże się, ze ta opłata jest prawie 2-krotnie większa! Można się zastanawiać z czego to wynika, czy z chęci podniesienia prestiżu czekającej nas imprezy (Mistrzostwa Polski!), czy z finansowych potrzeb organizatorów zawodów. Prawdę mówiąc, nie ma to wiekszego znaczenia.
Każda impreza czarnoprochowa jest dobrą okazją, aby spotkać sie w coraz liczniejszym naszym gronie, dlatego wybieram się z Wiolą na zawody do Krakowa. Dotychczas startowałem w prawie wszystkich konkurencjach zawodów w których brałem udział, bez względu na szansę sukcesu. W przypadku Krakowa wystartuje tylko w jednej, ponieważ wziąć udział w zawodach wypada. Taką decyzję podjąłem na znak protestu przeciwko komercjalizacji imprez, które z roku na rok skupiają coraz większą rzeszę hobbystów. Jeśli pozwolę na PZSSki drenaż mojej kieszeni, to tym samym dam przyzwolenie na podobne opłaty startowe na czekających mnie przyszłych imprezach czarnoprochowych, choć by Warka, Toruń czy Zabrze, a to z kolei osłabi frekwencję na tych spotkaniach. W konsekwencji imprezy te staną się elitarne (kameralne), co negatywnie odbije się na rozwoju i integracji naszego środowiska.
Kto na tym skorzysta – proszę zgadnąć.
Awatar użytkownika
Jankesszuwarek
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Moja broń:

Post autor: Jankesszuwarek »

Słusznie prawisz :-(
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

Tak "odczuwanie" wysokości opłaty to dla każdego sprawa indywidualna. Niestety odnoszę wrażenie że "działacze" uznali że dużą łychą można się szybciej nachapać. Cena rozbójnicza, a nagrody mizerniutkie, jakieś medale i dyplomiki :? Dlatego jadę jako kibic, zabieram się z kolegami z Warki, ale giwerki za taką cenę brudzić nie będę. Jadę bo chcę się spotkać z kolegami, a strzelać nie będę bo na taki rozbój cenowy nie wyrażam zgody. Broń moja, amunicja moja, nagród nie ma ... to z czego takie wysokie koszta wynikają? Z "chciejstwa"?
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

Bardzo nieładnie, koledzy. PZSS organizuje Wam igrzyska, a Wy nie chcecie zrzucić się na sfinansowanie wyjazdu jego działaczy do Włoch na mistrzostwa Europy. Co za brak wdzięczności.
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Witam, jako pierwsza podziele sie wrazeniami z II Mistrzostw w Krakowie. Bylo nas <BK z Czerska> 9 osob, w tym Waldek i Boguś z Warki <a wiec nie malo pieniazkow zostawilismy>. Nie strzelaly dwie. Z wynikow oprocz pitoletowych 91pkt Czarka specjalnie byc zadowolonymi nie mozemy <choc oficjalnych wynikow jeszcze nie bylo>, ale, ze nie kazdy z nas o to dba, porusze inne sprawy. Krakowska strzelnica spisala sie b.dobrze, obiekt rozlegly, tylko pozazdroscic. :) Jestem pod wrazeniem 'czarnoprochowych' rzutek, ladne widowisko, takze pod wrazeniem wyniku 99 z rewolweru, byl 97 z pistoletu, choc taki ogladalismy juz wczesniej... jednak jako, ze cena wygorowana, nie wzielam udzialu w zaplanowanych 4 konkurencjach... strzelnice wialy pustka, moze i dobrze bo nie bylo trzeba sie dobijac do stanowisk, ale odnioslam wrazenie, ze zabraklo klimatu, tego towarzyskiego "czarnoprochowego", ze impreza byla zwyczajnie komercyjna, taka zimna i sportowa :? . Do tego, do czego to doszlo, zeby Mistrzami Polski zostali Słowacy :-o <oczywiscie z calym szacunkiem dla ich umiejetnosci> Spotkalismy wielu znajomych strzelcow <Cieszyn, Zabrze, Łódź, Bielsko-Biała, Warszawa... zabrakło Żor jak zwykle i Rybnika, takze Poznania i Wrocławia,Toruń zapowiadał, ze nie przyjedzie>. Co do wyjazdu na Mistrzostwa do Parmy, mnie nikt typowac nie musi, jesli sama bede chciala i miala kase, to wyjade, a te eliminacje, to tak naprawde pic na wode. Oczywiscie inna sprawa jest, ze nie mam po co jechac, skoro pospisalam sie tak marnymi notami jak: karabin 78pkt oraz pistolet 73pkt :D :D :D :D :D smieje sie sama z siebie bo z takich wynikow nalezy sie smiac :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Wyjechac powinni najlepsi, a PZSS powinien im to ulatwic, placac za wyjazd. Zdjec nie robilam, choc aparat zabralismy, nie wiem jak to sie stalo, moze zabraklo tego czegos... 8) Zawody trwaja 3 dni, uroczyste ogłoszenie wynikow jutro, głowna nagroda zostanie wylosowana sposrod kazdego uczestnika zawodow, ale obecnego jutro :( Szwankowala dzis tablica wynikow, noty byly b. dlugo nieaktualne, po 3ech godzinach na tablicy nie zmienialo sie nic, to trzeba dopracowac, wyniki musza byc podawane na biezaco bo ludzie zaczeli juz obgryzac paznokcie.
Nastepna Warka :D , a u nas wszystko to czego moglo niektorym zabraknac w ten weekend. Zapraszamy :D :D :D
Awatar użytkownika
Samuel Hawken
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:38
Lokalizacja: Bractwo Kurkowe Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Samuel Hawken »

Moje pierwsze wrażenie po powrocie z Krakowa - było nudno, przeraźliwie nudno. I to chyba tłumaczy brak zdjęć z tych zawodów, gdyż nuda nie jest wdzięcznym tematem do uwieczniania. Na rozległym teranie krakowskiej strzelnicy, nie nazbyt liczna grupa zawodników chwilami stawała się niezauważalna, co sprawiało wrażenie, że obiekt wydawał się wymarły. Nie wiem, jak było dnia poprzedniego, ale w drugim dniu zawodów niejednokrotnie na osiach strzelały tylko 2 osoby, na skompletowanie których trzeba było i tak chwilę zaczekać.
Z powodu, o którym wspomniałem wcześniej, startowałem tylko w jednej konkurencji. Wyjeżdżając po paru godzinach do domu nie znałem jeszcze swoich wyników. Ale może wisiały nie tam, gdzie szukałem? Jak już wspomniałem, obiekt jest naprawdę rozległy.
Niewątpliwie elementem humorystycznym krakowskiej imprezy było zdobycie przez Słowaków tytułu Mistrza Polski. Taki PZSS-owski śledź z kerguleny z okresu szczytowego rozwoju socjalizmu.
Nie mam zwyczaju liczyć czyichś pieniądze, swoje czasami muszę, dlatego wspomnę jeszcze o jednym. Wykupując swój udział w zawodach dostałem od organizatora talon na obiad. Jakież było moje zdziwienie, gdy w klubowej restauracji oprócz talonu zażądano ode mnie 12 (14?) zł. Na moją reakcję, panienka za ladą wyjaśniła, ze talon upoważnia mnie jedynie do wykupienia obiadu (kotlet mielony i zupa krupnik) po niższej cenie. Polecam pod rozwagę przyszłym organizatorom naszych imprez krakowski sposób zarabiania pieniędzy, 40 zł (a może spróbować wyciągnąć więcej) za start w konkurencji i talon na posiłek, za który trzeba zapłacić.
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Konkurencja pojedyncza kosztowala 40 zł. + 14 zł. za obiad <calkiem smaczny> co daje wynik 54 zł. za jedną konkurencje, jesli ktos nie strzelal wiecej. Robi to wrazenie :-D. A mozna inaczej, 25 zł. za konkurencje, w tym talon na jedzonko i piwo za darmo :lol:
zen
Posty: 52
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 21:06
Lokalizacja: Warka
Moja broń:

Post autor: zen »

A mnie się wyniki Wioli bardzo podobają :D Witam w grupie średnio-celnie-strzelajacych :D :D :D Nie martw się wynikiem, nas jest więcej niż tych super-celnie ... i mamy mniej stresowe podejscie do zawodów i wyników dzięki czemu mamy czas i ochotę na korzystanie z innych atrakcji. To w naszej grupie i o nas opowiada się najwięcej anegdot, kawałów i to nasze "strzały" tworzą koloryt zawodów 8-) :-D Ja domyślam się że zawitałaś do nas na chwilę, bo teraz ostro potrenujesz, ale na zawodach w Warce zgłaszam chęć pożyczenia Ci mojego pistoleciku Plains cobyś miała nie przestrzelaną broń i została z nami na dłużej :P Zresztą z tej broni strzelać super celnie się nie da :shock:

Tacy strzelcy jak ja wiedzą że ósemka na początku to dobry wynik i tablicę wyników mamy z góry zaplanowaną, a jak z góry upatrzona pozycja w środku listy jest zbyt droga to po prostu nie startujemy, tak jak to było w Krakowie :-)
Zobacz ile fajnych elementów niesie za sobą taki wynik. Dla nas męskiej części grupy dodatkowym plusem jest fakt że witamy w naszej grupie jedyną kobietę. Zostań z nami na dłużej to zobaczysz jak "pogorszą" się wyniki dotychczasowych liderów :shock:
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Zen, a co ta za pistolecik ten Plains? Nie wstyd mi się przyznać do niewiedzy, choć pistoleciki wszelkie mocno mnie interesują. Mam już Chrlesa Moore'a i Derringera Philafdelphia, szykuję się do następnego zakupu w tej "branży". Strzelec ze mnie marny, ale lubię "mieć", no i oczywiście strzelać rozrywkowo z tego, co mam, a nie żeby wisiało na ścianie.
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Masz racje Zen :D , pewnie rok temu bardzo bym sie zmartwila notami zaczynajacymi sie na 7, ale teraz po chwilowym niesmaku, wyciagnelam odpowiednie wnioski i czekam nastepnych zawodow. Tak :D sa jeszcze inne uroki, jak powiedzial Slawek, albo poswiecam sie strzelaniu, kupuje swietna bron, cwicze, ekperymentuje i zyje tym na co dzien <np.Mozart tzn Labeda> albo jezdze spotykac sie z ludzmi z Polski :D i zamieniam to w mile hobby. Jednak jako, ze jestem ambitna, jeszcze raz przeczytam "Sztuke celnego strzelania", popracuje nad postawa, nad naciskiem spustu i takie tam. :lol: , no i te treningi na strzelnicy w Warce, powstaje pytanie, czy pyszna fasolowka w kociolku nad ogniskiem i kielbaski, czy powazne strzelanko... :lol:
Z pistolecika Charles Moore jestem bardzo zadowolona, to byly jego w moim wykonaniu pierwsze zawody, podobno wczesniej ktos z Cieszyna go mial, pozniej Cezary, pozbyli go sie, znaczy, ze nie strzelal najlepiej?, bron ta podoba mi sie i juz. Wczesniej byl Kentucky, zbyt ciezki na moje paluszki, teraz mamy jeszcze Le Paga, ale ten to jest to!
Nasza wyprawa jedniodniowa do Krakowa byla mila, razem na laweczkach pokibicowalismy rzutkowcom i naszemu Kinio, razem wypilismy piwko, trzymalismy kciuki za naszych <brawo Cezary>, przygladalismy sie gosciom robiacym pompki z bronia, potem zjedlismy talonowy obiadek z Marysia i jego synem i kolejne jedzonko w karczmie za Krakowem w drodze powrotnej. Acha... jeszcze strzelalismy na Mistrzostwach. W drodze powrotnej Janusz zafundowal nam wycieczke po Polsce, byly Gory Swietokrzyskie, Park Jurajski pod Bełtowem, Czarnolas,
Wąchock, jakies jeziora po drodze, moze Mazury, stad nasza droga powrotna do Warszawy trwala blisko 6 godzin. Podroznik z tego Janusza. :D
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Wiolu, nie jest tak marnie z Charlesem Moorem. Jeden z naszych dobrych strzelców, który go miał, bardzo sobie chwalił i - co ważne - osiągał b. dobre wyniki na zawodach ("przesiadł" się potem na jakiegoś wysublimowanego dolnokurkowca za niebagatelną cenę). Nie wiedziałem, że masz ChM, tym bardziej że Ci się "podoba i już", bo mnie się też "podoba i już", a przy odpowiednim dobraniu naważek (za radą znanego nam Mozarta) nawet takiej miernocie strzeleckiej jak ja udaje się trafiać dość regularnie w czarne. Gdyby on jeszcze miał szczerbinkę regulowaną w pionie, ale to byłoby niezgodne z historią. Dlatego mój następny zakup to Le Pege Pedersoli (chyba że używka z jeszcze wyższej półki, typu Kuchenreuter, Mang, Sieber, choć na razie to tylko marzenia).
Awatar użytkownika
Wiola
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:41
Lokalizacja: BK Strzelców Czarnoprochowych Straży Zamkowej w Czersku
Moja broń:

Post autor: Wiola »

Tak MackuP, znam takich :lol: Nie bede wskazywala palcami w naszej grupie ktoz to, ale mamy dwoch takich co posiedli dolnego History, a i trzeci zamierza go kupic. Od jednego z nich wlasnie nabylismy ChM Pedersolego, ktory jest piekny. Z Kuchenreutera strzelal w Krakowie chyba chlopak z Cieszyna i mial niezle wyniki, niezle wyniki maja tez ci strzelajacy z History, a co do mnie, nie chce zanudzac, ale jestem zadowolona z wynikow, niedlugich jeszcze, ale juz co raz lepszych. Poki spokojnie namierzam podpunkt i spokojnie sciagam spust, jest ok, ale wystarczy chwila niespokojnego odruchu ze spustem, przestrzeliny sa ponad punktem, albo w gornej jego czesci. Wiem, jaki robie blad i popracuje nad tym, nie chodzi przeciez o to, zeby kupowac samostrzelajaca bron, tylko, zeby wlozyc troche wysilku i popracowac. Odnioslam juz i tak sukces, ze z oburacz przeszalam na jedna reke i wiem ogolnie o co w tym wszystkim chodzi, a co najwazniejsze nie sieje po calej tarczy, tylko powolutku lapie skupienie. :D Zycze Tobie wynikow bo praca czyni mistrza, ale i dobrej zabawy z ChMoorem. :lol:
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Trochę zdjęć z tej imprezy .
Obrazek
Waldek i Krzysiek

Obrazek
Otwarcie II Mistrzostw Polski w Strzelaniu z Broni Czarnoprochowej

Obrazek
Goście zawodów

Obrazek
Wspólne zdjęcie

Obrazek
Po strzelaniu kiełbaska z ogniska i piwno smakują znakomicie

Obrazek
Dziewczyny obsługujące stanowiska na 100 metrach
( "Kładź się Pan i numerek" :D )

Obrazek
Sędzia Stanisław

Obrazek
Jarek

Obrazek
Basia i Adolf
Adolf ma w ręku śpiewnik z piosenkami patryiotycznymi

Obrazek
Sztefan ( wielokrotny Mistrz Świata ) , Sędzia , Krzysiek

Obrazek
Rewolwer 25m

Obrazek
Sławek , został Mistrzem Polski w konkurencji Minie

Obrazek
Kuba

Obrazek
Kuba strzela konkurencję Kuchenreuter ( pistolet 25m ) , z pistoletu , który nazywa się ... Kuchenreuter.

Obrazek
Razem

Obrazek
100m

Obrazek
100m

Obrazek
Jedna z licznych dorożek

Obrazek
Na Wawelu oddycha się historią

Obrazek
Gwarna ulica

Obrazek
Pierwowzór paparazziego :D

Obrazek
Dekoracje

Obrazek
Najmłodszy uczestnik zawodów

Obrazek
Losowanie cennych nagród
Cereus
Posty: 49
Rejestracja: wt 31.paź.2006 - 14:50
Moja broń:

Post autor: Cereus »

W niedzielę rano w oczekiwaniu na wyniki Olo28 i ja chcieliśmy postrzelać pod zadaszeniem.
Sedzia głowny poinformował nas że nie ma takiej mozliwości bo zawody jeszcze oficjalnie trwają (choć nikt juz nie strzelał).
A poza tym jest to strzelnica komercyjna i nie ma nic za darmo.
To że dzień wcześniej każy z nas zapłacił 120zł zupełnie sie nie liczyło.Dopiero wstawienictwo miłego sędziego stanowiskowego zmieniło sytuację.
Zainkasowano 20zł od Ola28 i 40zł ode mnie(bo pan pomylił sie przy wydawaniu) i z wielką łaską pozwolono nam strzelać.
Komercja pełną gębą.
Poczuliśmy sie jak nieproszeni goście.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Cereus pisze:Zainkasowano 20zł od Ola28 i 40zł ode mnie(bo pan pomylił sie przy wydawaniu) i z wielką łaską pozwolono nam strzelać.
Komercja pełną gębą.
Poczuliśmy sie jak nieproszeni goście.
Nie mam slow. Czemu nic nie mowiliscie? Bylo kilku miejscowych, pewnie by sie udalo wyperswadowac panu sedziemu podobne pomysly.
ODPOWIEDZ