Polska wprowadzi w USA ograniczenia posiadania broni

Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Polska wprowadzi w USA ograniczenia posiadania broni

Post autor: George »

Masakra na uczelni w Wirginii uaktywniła naszych rodzimych przeciwników powszechnego dostepu do broni. W telewizji wypowiadają się różnego autoramentu amerykaniści, publicyści i socjologowie.
Z tego co wygadują wszystkiemu winna jest druga poprawka do konstytucji USA, która gwarantuje wszystkim obywatelom prawo do posiadania i używania broni.

Wedle ich opinii tak fatalną konstytucję należy natychmiast zmienić, na co władze USA pewnie natychmiast zareagują, aby zaspokoić oczekiwania tak potężnego sojusznika, jakim jest Polska. I nie będzie zmiłuj się, bo nasze wpływy w Ameryce są tak potężne, że USA gotowe są spełnić każde nasze życzenie. :lol:

Te żałosne wypowiedzi mają na celu udowodnienie jakim bezpiecznym krajem jest Polska, w której na szczęście organizacje strzeleckie nie stanowią 60% ogólnego elektoratu ( jak w USA ) i w związku z tym władze nie muszą brać pod uwagę ich zdania.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Zadna przesada nie jest dobra. Jesli wariat ma dostep do broni maszynowej, to cos chyba nie jest OK, nie?

Na szczescie nie jestesmy skazani na skrajnosci.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Zadna przesada nie jest dobra. Jesli wariat ma dostep do broni maszynowej, to cos chyba nie jest OK, nie?
A bo ja wiem ? To chyba mniejsze zagrozenie niz weekend na kolach w naszym wykonaniu.
Wariatow zdarza sie jeden na wiele wiele lat, weekendow zdarza sie 52 w roku.
Nawalily sluzby w miasteczku, bo ofiar bylo by o wiele mniej. No i to ze studenci niestety nie byli uzbrojeni :(
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Jasne. Najlepiej zbroic dzieci od pierwszej klasy podstawowki. Masz tu, Jasiu, kapcie, sniadanie i pistolet. Nie zapomnij wypic mleka na duzej przerwie!

Stan permanentnej wojny to nie jest normalnosc. Dostep do broni powinien byc, ale nie na zasadzie "wchodze z ulicy i kupuje peema".

Kanada ma lepszy model: chcesz miec bron? Przejdz rzetelne badania, zrob kurs i miej sobie.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Chyba dosc wyraznie na pierwszym miejscu napisalem ze zawiodly sluzby porzadkowe w miasteczku studenckim ?
A kwestia ze jesli one zawiodly to uzbrojeni studenci ubili by gada predzej niz wyskakiwali przez okna :(
No i o szkolnych dzieciach chyba nic nie pisalem ?
mackra pisze:Kanada ma lepszy model: chcesz miec bron? Przejdz rzetelne badania, zrob kurs i miej sobie.
Niestety nie mam mozliwosci sprawdzic ilosc ofiar broni palnej w USA i Kanadzie na 1000 mieszkancow :(
No i USA trudno traktowac jako calosc bo sie przepisy w poszczegolnych stanach znacznie roznia i nie wszedzie jest z ta bronia tak rozowo.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Zawiodl system, i to na szczeblu duzo bardziej podstawowym niz sluzby porzadkowe kampusu.

Oczywiscie, ze USA nie mozna traktowac jako calosci. Fakt, ze w wielu stanach ograniczono dostep do broni, tez o czyms swiadczy.
mura
Posty: 50
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 16:27
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: mura »

mackra pisze:...Fakt, ze w wielu stanach ograniczono dostep do broni, tez o czyms swiadczy.
Widzę zrozumienie linii partii u kolegi. :)

Musi też kolega zwrócić uwagę na fakt że wiele stanów poluzowało jeszcze przepisy, pozwalając zwykłym obywatelom nosić ukrytą broń. Co spowodowało spadek przestępczości.
Proszę zwrócić uwagę również gdzie leży rzeczone miasto. Otóż koło Waszyngtonu, stolicy przestępczości w stanach. A jest to stolica przestępczości dlatego że uczciwym obywatelom nie wolno tam posiadać broni. Ideały socjalizmu służą przestępcom. Trudno się dziwić. To właśnie z tego środowiska wywodzi się wszelka czerwono zielono czarna swołocz. Również obecnie rządząca u nas.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Zawiodl system, i to na szczeblu duzo bardziej podstawowym niz sluzby porzadkowe kampusu.
No tak, studenci powinni miec prawo zakupu broni w tym stanie:)
"Tragedia w Wirginii przyniosła bardziej tragiczne żniwo niż poprzedni podobny incydent z 1 sierpnia 1966 r., kiedy 25-letni student Charles Whitman zastrzelił 13 osób i ranił 31 na uniwersytecie stanu Teksas w Austin."
Czyli raz na czterdziesci jeden lat. To naprawde jest niezly wynik. Wiec co, powiadasz, zawiodlo ?
Bo sprawca to zdaje sie Azjata, ktory i tak by nie mial broni legalnej.
A gdyby studenci mieli legalna bron to misio poszedlby do nieba po zabiciu jednej-dwu osob.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

mura pisze:
mackra pisze:...Fakt, ze w wielu stanach ograniczono dostep do broni, tez o czyms swiadczy.
Widzę zrozumienie linii partii u kolegi. :)
Uwielbiam glosicieli Jedynej Prawdy Objawionej :) Warto zdac sobie sprawe, ze niewiele sytuacji ma tylko jedno, zawsze i niezaleznie od kontakestu sluszne rozwiazanie.
Musi też kolega zwrócić uwagę na fakt że wiele stanów poluzowało jeszcze przepisy, pozwalając zwykłym obywatelom nosić ukrytą broń. Co spowodowało spadek przestępczości.
Ja nie jestem przeciwnikiem dostepu do broni. Jestem zwolennikiem rozsadnych systemow kontroli, czyli NIE reglamentacji i widzimisia, tylko obiektywnych badan i szkolen.
Ostatnio zmieniony wt 17.kwie.2007 - 12:38 przez mackra, łącznie zmieniany 1 raz.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

cpt.Nemo pisze:
mackra pisze:Zawiodl system, i to na szczeblu duzo bardziej podstawowym niz sluzby porzadkowe kampusu.
"Tragedia w Wirginii przyniosła bardziej tragiczne żniwo niż poprzedni podobny incydent z 1 sierpnia 1966 r., kiedy 25-letni student Charles Whitman zastrzelił 13 osób i ranił 31 na uniwersytecie stanu Teksas w Austin."
Czyli raz na czterdziesci jeden lat. To naprawde jest niezly wynik. Wiec co, powiadasz, zawiodlo ?
Piatka z demagogii :) To byl nastepny kolejnosci incydent pod wzgledem ilosci ofiar. Mniejszych bylo znacznie wiecej. Nasze media trabia tylko o tych najbardziej krwawych i spektakularnych.

Ciekawe informacje o tej nielegalnej broni. Bo widzisz, kapitanie, CNN jakos nie ma wcale pewnosci, czy twoj Azjata posiadal bron nielegalnie. Ja tam w tej sprawie bardziej wierze ichnim mediom.

Krotko mowiac, jestes zdania, ze bron palna - w tym automatyczna - powinno sie kupowac jak marchewke na straganie, bo to niczym nie grozi?
mura
Posty: 50
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 16:27
Lokalizacja: Kraków
Moja broń:

Post autor: mura »

mackra pisze:....Krotko mowiac, jestes zdania, ze bron palna - w tym automatyczna - powinno sie kupowac jak marchewke na straganie...
No to, Maćku to jest wzorcowy przykład demagogii.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Krotko mowiac, jestes zdania, ze bron palna - w tym automatyczna - powinno sie kupowac jak marchewke na straganie, bo to niczym nie grozi?
Jesli wszyscy to pewnie tak :)
Natomiast jakos nie umiem w sobie wykrzesac zainteresowania dla takiej broni :) Jak dla mnie brzydka i nieforemna wiec zakaz posiadania automatycznej / tak chyba jest teraz u nas ? / znioslbym bez bolu :)
A dokladniej jesli o mnie chodzi to wylacznie bron XIX wieku a i to nie kazda mi sie podoba :)
Natomiast jesli pytasz w szerszym aspekcie, to tak - jestem za rownym i wolnym dostepem do broni obywateli, bo tak :)
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Mnie wspolczesna tez nie interesuje...

Rowny i wolny dostep - tak, ale dla wszystkich, jak leci? Wyrokowcow i czubow tez?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze:Rowny i wolny dostep - tak, ale dla wszystkich, jak leci? Wyrokowcow i czubow tez?
Jesli Sad im nie wydal zakazu posiadania broni to czemu nie ?
Ja sie tylko troche niepewnie moge czuc jak oni maja a ja nie. Ale jesli i ja moglbym miec na rownych prawach to czemu nie ?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Panowie
Ja przyjmuje fakt, ze potrzebne sa odpowiednie zezwolenia,ale.....właśnie ALE żeby nie było "uznaniowości", czyli jeżeli wymagane sa badania (nie tanie) jeżeli wymagane są egzaminy (nie tanie) jeżelinależy spełnic szereg innych wymogów to niech bedzie to oczywiste, ze dostane odpowiednie zezwolenie, a nie tak jak jest do tej pory... czyli zapłacę juz za wszystko a poteem dowiaduje sie, że nie ... bo nie.. i kasa poszła sie bujac...wg. mnie to jawne wyłudzanie kasy... niech mnie sprawdzaja i na początku powiedzą NIE wówczas przynajmniej kasy nie stracę....
ODPOWIEDZ