Trójmiasto i okolice

Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Tak, to było pewnie w Lublewie. W te wakacje chyba 3 razy byłem tam. Trzeba było dać znać to pewnie byśmy się spotkali. Ale tam w Lublewie są odkryte osie. Tylko na Jaśkowej jest w 3/4 zakryta/wygłuszona. Jest jeszcze w Kolibkach; kilka króciutkich osi pistoletowych i jedna os na 200m. Ale dojazd troszkę gorszy, a na osi nie było nic gdzie można by zostawić klamoty.
MarcinK
Posty: 3
Rejestracja: ndz 31.paź.2021 - 19:48
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: MarcinK »

W pierwszym zdaniu chciałem się przywitać. Dalej - chciałem sprawdzić czy CP to jest to co tygryski lubią (zanim pójdę w koszty). Czy ktoś z forumowiczów nie wybiera się w najbliższym czasie na jakąś strzelnicę w okolicy Trójmiasta i nie chciał by przygarnąć osoby bez sprzętu i doświadczenia?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Zwykle strzelam we wtorki od 12 na Jaśkowej. Ale czy w ten to jeszcze nie wiem. Jaki rodzaj Ciebie ciągnie; rewolwer, pistolet, karabin?
MarcinK
Posty: 3
Rejestracja: ndz 31.paź.2021 - 19:48
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: MarcinK »

Irek M pisze: ndz 31.paź.2021 - 21:36 Zwykle strzelam we wtorki od 12 na Jaśkowej. Ale czy w ten to jeszcze nie wiem. Jaki rodzaj Ciebie ciągnie; rewolwer, pistolet, karabin?
Wtorek i do tego 12 to najszybciej za 3 tygodnie :)
Wyślę wiadomość prywatną i pewnie się dogadamy.
Pozdrawiam!
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

No i postrzelane :-) 3 typy rewolwerów, 3 typy pistoletów, 4 typy karabinów - myślę, że kolega jest/był zadowolony :-) Ale znowu sprawdziło się, że skałki najlepiej krzeszą w domowym ciepełku :-)
MarcinK
Posty: 3
Rejestracja: ndz 31.paź.2021 - 19:48
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: MarcinK »

Irek M pisze: wt 16.lis.2021 - 20:46 No i postrzelane :-) 3 typy rewolwerów, 3 typy pistoletów, 4 typy karabinów - myślę, że kolega jest/był zadowolony :-) Ale znowu sprawdziło się, że skałki najlepiej krzeszą w domowym ciepełku :-)
Kolega zadowolony to mało powiedziane.
Było super :-)
:piwo:
Bronek
Posty: 3
Rejestracja: pt 11.mar.2022 - 16:31
Moja broń: Remington 1858 - 8"

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Bronek »

Cześć wszystkim, jestem swieżym posiadaczem Remingtona 1858, no i zbieram po kolei sprzęt do oddania 1 strzału, ale jak na razie nie mogę dostać prochu, czy ktoś móglby poratować na początek niewielką ilością i przy okazji zaprezentować swoje umiejętnosci strzeleckie, na których mógłbym podnieść swoje :). Mogę podjechać na każdą strzelnicę w okolicach Trójmiasta. Dzieki za odzew.
VanMeck
Posty: 1
Rejestracja: ndz 13.mar.2022 - 17:36
Moja broń: Remington

Trójmiasto pomoc

Post autor: VanMeck »

Witam Panowie,
Czy jest może ktoś z okolic Gdańska, kto mógłby wprowadzić mnie w tajniki od strony praktycznej? Umówić się na strzelanie i pokazać podstawy?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

A masz całe wyposaźenie.?
Bronek
Posty: 3
Rejestracja: pt 11.mar.2022 - 16:31
Moja broń: Remington 1858 - 8"

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Bronek »

Zakładam , ze twoja odpowiedz Irek jest do VanMeck, to nie bede sie narzucać, ale z chęcią bym sie przyłączył :) Ja mam wszystko oprócz prochu niestety , także jak masz na zbyciu to chętnie odkupie pare grainow, czekam na swoją EKB.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Ja akurat miałem operację oka w poniedziałek więc jestem wyłączony ze strzelania na najbliższe tygodnie. W tak powszechnym braku proch nikt nie ma go w nadmiarze. Podpowiedzieć mogę, że na facebook Czarny proch Trójmiasto takie cuda zdarzają się nawet parę dni temu. Zapisz się i zapytaj. W sumie to od razu mógłbym podać kontakt ale tanio nie jest niestety.
Bronek
Posty: 3
Rejestracja: pt 11.mar.2022 - 16:31
Moja broń: Remington 1858 - 8"

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Bronek »

Będę wdzięczny za ten kontakt w takim razie
_Slavek_
Posty: 3
Rejestracja: pn 21.mar.2022 - 14:44
Moja broń: brak

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: _Slavek_ »

Witam, od jakiegoś czasu przemierzam samotnie strzelnice w okolicy trójmiasta (Lublewo + Miszewko, w Miszewku w pomieszczeniu zamkniętym, więc nie ma problemu jak pada). Kule wypadają z 8" Remika i malutkiego Derringera. Poooowoli przymierzam się do czegoś z dłuższą lufą, ale, że to wydatek nie mały, z chęcią spotkałbym się na strzelnicy z posiadaczem takowej broni. Wolę się przekonać, że coś zaskoczy i nie być niemiło zaskoczony, że to jednak nie to (tak było z długimi wiatrówkami, coś mi nie pasowało i skończyło się na HW45 - aczkolwiek Slavia 634 leży sobie spokojnie i czeka).
Materiały pędne posiadam (aczkolwiek kurczą się stopniowo), gorzej z kulami - tu liczę na właściciela długiej broni - zawsze mogę podzielić się tymi do .44/.36 .
Jeżeli ktoś miałby ochotę udostępnić na strzelnicy (dowolną, do 50km z Gdańska dojadę) na kilka/kilkanaście strzałów swoją broń i mam nadzieję zaszczepić bakcyla do karabinów/strzelb CP, proszę o PW (nie ma co zaśmiecać forum :) ) - dodatkowo na spokojnie - nadmiar obowiązków przytłacza, ale od 2-giego tygodnia kwietnia powinno być łatwiej z czasem.

Pozdrawiam / Slawek
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Trójmiasto i okolice

Post autor: Irek M »

Na Jaśkowej za 2 tygodnie spokojnie. Colt z lufą 7,5 8 i 12". Jeszcze nie słyszałem by ktoś z krótką lufą był zawiedziony długą. Moja Slavia 631 i HW 30 choć nieużywane od lat t miejsce w domu mają zapewnione dożywotnio. Mam kule 454 i conical 450
MakG
Posty: 7
Rejestracja: czw 15.wrz.2022 - 16:24
Moja broń: Saguaro Sharps

Trójmiasto pomoc z Sharpsem

Post autor: MakG »

Witam
Jestem z Sopotu i ostatnio zakupiłem Sharpsa Saguaro i przygotowałem go do strzelania, kupiłem proch Vesuvit LC (był to jedyny jaki mogłem znaleźć w trójmieście, nie dość tego był tylko 1kg na całe trójmiasto) i byłem dzisiaj z nim na strzelnicy po raz pierwszy, niestety nie postrzelałem sobie z powodu ogromnej ilości niewypałów. Pomyślałem, że może jakiś problem z kominkami, ale po rozłożeniu i przeczyszczeniu dalej to samo. Z blokiem i gilzami też wszystko w porządku. Vesuvit podczas strzelania był całkowicie suchy, a po niewypale na dnie gilzy zostawał lekko "zwęglony" więc wydaję mi się, że problem z samym prochem. Czy jest ktoś w trójmieście kto posiada dobry jakościowo proch np. Szwajcar i chciałby sprzedać ok. 150g abym mógł robić z niego podsypki? Posiadam EKBP ale nie mogę nigdzie w okolicy go znaleźć, więc musiałbym przejechać co najmniej 200 km.

Inną sprawą jest, że chętnie też spotkałbym się z osobą, która posiada Sharpsa i chciałaby udzielić trochę porad i podzielić się doświadczeniem.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony czw 15.wrz.2022 - 17:05 przez MakG, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ