Uberti & Pietta obecnie.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Piston61 »

A ja trochę na przekór :lol: Widziałem jak składaki Hege potrafią zastrajkować na strzelnicy :( Ja się ma pecha to w drewnianym kościele potrafi cegłówka spaść na głowę :piwo:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

:cry: Ale ja przeciez nie zaczne teraz kupowac Pedersoli i do niego czterech bebenkow.
Zaluje ze tego od poczatku nie zrobilem. To jakim cudem oni uzyskali tak raczej dobra reputacie? Nawet Amerykanie kupuja i chwala Uberti choc na pewno maja dosyc producentow we wlasnym kraju. A zwlaszcza dla nich to najlepsze co Amerykanskie.
Kurde ja juz sie chcialem zabrac za zbieranie Coltow po zakupie trzeciego i ostatniego Remingtona a teraz sie zastanawiam nad sprzedaza. :-(
Ostatnio zmieniony ndz 31.maja.2020 - 13:35 przez Chłopiec z Chyloni, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Piston61 »

Postrzelaj na razie z tego co masz :-D Czas to zwryfikuje bo jak znam życie efekt końcowy będzie przesiadka na coś dłuższego :piwo:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Na przyklad dlugi Remington z kolba. :D :piwo:
To byla chesc calego pomyslu. Miec te zapasowe bebny i kilka broni do ktorych one pasuja.
Krotki Remik, dlugi Remik (tu jeden praktyczny inox i jeden autentyczny oxydowany) i jeszcze Remington karabino-rewolwer.
A to wrzystko ma tylko Uberti.
Problemy robia tylko te czesci weneczne, prawda? To byla by luka na rynku dla kogos.
Produkowac sruby, popychacze i sprezyny o wyzszej jakosci niz co jest wbudowane w standardowych modelach.
Ale na prawde mysle ze po prosze kogos z rodziny aby mi zamowil tego w oxydzie prosto u Hege do Polski.
Jak juz mam dwa od Uberti to nie bede sobie mieszal w sprzecie. Najwyzej dokupie jeszcze zestaw czesci zapasowych.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale teraz cos innego razem z pytaniem czy ktos z was to juz kiedys wyprobowal.
Zamiast kupowania sie niszczacych srub na nowo i na nowo, hartowal ktos z was te od Uberti?
Bo wczoraj znalazlem to tu: https://www.thehighroad.org/index.php?t ... em.813552/
"Use a propane torch and heat it cherry red and then quench it in some used motor oil or water if you don't have any oil.
Clean the now ugly screw with some 320 sandpaper / steel wool. Polish it or give it a brushed look and carefully reheat it (slowly) to a blue color and quench it again. (If you go past blue you'll have to re-polish it)"

Trudniej by bylo z popychaczem albo sprezynami ale na przyklad srube od pobojczyka...bym sprobowal.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: zbiho »

Lekko przesadzasz z tym zużywaniem się śrub i reszty, to jest już hartowane i nic nie polepszysz. Wystarczy na początku wypolerować i dopasować części i nic się nie wytrze i nie zużyje.
Nikt nie będzie kompletował maszyn i narzędzi do produkcji części po 20 zł ze zbytem 100 sztuk na miesiąc.
Na większość zadawanych pytań spróbuj sobie sam najpierw odpowiedzieć.
dziechu
Posty: 48
Rejestracja: pt 19.cze.2020 - 12:55
Moja broń: Remington 1858 8" stal oksyda

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: dziechu »

Kilka dni temu kupiłem Remingtona 1858 New model Army Pietty, rama stalowa, czarna oksyda. jestem bardzo zadowolony. Nie ma żadnych, wspominanych tu rys, śladów ręcznej obróbki, ubytków itp. Wszystkie elementy są gładkie, głęboko i równo czernione. Pistolet jest wykonany bardzo solidnie i estetycznie. Dobrze spasowany. Szczelina bęben-lufa poniżej 0.1mm (wchodzi blaszka szczelinomierza 0.08, natomiast 0.09 już z lekkim oporem). Jeżeli dawniej Pietta była jakościowo gorsza od Uberti, to obecnie nie powinno być zarzutów, szczególnie biorąc pod uwagę ceny. Oczywiście nie miałem bezpośredniej możliwości porównania, ale nie wiem jakie mogłyby być różnice.
Awatar użytkownika
Blady
Posty: 10
Rejestracja: śr 29.kwie.2020 - 19:29
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Blady »

dziechu.
Powiedz w którym sklepie kupiłeś i jaka cena. Terz się zastanawiam nad taką Piettą najbardziej boje się właśnie o szczeline. Kupowałeś wysyłkowo czy byłeś w sklepie i wybrałeś najlepszą sztuke?
tatar.tatar
Posty: 3
Rejestracja: śr 03.cze.2020 - 09:15
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: tatar.tatar »

Nie przywiązywałbym do tej magicznej szczeliny aż takiej wagi. Owszem fajnie jak jest mała ale kiedyś byłem na strzelnicy z kolegą który miał w Colcie chyba ponad 0,5 (egzemlarz z początku lat '70) i trudno go było prześcignąć na tarczy na 25m.
ODPOWIEDZ