CZ 557 Varmint

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Matlak »

Tak patrzę patrzę i myślałem że to jest frezowane i wklejone ;D:D:D
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

To fakt, chyba Masz rację :piwo:
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Się pochwalić chciałem :-)
Nie dawno miałem urodziny i rodzinka zrzuciła mi się na nową optykę. Została zakupiona lunetka Weaver T36 XR
Jest to szkiełko ze stałą ogniskową i krotnością x36 Tubus 1" obiektyw 40mm. Wczoraj montowałem i wyszło to tak:
Obrazek
Starałem się ją posadzić najniżej jak to było możliwe co wymusiło zmianę baki. Dorobiłem nową niższą, ale drewno było sporo jaśniejsze :;
W wolnej chwili spróbuję je jakoś zabarwić.
Strzelnice już się otwierają, więc może za tydzień skoczę ją przystrzelić i napiszę coś więcej. :-)
ps. w międzyczasie wrzuciłem na swój kanał (na razie 2 z 3 części) filmiki z montażu nowej optyki.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Dziś byłem na strzelnicy, i udało się strzelić coś takiego:
Obrazek
Ta lepsza wygląda tak:
Obrazek
Na razie to wciąż tylko 100m. i czeka mnie jeszcze jeden wyjazd, żeby sprawdzić jeszcze jedną naważkę.
Jak wyniki będą powtarzalne to rozpocznę próby na 200 i 300m.
ps. dziś przeliczyłem kliki i wychodzi na to że wystarczy mi regulacji do 500m. A na tej strzelnicy gdzie dziś strzelałem jest taka oś :-D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Jak by brakowalo to tylko piersciemie wymien na Burris Signature Zee Rings z wkladka plastikowa. Wkladki sa robione "zezowate" 0 ,+/-5 ,10 i 20 ,dajesz na tylnym w gore ,na przednim w dol ,dobierasz wielkosc wkladki i masz caly zakres regulacji.
Ja tak mam ze na 100yd mam maksymalnie w gore ,nie wiem nawet czy nie brakuje kilku klikow bo strzelam od 200yd plus ,a na 200 mam doslownie kilka klikow w dol od konca regulacji ,wiec caly zakres regulacji lunety mam do dyspozycji.
Nie mam takiej strzelnicy ,ale jak liczylem do 1300 ,moze 1400 yd powinno starczyc.

https://www.burrisoptics.com/signature-rings
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Cześć Bready, dawno nie mieliśmy okazji pogadać.
Powiem szczerze że nawet chciałem kupić, niestety w RP nie osiągalne a z USA teraz nic nie przychodzi. Musiałem kupić co było. Dziś jadę na strzelnicę spróbować jeszcze jednej naważki i postrzelać na 150 i 200m. Jak wyjdzie coś sensownego to się pochwalę.
ps. A Ty strzelasz, czy i u was wszystkie zawody odwołane?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: Bready »

Zawody odwolane wszystkie ,strzelnice pozamykane.
W zasadzie jedyna mozliwosc strzelania to strzelnica 200yd w klubie.
Na dodatek prace przy nowej strzelnicy tez utknely ,i chyba w tym roku nie ma co liczyc ze bedzie skonczona.
Modyfikuje tokarke ,zmienilem silnik na 3 fazowy i jestem w trakcie podlaczania falownika.
Dzisiaj zrobilem cala skrzynke elektryczna ,zostalo kable po podlaczac ,ale juz mialem dosc ,moze w tygodniu dokoncze.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 557 Varmint

Post autor: donkihot »

Czyli bryndza jak u nas. Dopiero od kilku dni są otwarte strzelnice i moglem sprawdzić jak działa sztucer po przeróbkach. W sobotę nasz klub zrobił zawody (oficjalnie to trening bo nie wpisany w żaden kalendarz) Pojechałem i poszło mi gorzej niż źle. Na 150m. tak:
Obrazek

A na 200m. to była tragedia:
Obrazek

Nie mam pojęcia co się stało? Może za tydzień (lub dwa) skoczę na strzelnicę i zobaczę na spokojnie.
ps. jak porobisz przy tokarce, to wrzuć kilka fotek (może jakiś filmik?) Ciekaw jestem co Ci wyszło.
ODPOWIEDZ