Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
cupik
Posty: 12
Rejestracja: wt 22.lut.2022 - 21:42
Moja broń: Remington 8", Colt snubnose, Rolling block .45, et

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: cupik »

Magua pisze: pn 26.lut.2024 - 17:42 Co znaczy "nie oszczędzaliśmy go w ogóle"?

Nabij 10 gramów prochu, kula na łatce i strzel. I tak ze trzy razy.
Ja tak przestrzeliwuję oryginały.
Wtedy bedziesz mógł powiedzieć, że jest bezpieczny.

Oczywiście do czasu, aż ci się nie ubije drewno za warkoczem.
120 granów Szwajcara i buck&ball, na moim ramieniu siniak, a Karabin cały :)
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Przemek 32 »

Magua pisze: pn 26.lut.2024 - 17:42 Co znaczy "nie oszczędzaliśmy go w ogóle"?

Nabij 10 gramów prochu, kula na łatce i strzel. I tak ze trzy razy.
Ja tak przestrzeliwuję oryginały.
Wtedy bedziesz mógł powiedzieć, że jest bezpieczny.

Oczywiście do czasu, aż ci się nie ubije drewno za warkoczem.
ZE BY BYŁO BEZPIECZNIE NIE SYPIEMY WIĘCEJ NIŻ ZALECA SUGARO NA SWOJEJ STRONIE
no to czekamy na film , po filmie ceny podskoczą zapewnie
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Magua »

ZE BY BYŁO BEZPIECZNIE NIE SYPIEMY WIĘCEJ NIŻ ZALECA SUGARO NA SWOJEJ STRONIE
Wystarczy, że się zagapisz, zagadasz i sypniesz podwójną naważkę. Broń musi to wytrzymać. Dlatego takie niepewne lufy jak oryginały czy indyjskie wynalazki należy odpowiednio przestrzeliwać.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Przemek 32 »

Magua pisze: wt 27.lut.2024 - 23:59
ZE BY BYŁO BEZPIECZNIE NIE SYPIEMY WIĘCEJ NIŻ ZALECA SUGARO NA SWOJEJ STRONIE
Wystarczy, że się zagapisz, zagadasz i sypniesz podwójną naważkę. Broń musi to wytrzymać. Dlatego takie niepewne lufy jak oryginały czy indyjskie wynalazki należy odpowiednio przestrzeliwać.
a czy chciał byś przetestować mojego chindusa
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Magua »

Jeśli mam polec, to wolę od pekniętego oryginału, niż od wyrobu ciapatych rączek.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Przemek 32 »

Magua pisze: czw 29.lut.2024 - 10:59 Jeśli mam polec, to wolę od pekniętego oryginału, niż od wyrobu ciapatych rączek.
myślałem ze przestrzela Pan w imadle jak w rękach to gratuluje odwagi
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Przemek 32 »

filmi stary wspaniały swiat zapraszam do obejrzenia na temat hinduskiej produkcji , pewnie sprzedaż wzrośnie po filmie
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: scraab »

Przyznam ze zabawka do kolekcji calkiem spoko
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 312
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Ursus_c35 »

Chętnie wziąłbym go do ręki. Zdołałem się już przyzwyczaić że forumowe opinie mogę być pomocne ale mogą również wprowadzać sporo zamieszania zwłaszcza gdy do ośmieszania danej konstrukcji dochodzi przez użytkowników, którzy coś słyszeli ale w życiu nie widzieli :)
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Magua »

Dziwny przytyk. Kto tu mówi o ośmieszaniu? Zwracamy uwagę, że taka replika może byc niebezpieczna i tyle.

Chyba, że to cię śmieszy:
Obrazek

Co do tego czy widziałem, to nie tylko widziałem, ale wielokrotnie obserwowałem kolegę z Krakowa, ktory strzelał z hindusa na zawodach w Jaworznie. Nawet z niezłymi rezultatami. Tyle, że kiedy organizatorzy połapali sie z czego strzela, przestali go dopuszczać. Obecnie ma nową lufę, bodaj sprowadzoną z USA.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 312
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Ursus_c35 »

Ale to nie żaden przytyk tylko zwrócenie uwagi na powszechną praktykę dla nowicjuszy a nie coś personalnego... Wgle nie miałem na myśli Twojej wypowiedzi. To samo dotyczy produktów np Pana Cichego itp Należy po prostu mieć na uwadze że do puki samemu się czegoś nie zobaczy to niejednokrotnie niesprawdzone sugestie (ogółem) mogę być krzywdzące :) Jeżeli np lufa by miała nie wytrzymać to należało by się rozejrzeć kto sygnuje tam np "próby strzały" itp
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Magua »

Nie wiem czy muszkiety z Saguaro mają ostrzał. Z Indii przychodzą bez nawierconych otworów zapałowych, więc fabryczbnego nie mają. Czy Michał robi coś takiego nie wiem. Natomiast kolega o którym wspomnałem robił ostrzał sam, muszkiet był bezpieczny, ale organizatorzy mieli wątpliwości, więc w koncu zmienił lufę. Jednak nadal pozostaje kwestia miękkiego drewna, o której pisał sam Saguaro. Widziałem karabin (nie muszkiet) z wytłuczonym drewnem za warkoczem, przynajmniej na 3 mm.

Jeśli idzie o wyroby pana Cichego, to mnie się akurat pdobają, choć znam je tylko ze zdjęć.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 312
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Ursus_c35 »

To jest wartościowa uwaga z tym że co do próby samemu to i tak niczego nie zmienia... Bardzo mnie to zastanawia bo widzisz np włoskie bronie itp mają punce cipowskie , wyroby Pana Wacława są tworzone w kraju i to jego marka jest gwarantem wytrzymałości i dopuszczenia do użytku. Pytanie jak jest z tym muszkietem ale chyba najszybciej było by zadzwonić i dopytać jeśli jeszcze jest w ofercie u Pana Michała to rozwieje wszelkie wątpliwości choć nie chce mi się wierzyć że to egzemplarz dekoracyjny a ktoś samozwańczo sobie z niego strzela :D
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: scraab »

Marka jaką reprezentuje Pan Michal jest w kraju dosc powazną. Problemy z drewnem wystepowaly w wielu konstrukcjach- ale jednostkowo. Czy tu to problem masowy?
Zle wysezonowane drewno, zle dobrane i mamy problem. Osadę mozna sobie dorobic z czegos konkretnego.
Czy lufa kest bezpieczna? Spektrometr prawde nam powie i ewentualnie twardosciomierz.
Czy Pan Michal robila takie badania? Tego nie wiem.
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 312
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Muszkiet skałkowy produkcji Saguaro-Arms

Post autor: Ursus_c35 »

W zasadzie sprawa była rozwiązana już uprzednio przez kolegę Wyciora na drugiej stronie tego posta.

"Zgodnie z zapowiedzią odbyłem rozmowę telefoniczną z panem Kuropatwą z Saguaro Arms. Krótkie podsumowanie zajętego przezeń stanowiska:
1. Od sprzedawanej w Polsce broni nie wymaga się obowiązkowych znaków ostrzału. W wielu krajach ostrzał jest jednak wymagany prawem.
2. Ostrzał muszkietów we Włoszech jest faktycznie realizowany, urzędowe punce są autentyczne ale techniczne warunki ostrzału nie są mu znane.
3. Wszystkie osady indyjskiej broni w ofercie Saguaro Arms są rzeczywiście wykonywane z drzewa tekowego.
4. Indyjskie zamki i okucia istotnie ustępują precyzją wykonania wyrobom DP, ponieważ w odróżnieniu od DP są wykonywane ręcznie.
5. Pan Kuropatwa twierdzi że wytrzymałość luf w importowanych przez niego muszkietach indyjskiej produkcji nie ustępuje lufom muszkietów DP.
6. Znane mu przypadki pęknięcia luf broni CP wskazują na ewidentne użycie innego materiału miotającego niż proch czarny."

Na stronie 3 głos zabrał Pan Michał :)
ODPOWIEDZ