Pytania początkującego - o bezpieczeństwo

podstawowe informacje
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Pytania początkującego - o bezpieczeństwo

Post autor: andrzej11111 »

Podejrzewam że ci co strzelali poza strzelnicami i wpadli to ich na forum nie ma i na bank skupili się bardziej na ratowaniu swojego tyłka wynajmując adwokata ,niż publikować po wszystkim wyrok po postepowaniu. Jeżeli szukasz takich informacji to można się domyślać co ci się roi w głowie. Możesz to sprawdzić wychodząc z domu i strzelając . (czego ci nie polecam) w kodeksie jest napisane dokładnie co grozi za używanie broni palnej poza strzelnicami i miejscami (rekonstrukcje historyczne) dotyczy to każdej broni palnej. A jeżeli faktycznie jest ci to potrzebne do opracowania to wybierz się na komendę Policji oni ci na pewno pomogą.
eskie
Posty: 24
Rejestracja: wt 01.cze.2021 - 09:36
Moja broń: brak

Re: Pytania początkującego - o bezpieczeństwo

Post autor: eskie »

Dziękuję Andrzej za chęć pomocy, ale ciut nie trafiłeś.
Wiem, że wyroki sądowe są urzędowo publikowane, tylko nie wiem gdzie i jak ich szukać. Dostępu do lexa nie wykupię. Więc ponawiam prośbę, czy ktoś może mi pomóc poszukać wyroków za strzelanie poza strzelnicami. Najlepiej z uzasadnieniami, najlepiej aby dotyczyły CP ale może być i nitro.

Opracowanie będzie spore i, mamy nadzieję, pomocne przy nowelizacji ubojki. Np inny kumpel męczy KGP aby, w ramach informacji publicznej, zrobili podział ilości przestępstw z użyciem broni palnej, na tą legalnie posiadaną (sport myślistwo, kolekcja CP, służbowa) i nielegalnie posiadaną.

PS inicjatywa jest całkowicie społeczna, nie jesteś związani z żadną partią, ani nie robimy tego na zlecenie.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Pytania początkującego - o bezpieczeństwo

Post autor: andrzej11111 »

W sumie to może i dobry pomysł . Zawsze byłem ciekawy jak to jest z rozumieniem przez polityków tłumaczenie że broń zabija i obywatele muszą mieć pozwolenie aby ja posiadać. Z kolei ja jestem przekonany że osoby zdrowe na umyśle, powinni mieć broń po ewentualnie kursie z obsługi i badania lekarskie. (nie karany). Przecież przestępca nigdy nie będzie się pytał policji o pozwolenie ani o to czy może dokonać przestępstwa . Po prostu pójdzie i zrobi to co aktualnie wymyślił nie bacząc na konsekwencje (morderstwa .złodziejstwo,gwałt itp) . Wiec dlaczego prawy obywatel ma mieć utrudniony dostęp do narzędzia które skutecznie odstraszy albo unieruchomi przestępcę. Jestem przekonany że odsetek przestępstw z broni na pozwolenie jest marginalny. Podejrzewam że z czarnoprochowej będzie to samo. Pozdrawiam i powodzenia
ODPOWIEDZ