Pociski do karabinu Smith-a

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
smith
Bywalec
Posty: 211
Rejestracja: ndz 02.gru.2018 - 13:22
Moja broń: brak

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: smith »

Irek M pisze: pn 18.paź.2021 - 10:08
MisterTwister pisze: ndz 17.paź.2021 - 21:53 @Irek M - wystarczy wygooglować sobie jak wygląda kokila od Alojza - one są charakterystyczne i unikatowe. Nie muszę nikomu nic udowadniać, ważne że moje pociski dają mi zadowalające skupienie i tyle w temacie.


Natomiast kokila Alojza ma inny charakterystyczny element, którego nie posiada wasza - ta ze zdjęcia.
mógł byś wyjawić który to ten element?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

A to jest takie istotne dla Ciebie? Może ciesz się, że masz fajną kokilę. Powodzenia na strzelnicy.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: MisterTwister »

Tarczka powyżej, to właśnie z pocisków odlanych z kokili j.w. użyłem 8 grain prochu czeskiego na podsypkę i 22 grain ZS4 Złoty Stok - teoretycznie 30 grain`ów, filcowa cienka przybitka. Zanim nie dostanę lepszych przyrządów celowniczych, wszelkie testy będą niemiarodajne. Bezwzglednie w tym karabinie trzeba je wymienić - takie jest moje subiektywne zdanie.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Ale idąc takim tokiem to we wszystkich cp wymieniałbyś muszki czy szczerbiny. Dlaczego test ma być niemiarodajny skoro we wcięciu szczerbiny widzisz muszkę? Ale prawdą jest to co piszesz, że akurat w Smith szczerbinka jest fatalna. Tzn. jak dla mnie za niska. Powoduje to, że aby zgrać muszkę i szczerbinę to muszę położyć policzek bardzo nisko. Wtedy zatrzask zamka niemal zasłania szczerbinę. Ale mimo tego widać dosyć dobrze. Jak dla mnie to muszka jest trochę za gruba. mój jest pożyczony więc nic przy nim nie zrobię.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Strzelałem dziś z naważki 33,3 - 33,5 gr. Krótko mówiąc porażka - wszystko bardzo wysoko nad czarny pierścień tarczy. Wychodzi na to, że w tej konkretnej lufie najlepiej spisywała się naważka 27-30gr. Za to z Sharps'em było prawie ekstra :-)
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Mam podobne spostrzeżenia. Ponad 2g czesia i zaczyna siać na tarczy. U mnie 1,9 g to optimum. Przy kuli może być nawet 1,7 g.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: MisterTwister »

W niedzielę na Dębinie w Żorach zamierzam w końcu metodycznie przetestować moje pociski z użyciem różnych naważek. Za radą Kolegów przygotowałem już zestawy z mniejszymi naważkami. Ogarnąłem też muszkę i przerobiłem nieco szczerbinkę. Będziemy z kolegą Bogdanem strzelać z dwóch Smith`ów.
PS
Mój tokarz podwyższył mi ostatnio cenę za toczenie gilz i w akcie spontanizmu kupiłem małą tokarkę. Zacząłem wytaczać spasowane do mojego karabinu i pocisków gilzy :-) Teraz jestem samowystarczalny - sam odlewam sobie kule i pociski, toczę własne gilzy :-) Idealny układ.
Obrazek
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Jak rezultaty strzelania? Niedziela mija :-)
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: MisterTwister »

Skupienie na poziomie tego co na tarczy wcześniej - niestety za duży ruch dzisiaj był na strzelnicy, wszystkie osie zajęte, nie było sprzyjających warunków do spokojnego strzelania. Mniejsza naważka 8grain czecha i 18 grain ZS4 - mniejsze lżejsze pociski zyskały na skupieniu, ten większy, dłuższy niestety wymaga użycia większej naważki. Kule dziasiaj potrafiły zaskoczyć, ale nie obyło się od niewytłumaczalnych odskoków. Zdjęć tarczek nie wrzucam, bo tak jak pisałem panował chaos. Strzelaliśmy z dwóch Smith`ów w obu mniejsze pociski dawały dobre żeby nie powiedzieć świetne skupienie jak na ten karabin. Za tydzień kolejna wizyta na strzelnicy - skupię się jedynie na jednym pocisku, z użyciem róznych naważek - to pozwoli mi określić optymalne parametry. Poprawiona podwyższona muszka i przypiłowana szczerbinka znacznie poprawiły celność - celując pod czarne pociski układały się centralnie w tarczy w okolicy 10-tki - mam je więc zgrane idealnie. Kolejne eksperymenty pójdą w kierunku samych gilz - wytoczę kilka z szerszą komorą pod pocisk tak, by można było go luźno wcisnać w gilzę - zobaczę jak się to przełoży na skupienie.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: MisterTwister »

Witajcie.
Czy ktoś z Was strzelał ze Smith`a pociskami Minie w kal. .500?
Jeśli tak, to proszę o opinie na ich temat.
Obrazek
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

Gdy sam sprawdzisz to będziesz miał najlepsze rozeznanie. Co z tego, że ktoś powie, że nie nadają się. Ja z minie strzelałem z Gallager i Sharps 45 oraz 54 wbrew opiniom, że zupełnie nie nadają się do odtylcowych.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Zanim podtoczysz gilzy spróbuj postrzelać kulą z gilzy plastikowej. Jeżeli nie będzie odskoków to będzie znaczyć, że najprawdopodobniej podtoczenie będzie konieczne do średnicy kuli. Dopiero potem kombinuj z pociskami.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Irek M pisze: sob 13.lis.2021 - 21:22 Gdy sam sprawdzisz to będziesz miał najlepsze rozeznanie. Co z tego, że ktoś powie, że nie nadają się. Ja z minie strzelałem z Gallager i Sharps 45 oraz 54 wbrew opiniom, że zupełnie nie nadają się do odtylcowych.
Irku, czy dawałeś jakąś przekładkę pod pocisk Minie np. tekturową aby nie wsypywał się proch lub kaszka do wnętrza pocisku ?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: Irek M »

yeradun pisze: sob 13.lis.2021 - 22:39
Irek M pisze: sob 13.lis.2021 - 21:22 Gdy sam sprawdzisz to będziesz miał najlepsze rozeznanie. Co z tego, że ktoś powie, że nie nadają się. Ja z minie strzelałem z Gallager i Sharps 45 oraz 54 wbrew opiniom, że zupełnie nie nadają się do odtylcowych.
Irku, czy dawałeś jakąś przekładkę pod pocisk Minie np. tekturową aby nie wsypywał się proch lub kaszka do wnętrza pocisku ?
Tak bo obawiałem się tej pustej przestrzeni wewnętrznego stożka pocisku. Ale przekładką był kawałek...papieru toaletowego zmiętolony w "gluta" wchodzącego w stożek :-)
Kolego Mister, dlaczego chcesz użyć minie skoro masz wydawałoby się dobre pociski? Tak z ciekawości?
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Pociski do karabinu Smith-a

Post autor: yeradun »

Irek M pisze: ndz 14.lis.2021 - 00:30 Tak bo obawiałem się tej pustej przestrzeni wewnętrznego stożka pocisku. Ale przekładką był kawałek...papieru toaletowego zmiętolony w "gluta" wchodzącego w stożek :-)
Dobre :o , a jak efekty na tarczy ?
ODPOWIEDZ