Gdzie i jaki proch kupię

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: PosiadaczProcy »

Kyle pisze: pt 07.gru.2018 - 22:25 Czyli jednak mówisz lepiej zwykłe plastikowe eppendorfy. A jaką miseczkę byś polecił do ważenia prochu? (planuję z pojemnika 1 KG najpierw nasypać trochę do małego słoiczka i z niego nabierać łyżeczką na jakieś naczynko które będzie na wadze - i o to naczynko mi chodzi (by się nie elektryzowało). W ogóle najlepiej daj link do takiego naczynka bym wiedział jak wygląda i z czego zrobione ;)
Do odsypki z litrowego Visovitu na mniejsze naczynko możesz zastosować słoiczek od musztardy z metalowym wieczkiem do kt. wcześniej dolutujesz (lekko skosem by się wygodniej sypało) rurkę miedzianą niedużej średnicy. Przechylając takie coś a'la prochownica unikniesz czerpania prochu szufelką z jakiegoś otwartego na atmosferę naczynia...Tę rurkę-dozownik możesz potem zatykać czym chcesz, jeśli nie doszlifowanym w stożek gumianym koreczkiem to nawet kulką plasteliny, wciśnięta w rurkę i jednocześnie obciśnięta po rurce zabezpiecza przed wymianą powietrza podczas zmian ciśnienia atm. i daje pełną barierę dla wilgoci...Są też mniejsze od musztardowych słoiczki od Bobo-Fruit ale one mające pokrywki z drobnym gwintem wielozwitym nie gwarantują dobrego mocnego dokręcenia dekielka wiec można zmarnować proch jaki w nim pozostawisz. Dla pewności do takiego słoiczka z prochem można - z braku silikażelu - włożyć łyżeczkę-dwie suchego ryżu owiniętego w gałganek i recepturką zab. przed rozwinięciem, ten "pies na wodę" pierwszy każdą wilgoć skonsumuje. :-) :lol:
Słychać_strzały
Posty: 1
Rejestracja: wt 04.sty.2022 - 23:45
Moja broń: Remington 1858

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Słychać_strzały »

Cześć wszystkim, zaczynam przygodę z CP. Mam już prawie wszystko, ale brakuje mi prochu. Nie mam jeszcze EKB. Czy jest ktoś w Krakowie kto podzieliłby się nadmiarowym prochem?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Irek M »

Chyba takiego nie znajdziesz biorąc pod uwagę jak strasznie zdrożał ten najtańszy czeski.
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: andrzej11111 »

Słychać_strzały pisze: pt 14.sty.2022 - 11:37 Cześć wszystkim, zaczynam przygodę z CP. Mam już prawie wszystko, ale brakuje mi prochu. Nie mam jeszcze EKB. Czy jest ktoś w Krakowie kto podzieliłby się nadmiarowym prochem?
W tamtym tygodniu obdzwoniłem kilka sklepów w swojej okolicy i promieniu do 200 km. Prochu nie ma nigdzie. Cały czas czekają na dostawę. Mi jeszcze udało się kupić końcem roku. Na stronie złotego stoku wydłużyli oczekiwanie ze sprzedażą dla klijentów detalicznych do marca i cena też się zmieniła. Inflacja zaczyna robić swoje. Kapiszony po 170 zł, gdzie w grudniu kupowałem po 80 zł 250 szt . Też nie dawno zaczołem przygodę z CP ,ostatnim dzwonkiem załapałem sie na stare ceny.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: RedGuy »

Irek M pisze: pt 14.sty.2022 - 17:34 Chyba takiego nie znajdziesz biorąc pod uwagę jak strasznie zdrożał ten najtańszy czeski.
Ile teraz czech?
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1071
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Irek M »

70 % u nich podobno. To co kupowaliśmy od kolegi za 160złteraz jest po 230zł.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: RedGuy »

No to grubo. Na stronie Wojoczka po 190PLN i niedostępny :oczy:
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: Jaroslaw78 »

Irek M pisze: pn 17.sty.2022 - 18:46 70 % u nich podobno. To co kupowaliśmy od kolegi za 160złteraz jest po 230zł.
No dokładnie takie ceny. Kolega ostatnio kupował po 230 zł,a ja w zeszłym roku po 160 zł...
Awatar użytkownika
krzysztof81
Bywalec
Posty: 135
Rejestracja: sob 09.mar.2019 - 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Remington, Snub, Maynard, itd.

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: krzysztof81 »

W Warszawie chodzi po 240 - okazjonalnie można pozyskać po 200 - 220.
rafcik1976
Posty: 15
Rejestracja: ndz 16.sty.2022 - 12:07
Moja broń: Sharps cavarly

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: rafcik1976 »

Ja w Złotym Stoku kupiłem osobiście w grudniu jakąś końcówkę szwajcara 1,5 fg, a na pytanie kiedy ich produkcja będzie dostępna w kraju dla zwykłych zjadaczy chleba, to usłyszałem ściszonym głosem od ludzi z produkcji , że mają zwiększone zamówienia z wojska! 8(
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: zbiho »

rafcik1976 pisze: ndz 23.sty.2022 - 14:52 a w Złotym Stoku mają zwiększone zamówienia z wojska! 8(
Podobno Konfederaci z Południowych Stanów całą produkcję zamówili :oczy:
rafcik1976
Posty: 15
Rejestracja: ndz 16.sty.2022 - 12:07
Moja broń: Sharps cavarly

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: rafcik1976 »

Napisałem to co usłyszałem, można się śmiać gdzie teraz czarny proch i wojsko, ale na takie pytanie usłyszałem- zapalniki.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: mar_kow »

rafcik1976 pisze: ndz 23.sty.2022 - 15:21 Napisałem to co usłyszałem, można się śmiać gdzie teraz czarny proch i wojsko, ale na takie pytanie usłyszałem- zapalniki.
Na pewno do tego nie jest wykorzystywany czarny proch. O ile mają duże zamówienie to całą załogę skierowali na linię produkcyjną dla zamówienia dla wojska cokolwiek by nie produkowali.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: zbiho »

Każdy logicznie myślący tak to zrozumiał, ale trochę pozartować nie zaszkodzi.
rafcik1976
Posty: 15
Rejestracja: ndz 16.sty.2022 - 12:07
Moja broń: Sharps cavarly

Re: Gdzie i jaki proch kupię

Post autor: rafcik1976 »

Co tam naprawdę majstrują to nie wiem, faktycznie nie mówili o zapalnikach normalnej amunicji bojowej, chodziło coś o jakieś specjalistyczne, ale podpisywałem papiery i mi jakoś umknęło, a już dalej nie drążyłem tematu. A dobry żart tynfa wart.
ODPOWIEDZ