Europejska Karta Broni

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
FanStrzelectwa
Posty: 2
Rejestracja: śr 28.paź.2020 - 05:13
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: FanStrzelectwa »

Serdecznie witam wszystkich użytkowników. To mój pierwszy post na tym forum. Strzelectwem zainteresowałem się już kilka lat temu i od tego czasu sporo na ten temat czytam, również na tym forum, lecz dopiero teraz postanowiłem się tu zarejestrować. Niedługo planuje zakup swojej pierwszej repliki czarnoprochowej wyprodukowanej przed 1885 (Colt Navy 1851 Uberti). Chciałbym zarejestrować go po zakupie w ramach Europejskiej Karty Broni. Niestety, z tego co widzę to we wzorze druku podania udostępnianym przez Wojewódzką Komendę Policji w moim mieście wymagana jest informacja o podaniu zezwolenia na broń. Nie ma innego typu druku, a ten jest do pobrania w pdf-ie i te pole jest w nim odgórnie narzucone. Na egzemplarz, który chciałem zakupić nie jest wymagane zezwolenie na broń. Jak w takim wypadku mogę go zarejestrować? Wiem, że nie jest to konieczne, ale chciałbym w ten sposób ułatwić sobie jego ewentualną sprzedaż oraz zakup prochu. Pozdrowienia
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: zbiho »

FanStrzelectwa pisze: czw 29.paź.2020 - 21:09 chciałbym w ten sposób ułatwić sobie jego ewentualną sprzedaż oraz zakup prochu. Pozdrowienia
Akurat sprzedaż to sobie utrudnisz, bo większość nie rejestruje broni i nie kupią od Ciebie na umowę. :oops:
FanStrzelectwa
Posty: 2
Rejestracja: śr 28.paź.2020 - 05:13
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: FanStrzelectwa »

zbiho pisze: czw 29.paź.2020 - 21:47
FanStrzelectwa pisze: czw 29.paź.2020 - 21:09 chciałbym w ten sposób ułatwić sobie jego ewentualną sprzedaż oraz zakup prochu. Pozdrowienia
Akurat sprzedaż to sobie utrudnisz, bo większość nie rejestruje broni i nie kupią od Ciebie na umowę. :oops:
Ok, dzięki za spostrzeżenie. A jeśli chodzi o moje główne pytanie - wiesz coś na ten temat?
Hideki
Posty: 2
Rejestracja: pn 09.lis.2020 - 19:23
Moja broń: Kentucky.45

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Hideki »

FanStrzelectwa pisze: czw 29.paź.2020 - 22:48
zbiho pisze: czw 29.paź.2020 - 21:47
FanStrzelectwa pisze: czw 29.paź.2020 - 21:09 chciałbym w ten sposób ułatwić sobie jego ewentualną sprzedaż oraz zakup prochu. Pozdrowienia
Akurat sprzedaż to sobie utrudnisz, bo większość nie rejestruje broni i nie kupią od Ciebie na umowę. :oops:
Ok, dzięki za spostrzeżenie. A jeśli chodzi o moje główne pytanie - wiesz coś na ten temat?
Podaj adres mailowy, mogę Ci przesłać dokumenty oraz pouczenie które otrzymałem z KWP w Gdańsku ( wystarczy że zmienisz adres komendy na właściwą dla twojego miejsca zamieszkania ).
Jacek1953
Posty: 10
Rejestracja: ndz 18.lip.2021 - 12:29
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Jacek1953 »

Witam serdecznie.
Czy ktoś z Państwa wyrabiał ostatnio EKBP w KRAKOWIE?
Bardzo proszę o kontakt, mam kilka pytań.
Proszę o kontakt na forum, lub na maila andy_j@intteria.pl, lub tel. 535138474..
Z góry dziękuję, pozdrawiam.
hubaman
Posty: 3
Rejestracja: wt 17.sie.2021 - 21:54
Moja broń: remington

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: hubaman »

hej.2 tygodnie temu wyslalem wniosek o wydanie ekb i nie dostalem odpowiedzi. Ktos mial podobnie? Jestem z Gdanska.
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Kozichwost »

Proponuję zadzwonić do WPA - oni tam nie gryzą - szczególnie przez telefon
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: jedna_brew »

hubaman pisze: pn 23.sie.2021 - 12:01 hej.2 tygodnie temu wyslalem wniosek o wydanie ekb i nie dostalem odpowiedzi. Ktos mial podobnie? Jestem z Gdanska.
na decyzję administracyjną WPA ma miesiąc i zwykle w pełni go wykorzystuje.
hubaman
Posty: 3
Rejestracja: wt 17.sie.2021 - 21:54
Moja broń: remington

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: hubaman »

Dziękuję za odpowiedzi.Dzwoniłem do nich dużo razy i nic. Najwyżej odwiedzę ich osobiście.
hubaman
Posty: 3
Rejestracja: wt 17.sie.2021 - 21:54
Moja broń: remington

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: hubaman »

Dziękuję za odpowiedzi.Dzwoniłem do nich dużo razy i nic. Najwyżej odwiedzę ich osobiście.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Slonik »

hubaman pisze: pn 23.sie.2021 - 12:01 hej.2 tygodnie temu wyslalem wniosek o wydanie ekb i nie dostalem odpowiedzi. Ktos mial podobnie? Jestem z Gdanska.
Jeśli wysłałeś pocztą, to odpowiedź też przyjdzie pocztą. Zadzwoń tam i spytaj. Ja czekałem ponad miesiąc z winy poczty. Policja wysłała odpowiedź po niecałym tygodniu. Poczta miała w doopie dostarczenie, bo brakuje listonoszy.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Arab »

Tak na marginesie EKB .

EKB JEST WAŻNE 5 LAT !!!!!!!!!!!
Gdyby ktoś chciał przedłużyć swoje EKB o kolejne 5 lat to wystarczy wysłać listem poleconym do WPA wraz z adnotacją " o przedłużenie " , bez opłat.
Jest tu pewien " haczyk" !!!!!!!.
EKB można przedłużyć tylko jeden raz !!!
Czyli mając EKB wyrobioną w roku 2015 ,możesz ją przedłużyć do 2025 nie ponosząc żadnych kosztów i bez formalności ( fotki ,podanie , opłata) .

Jednak kolejne przedłużenie nie jest możliwe , trzeba wyrobić nową kartę EKB .

Dla nie ogarniętych :
2015+5 =2020 +5 = 2025 bez opłat ,formalności .
2025+5 = 2030 ----------- NOWA KARTA EKB
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: kamilgrzy »

@Arab czy przy takim hobby jak strzelectwo czarnoprochowe te 120zł. raz na 10 lat to taki olbrzymi koszt?!?
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Arab »

kamilgrzy pisze: czw 16.wrz.2021 - 20:08 @Arab czy przy takim hobby jak strzelectwo czarnoprochowe te 120zł. raz na 10 lat to taki olbrzymi koszt?!?
105 zł :D
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Europejska Karta Broni

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

A wie ktoś jak to jest z miejscem zamieszkania?
Do wyrobu EKB wystarczy obywatelstwo, czy konieczne jest miejsce zamieszkania w Polsce?
Gdybym powiedział że mój wpisany rewolwer jest u pełnoletniej kuzynki ale EKB ma być na mnie mieszkającego w Niemczech...było by to możliwe?
ODPOWIEDZ