CZ 527 Varmint .223 rem

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Problem jest tego typu że gdybym chciał konkurować z tymi z pierwszej piątki czy dziesiątki musiałbym zmienić karabin :) I wsadzić minimum 10 tyś zł... Z finansowego punktu widzenia mam szans na podjęcie walki z czołówką. Ale chciałbym ogólnie odnaleźć radość ze strzelania z tego karabinu :-D
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

To tez dla tego jezeli masz zamiar strzelac cokolwiek dalej niz 100-200m to zapomnij o lekkich pociskach.
Nie mowie ze sie nie da ,ale przyjdzie wiatr w dniu zawodow ,i pociski z nim poleca.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

postrzelam, zobaczę co będzie, chcę wreszcie postrzelać i trafiać choćby na te 100m tam gdzie chcę a co dalej będzie to czas pokaże
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Przyjaciel niedoli co też kupił 527 i się wpierdolił na minę, okazało się że zajął dzisiaj pierwsze miejsce w konkurencji optyka 300m strzelając z kulek fabrycznych 52 gr :-D tarcza później :-D
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: donkihot »

Gratulacje dla kolegi :piwo:
Znaczy da się, tak na szybko przyszło mi do głowy że może w Twojej lufie coś nie halo?
Może tża by wziąć bukfel i urezać ze dwa cm. lufy po czym nową koronę zrobić?
A tak na poważnie może właśnie Masz problem z koroną lufy, skoro próbowałeś już prawie wszystkiego i nic nie lata?
Gdzieś czytałem że rzadko ale się zdarza, tak jak "błędnie" zrobiona komora nabojowa, pierwszą i drugą przypadłość doby rusznikarz jest w stanie poprawić.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Jeszcze nie strzelałem z amunicji 52gr :) Jemu też wszystko latało tak jak mi poza tą lekką amunicją. Jestem już prawie gotowy do elaboracji lekkich, muszę tylko od kolegi odebrać szybszy proch.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: donkihot »

To walcz, a my my z zapartym tchem i zaciśniętymi kciukami czekamy na wyniki i tarcze oczywiście. ;)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Matlak pisze: sob 10.mar.2018 - 20:56 Jeszcze nie strzelałem z amunicji 52gr :) Jemu też wszystko latało tak jak mi poza tą lekką amunicją. Jestem już prawie gotowy do elaboracji lekkich, muszę tylko od kolegi odebrać szybszy proch.
Z ciezkiej z optyka tez nie strzelales ,tylko z diopterem.
Przynajmniej sie nie chwaliles.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

Strzelałem kilkadziesiąt razy z diopterem, ale coś nie mogłem znaleźć rewelacyjnej elabory... Mam jeszcze paczkę sierry hpbt i kilo prochu, teraz mam możliwość zrobienia długiego naboju bo mnie magazynek nie ogranicza. Nie porzucam ciężkich ale wyniki z lekkiej jak i doświadczenia użytkowników zza oceanu strzelających z cz527 lekką amunicją mocno zachęcają do sprawdzenia tego tropu.

Nadal czekam na optykę bo mnie znowu poczta polska wysterowała :) Zamówiłem Vortexa Crossfire II 4-12x50 AO. Niestety nie stać mnie na lepszą optykę. Może w przyszłym roku coś mocniejszego...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Bready »

Matlak pisze: ndz 11.mar.2018 - 16:09 Nie porzucam ciężkich ale wyniki z lekkiej jak i doświadczenia użytkowników zza oceanu strzelających z cz527 lekką amunicją mocno zachęcają do sprawdzenia tego tropu.
Nie zapominaj ze oni tym strzelaja na 100 ,i to nawet nie metrow a yardow :;
Matlak pisze: ndz 11.mar.2018 - 16:09 Zamówiłem Vortexa Crossfire II 4-12x50 AO.
No wlasnie przez to "12" to "50" traci troche sens.
Duza srednica objektywu rzedu 50mm jest na strzelnicy potrzebna przy powiekszeniach powyzej 30x.
Nie bylo jakiejs alternatywy w podobnej cenie z mniejszym szklem ,ale x32 ,lub chociazby x24 ,bo ta lupka to raczej do lasu na noc ,a nie na strzelnice.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

24+ to już niestety dwa razy większe koszta. Mam aktualnie dużo wydatków w związku z przeprowadzką, nie będę się też porywał na graniczne dystanse. Chcę w ciągu roku znaleźć dobry ładunek, postrzelać trochę na 100-300 i wtedy będę myślał co dalej. Ta 4-12 kosztowała niecały 1000zł także można powiedzieć że budżetowa ale i tak jak na moje warunki finansowe to dużo kasy...
Bready pisze: pn 12.mar.2018 - 01:15 No wlasnie przez to "12" to "50" traci troche sens.
Budżet na lunetę miałem do 1000zł, w tej cenie nie było nic o większym zoomie, a mając do wyboru 3-9, 4-12x40 albo 42 wybrałem 4-12x50 bo zawsze lepiej mieć więcej światła niż niej... Poza tym od początku celem była tania luneta także tubus 1". Cz527 nie ma standardowej szyny, zamówiłem więc jednoczęściowego kozapa 1", który importowany z Czech kosztuje 1/4 obecnej lunety...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: donkihot »

Moja co prawda nie vortex tylko jakiś Chinol, ale razem z montażem dałem też 1000zł.
Fajnie by było jak by wytrzymała, ale czas pokaże.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

ObrazekUntitled by Tomasz Matlak, on Flickr
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: Matlak »

donkihot pisze: wt 13.mar.2018 - 09:25 Moja co prawda nie vortex tylko jakiś Chinol, ale razem z montażem dałem też 1000zł.
Fajnie by było jak by wytrzymała, ale czas pokaże.

Mój Vortex też jest made in china ale ma dożywotnią gwarancję
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: CZ 527 Varmint .223 rem

Post autor: kamilgrzy »

Koledzy wtrącę swoje 5gr co do lunet Vortex.
Gwarancja jest dożywotnia, realizatorem na Polskę jest Kolba, dzwoniłem pytałem potwierdzili.
Lunety serii crossfire są wykonane w chinach.
Ojciec użytkuje na CZ550 7x64 crossfire hog hunter 3-12x56 OA już ponad trzech lat, wystrzelone ok 200 pocisków i jedyny problem jaki się pojawił to poluzował się włącznik reddota, przykręciłem 5min roboty.
Porównywałem powyższa lunetę w warunkach nocnych do tak polecanej i kupowanej przez myśliwych Delta Optical Titanium 2,5-10x56 która jest ponad 1000zł droższa, ani ja ani kolega z wieloletnim stażem myśliwskim nie zauważyliśmy różnicy w jakości obrazu miedzy oboma produktami.
Na wiatrówce HW 97 posiadam Vortex diamondblack 4-12 OA, kupiłem jako używana również na tym samym karabinku i nic się z nią nie dzieje.
Powiem tylko iż wiatrówka mimo mniejszej mocy od sztucera ma dwa długie kopnięcia, które są bardziej destrukcyjne dla optyki niż mocny aczkolwiek bardzo krótki odrzut broni palnej, co za tym idzie lunety budżetowe rozpadały się w przeciągu 500 strzałów.
Seria diamondblack wykonywana jest na filipinach i jest stopień wyżej niż crossfire, następnie jest razor wykonany w Japoni i viper pewnie na marsie :).
Polecam diamondblack do waszych 223, ma świetny obraz, w sam raz do strzelania precyzyjnego.
Koledzy jeszcze jedno nie miejcie mi tego za złe ( zaznaczam iż krezusem nie jestem ):
Miałem przyjemność strzelać z CZ w kal 223 varmint.
Tym karabinkiem bez problemu można wbijać gwoździe, sadzanie na nim budżetowej lunety takiej do 1000zł to nieporozumienie, celność nie współgra z marnym obrazem i precyzję szlag trafia.
ODPOWIEDZ