ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Wynik miałem poniżej krytyki, aż szkoda gadać :-D 137/200 leżąc bez podpórki 50m :-D Wygrał kolega z wynikiem 174. Ewidentnie coś nie zagrało wszystko mi się przesunęło w lewą dolną część czarnego. Muszę na poważnie podejść do treningów i analizy treningów.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Trudno mi coś powiedzieć na ten temat bo nigdy nie trenowałem KBKS-u ale przez kilka lat trenowałem Kp 60 postawa stojąc i miewałem podobne zdarzenia. Najczęściej błąd wynikał ze zmiany oświetlenia na strzelnicy gdzie odbywały się zawody w stosunku do miejsca gdzie trenowałem, trzeba też wziąć pod uwagę temperaturę i wilgotność choć to ma mniejszy wpływ. W Kp. mieliśmy możliwość oddania serii strzałów próbnych (kto ile chciał ale w limicie czasu zawodów) aby naliczyć poprawki i przestawić przeziernik.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Nadal nie mam kurtki co jest poważnym problemem, na zawodach leżałem na materacu dmuchanym ale był bez powietrza. Zabrakło materaców wojskowych. Łokcie mam zdarte, jeździłem na tym tworzywie we wszystkie strony... No i jak celuje to górną częścią okularów korekcyjnych, prawie na granicy oprawki, jak podsunę okulary i nie daj Boże dotknę nimi głowy albo kropli potu to mam już po strzelaniu. No i pas mi się zsuwa bo nie mam kurtki więc nie mam haka... Bez kurtki i rękawicy nie ma co myśleć o wyniku...

Zacząłem analizować zagadnienie dobierania średnic insertów i dioptera. Zmieniłem ogólny setup karabin. Skróciłem kolbę wyjmując podkładki dystansowe, diopter podsunąłem na jakieś 2-3 cm od oka. Mam nastawny przeziernik. Insert miałem 3,6 wg podręcznika który znalazłem to za dużo, optymalna tarcza to 3,1-3,5 najlepiej 3,2. Znalazłem niestety tylko 3,0 w pudełku z tarczami. Przeziernik ustawiłem na 1,3mm. Podregulowałem pas no i dzisiaj mam zamiar sprawdzić co to dało.
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Tu kupowałem swoje okulary: https://www.euroshooting.eu/en/index.php?detail=320
Dupy nie urywa, ale w zupełności wystarczające do strzelania na poziomie amatorskim (czyli takim jak ja)
A tu kupowałem stój i rękawicę: http://www.ubranienastrzelanie.pl/cennik.html
Ceny dość przystępne i jakość też niezła.
Niestety (pamiętam z czasów jak trenowałem Kp.) bez takiego minimum ciężko zawalczyć o pudło.
Typowe okulary strzeleckie maja tę zaletę że dają trzeci punkt celowania. Ja mam swoje tak ustawione że szkło jest prawie na styk z okularem przeziernika a ramka soczewki ma praktycznie tą samą średnicę co okular. Determinuje to powtarzalność złożenia się do broni nie wspominając o zachowaniu osi optycznej szkła korygującego i przesłona na oko niecelujące pozwala strzelać bez utraty koncentracji. Same plusy.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

No właśnie tak jest jak mówisz. Okulary mam od trzech lat, nawet dwa komplety ale jeszcze nie zamówiłem szkła i nie używałem w zasadzie... Chyba wybiła ich godzina. Champion NeoStyle z blendą małą i dużą łamaną, oprawki soczewek pistolet i karabin. Najbardziej boli zakup kurtki... Wymiary mam niestandardowe także musiałbym się sam obmierzyć...
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: wt 05.cze.2018 - 14:18 Najbardziej boli zakup kurtki...
Co ty nie powiesz, przecież te okulary są więcej warte niż kurtka u Nowieckiego ;)
Co do wymiarów, zadzwoń do Nowickich albo napisz emalię z zapytaniem jak się zmierzyć i zrobią. Cena robionej na miarę jest droższa od standardowych o 41zł. co w sumie i tak nie mała kaska bo 575zł. ale warto.
Co do okularów, jak nie masz w swojej okolicy specjalisty co robił strzeleckie okulary to zrób tak jak ja.
Poszedłem do optyka i powiedziałem o co chodzi i że do przymiarki szkła przyjdę ze swoimi oprawkami i karabinem (żeby się nie przestraszył) Oprawki wcześniej ustawiłem w domu "przy pomocy żony" Jak poszedłem do optyka zbadał mi wzrok komputerowo i zaczęliśmy przymierzać. Bardzo ważne jest to że inną wartość pokaże komputer niż potrzebujesz bo docelowo soczewka jest dużo dalej od oka niż w zwykłych okularach korekcyjnych.
Dla porównania ja w swoich okularach korekcyjnych na prawym oku mam +2,5 a w strzeleckich +1,5 Nie wiem jak jest z minusami? ale domyślam się że też ogniskowa się zmieni.
ps. Oczywiście szkła dobieramy tak abyś widział "ostrą muszkę" a nie przedmiot w oddali i w postawie takiej jaką strzelasz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Jak mieszkałem w Szwajcarii to kupiłem 3 używane komplety okularów Champion. Jeden zestaw sprzedałem na alledrogo i zwrócił mi się zakup wszystkich trzech. Mam jeszcze dwa ale tylko jedną walizeczkę. Specjalisty od okularów strzeleckich to nie ma, jest dobry zakład ale w galerii handlowej więc wyprawa z karabinem odpada. Ja mam -2,75 i astygmatyzm -1 D :-D To może wezmę dwa szkła, -2,75 i -2,0

Nadal problemy z okularami, z powodu ramki okularów wchodzi mi błąd kątowy i zdarza się nie trzymać jednolitego napięcia mięśniowego, ale jest progres. Poza tym nadal nie mam rękawicy i kurtki ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: wt 05.cze.2018 - 21:12jest dobry zakład ale w galerii handlowej więc wyprawa z karabinem odpada.
Przepraszam cię kolego, ale mam wrażenie że spiętrzasz sobie problemy, nawet w takiej małej dziurze jak ja mieszkam jest kilka zakładów optycznych i następnych kilka w sąsiednich miasteczkach. Ty nie potrzebujesz "dobrego" optyka, tylko takiego który podejdzie ze zrozumieniem do tematu i poświęci 10 minut więcej niż na zwykłego "ślepaka"
Żadne badanie komputerowe ani żaden optyk nie zrobi dobrych okularów bez akceptacji użytkownika, tylko Ty jesteś w stanie stwierdzić czy w proponowanych soczewkach widzisz lepiej czy gorzej, bo to Ty masz wadę wzroku nie on.
Matlak pisze: wt 05.cze.2018 - 21:12Ja mam -2,75 i astygmatyzm -1 D :-D To może wezmę dwa szkła, -2,75 i -2,0
To nie jest dobry pomysł, kupowanie soczewek na chybił-trafił, najczęściej kończy na chybił.
ps. Niestety strona jest zawieszona ale można ją otworzyć z kopii https://webcache.googleusercontent.com/ ... clnk&gl=pl
Tam jest rozdział o doborze okularów dla różnych wad wzroku a i reszta lektury jest bardzo ciekawa.
Tarcza jest bardzo dobra :brawo:
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Na tablecie coś mi nie idzie, muszę w domu spróbować na kompie
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Btw przymierzam się do zmiany stopki, oczywiście na budżetową. Co myślisz o tej? https://m.olx.pl/oferta/stopka-kolby-za ... 9148a3b80d
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Mam na Waltherze CG90 tej samej firmy tylko starszy model
Obrazek
Powiem tak: z wielu karabinów wyczynowych strzelałem ale żaden nie miał tak genialnej stopki. Warta każdej złotówki.
Moja ma "dolny języczek" troszkę dłuższy z dziurką do ostrogi, choć nie miałem potrzeby dokładać. Jest lekka i regulowana we wszystkich płaszczyznach.
Dla mnie bomba.
ps. nieraz na egun pojawiają się stopki od Anschutz super match nie pamiętak jak to jest po ichniejszemu ale coś w stylu "haken kappe" taka by była najlepsza do Twojej dyscypliny.
Dokładnie o tym modelu stopki mówię
Obrazek
Czołówka światowa z tego strzela, czyli musi być dobra (ja nie miałem okazji)
Ostatnio zmieniony śr 06.cze.2018 - 14:02 przez donkihot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Tylko że wiesz, kasa... Weź coś wrzuć tym cg w wątku o moim
Awatar użytkownika
donkihot
Bywalec
Posty: 391
Rejestracja: wt 29.sie.2017 - 11:48
Lokalizacja: LASY PODWARSZAWSKIE
Moja broń: Walther GSP .32 S&W, CZ 557 Varmint, CZ 75 TS S&W

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: donkihot »

Matlak pisze: śr 06.cze.2018 - 14:00 Tylko że wiesz, kasa...
Używkę z egun można kupić w podobnej cenie co nowy Zanbellan.
Matlak pisze: śr 06.cze.2018 - 14:00Weź coś wrzuć tym cg w wątku o moim
Nie załapałem, znaczy co i gdzie?
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

To jest Walther CG? :D Myślałem że carl gustav :D Nowy zanbellan 250zł
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Re: ANSCHÜTZ Match Modell 64 22lr

Post autor: Matlak »

Odległe 11ste miejsce ;) Tylko 151/200

Obrazek
ODPOWIEDZ