Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

podstawowe informacje
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

Post autor: scraab »

Ze szwajcarskiego prochu nie mialem takich problemow. Smar nie czysci tylko zmiekcza nagar w lufie. Stosujac podle prochy typu ZS niestety trzeba sie z syfem liczyc. Kupuj szwajcara i zapomnisz to co syf.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

Post autor: Larkana »

Szwajcar jest problematyczny nie tylko ze względu na cenę - ale również dostępność.
Kiedy szukałem prochu (w Bydgoszczy) to dostępny był ZS i Vesuvit - Szwajcara nie sprzedawał ani nie dowoził żaden sklep.
Niektórzy nie mieszkający w np. Warszawie i nie mający ochoty jeździć pół Polski w poszukiwaniu prochu są skazani na "podłe" prochy typu ZS i Vesuvit.
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

Post autor: scraab »

Wiesz.... jak ktos pupa to musi sypac jakies badziewie, dostepnosc szwajcara od dluzszego czasu jest na wlasciwym poziomie. Kto chce i lubi strzelac to kupi.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

Post autor: Larkana »

Szwajcar daje więcej energii (bardzo ważne przy dziurawieniu papierowych tarcz ;) oraz jak chcę postrzelać z ~400J to wystarczy Vesuvit shortami odpalać) i możliwe, że mniej syfu zostawia(czytałem opinie, że owszem mniej nagaru zostawia ale za to twardszy - nie mniej nie mam porównania osobiście) czy to jest warte dopłaty 200-300 zł do kilograma oraz w zależności gdzie kto mieszka - wydania na paliwo na przejechanie kilkuset kilometrów(kolejne stówki) oraz poświęcenie paru godzin na jazdę autem?
Dla mnie nie jest to gra warta świeczki, i nie wiem czy z tego powodu zasługuję na nazywanie mnie "pupą".
scraab
Bywalec
Posty: 408
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Smary do broni CP - do zasmarowania komór, na flejtuch i do pocisków

Post autor: scraab »

Testowalem wszystkie i nie ma nawet co porownywac vesuvit czy zs do szwajcara. Zadne tam twarde nagary tylko mniej nagaru, mniej dymu, i mniej nawazki do tuch 400J :)
ODPOWIEDZ