Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Szaddam »

Zauważając tempo prac w KE, i mnogość zdań tam występujących jakoś mnie to nie niepokoi.
Podobną sytuację przeżywało ostatnio niedawno środowisko waperów (użytkowników e-papierosów), też miały być zakazy, zrównanie ograniczeń do tych które mają tradycyjni palacze, itp. i nic groźnego z tego nie wynikło.
Dla polityków liczy się kasa i poklask, a tu ani jednego, ani drugiego ....
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Szaddam »

berpa pisze:Kiedy nas "uszczęśliwiali" milionami uchodźców w turbanach to chyba na poklask i kasę nie liczyli?
Kasa - a kto wziął te "parę centów" za obsługę ewidencji, wsparcia, "nauki przystosowania", itp. "biednych uchodźców"?
Poklask - mogli pochwalić się, jakie to dobre serduszka mają, potrafią współczuć i że pomagają (naszymi pieniędzmi) .
Jest kasa i poklask? :?:
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wena2k432 »

Spodziewałem się takich pomysłów. Niestety martwi mnie to. Do tej pory nie myślałem nad wyrabianiem pozwolenia na broń. Broń czarnoprochowa jest dla mnie w zupełności wystarczająca, z resztą jakoś nie ciągnie mnie do współczesnej. Niestety być może takie głupie pomysły zmuszą mnie do tego.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Bready »

Wena2k432 pisze: Do tej pory nie myślałem nad wyrabianiem pozwolenia na broń. Broń czarnoprochowa jest dla mnie w zupełności wystarczająca, z resztą jakoś nie ciągnie mnie do współczesnej. Niestety być może takie głupie pomysły zmuszą mnie do tego.
Robcie zezwolenia ,na zlosc hoplofobom.
Szkoda tylko ze to tyle w polsce kosztuje.
Wlasnie takie hoplofobiczne dzialania Obamy spowodowalo efekt wrecz odwrotny.
Wczesniej open carry ,czyli otwarte noszeniie broni legalne bylo tylko w stanie Vermont ,dzieki dzialaniom NRA sprzeciwiajacej sie inicjatywie demokratow obecnie jest legalne w 26 stanach :-D
Frycek
Posty: 26
Rejestracja: pn 24.paź.2022 - 15:58
Moja broń: Remington New Model Army 1858

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Frycek »

Mam pytanie, na które nie udało mi się znaleźć odpowiedzi w sieci:
w których krajach UE przepisy dotyczące broni czarnoprochowej są podobne do polskich, a więc umożliwiają posiadanie broni CP i strzelanie z niej na strzelnicach bez żadnego zezwolenia ani rejestracji broni?
Frycek
Posty: 26
Rejestracja: pn 24.paź.2022 - 15:58
Moja broń: Remington New Model Army 1858

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Frycek »

Szczególnie interesują mnie przepisy w Czechach, Słowacji i w Chorwacji
Awatar użytkownika
szczupi26
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: śr 12.sty.2022 - 13:07
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Moja broń: Kilka sztuk

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: szczupi26 »

Odnoszę wrażenie że u nas cp traktowane jest "po macoszemu", nie traktowane jako "prawdziwa" broń palna dzięki czemu mamy przepisy jakie mamy czytaj: jedne z najbardziej liberalnych ( o ile nie najbardziej) w całej Europie.
Frycek
Posty: 26
Rejestracja: pn 24.paź.2022 - 15:58
Moja broń: Remington New Model Army 1858

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Frycek »

szczupi26 pisze: wt 08.lis.2022 - 21:09 Odnoszę wrażenie że u nas cp traktowane jest "po macoszemu", nie traktowane jako "prawdziwa" broń palna dzięki czemu mamy przepisy jakie mamy czytaj: jedne z najbardziej liberalnych ( o ile nie najbardziej) w całej Europie.
też to zauważam, ale jeśli ktoś wie jak sprawa przedstawia się w Czechach, Słowacki i Chorwacji to bardzo proszę o informację
Awatar użytkownika
andrzej11111
Posty: 84
Rejestracja: sob 13.lis.2021 - 19:55
Lokalizacja: inowrocław
Moja broń: remington

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: andrzej11111 »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

Informacje z tego źródła są niekompletne, wyrywkowe i często bałamutne. Przykład - Niemcy:

"Licencji nie wymaga się do posiadania jednostrzałowej broni wyprodukowanej przed rokiem 1871. Broń skałkowa jest na zezwolenie."

1. Wolno bez licencji posiadać także broń wielostrzałową ze starszymi systemami zapłonu, przykładowo: skałkową i kołową (wielostrzałowa kapiszonowa wymaga licencji).
2. Broń skałkowa nie wymaga zezwolenia.

Najlepiej szukać od razu pierwotnych źródeł, których żaden uzdolniony językowo "ekspert" nie zdążył przetworzyć po swojemu. Przykładowo informacje o sytuacji w Niemczech można znaleźć tutaj:

https://www.bmi.bund.de/DE/themen/siche ... -node.html

a niemiecką ustawę o broni da się pobrać wprost stąd:

http://www.gesetze-im-internet.de/waffg_2002/WaffG.pdf
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Magua »

W Czechach oryginały dp 1890 roku są free.
Natomiast repliki tylko jedno i dwustrzałowe. Czyli jak chcesz rewolwer, to albo oryginał albo pozwolenie.
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Po co drążyć te poerdoły jak przepisy UE sa liberalniejsze od naszych?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Wycior »

Vegvisir pisze: pt 11.lis.2022 - 05:03 poerdoły
Chyba raczej pierdoły?

Ludzi o normalnym rozwoju intelektualnym nadmiar wiedzy zwykle nie boli. Ludzie którzy posiedli jakąś wiedzę mogli sami zauważyć, że nasze krajowe prawo dotyczące CP należy, patrząc kompleksowo, do najliberalniejszych w Unii. Być może kiedyś będziemy go żałować. Osoby o postawach roszczeniowych ale bez niezbędnego minimum wiedzy mogą mieć odmienne zdanie, co oczywiście szanuję.
Vegvisir

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Vegvisir »

Poczytaj sobie ze tak powiem ubojke unijną i polską- i tak sobie porównaj. Jeśli nadal uwqzasz ze unijna iest gorsza od polskiej to nie mam wiecej pytań 🙃
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Koniec czarnoprochowców bez zezwolenia w UE?

Post autor: Larkana »

Jesteśmy na "Forum miłośników broni czarnoprochowej" a z punktu widzenia CP prawo w Polsce jest liberalne. Nie każdy traktuje broń czarno prochową jako gorszy zamiennik broni współczesnej. Są ludzie którzy na przykład lubią strzelać z łuku, dla niektórych mogą wydawać się dziwni "a po co komu łuk jak można Remingtona 1858 kupić?".
ODPOWIEDZ