Przypałowe aukcje...

stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: stangret »

krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 17:52
Wycior pisze: wt 25.sty.2022 - 17:39 Poza niewątpliwie wymaganym pozwoleniem to jest karabin z Indii i jest przepłacony o jakieś 100%. Sniderów jest dużo, nie są wysoko cenione i na aukcjach w dobrym stanie chodzą po ~500-600 EUR (cena całkowita, tzn. z prowizją, ale bez kosztów wysyłki).
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 14:49 chętnie bym kupił snidera 2 albo 3 bączkowego z zapłonem kapiszonowym.
A skąd wziąłbyś Snidera z zapłonem kapiszonowym?
Na jakiej podstawie "niewątpliwie wymaganym pozwoleniem*. Wszak w opisie jest wyraźnie opisany jako kapiszonowy, oraz podany rok produkcji. Oraz wyrażnie widoczny na zdjęciu kominek z kapiszonem.
Na takiej podstawie, że Enfield Snider to karabin centralnego zapłonu i w kraju Nowgo Wału takowe są na pozwolenie. Jeśli ktoś to przerobił na kapiszon, to jest to kolejna nieznana konwersja wsteczna :lol:
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 18:10 Czyli biegły z *kraju Nowego Wału* musi udowodnić, że nikt nigdy nie wykonał konwersji kapiszonowej do roku 1885.
Nie Kolego, w razie draki ty musisz wykazać że Twoja broń spełnia wymagania ustawy. Każdy biegły od broni wie co to jest Snider i że był nabojówką. Sprzedający może pisać co chce, kogo to obchodzi. Doświadczenie pokazuje że sprzedający, zwłaszcza ci pragnący ubić interes "na pniu", potrafią bezczelnie oszukiwać i kłamać w żywe oczy, byle tylko dopiąć handelku. Jeżeli coś było "od urodzenia" nabojówką to zostaje nią:
1. na zawsze;
2. albo do momentu gdy licencjonowany rusznikarz pozbawi ją cech użytkowych (zgodnie z aktualną dokumentacja CLK);
3. albo do momentu gdy licencjonowany rusznikarz przerobi ją na inną broń ale wtedy to nie będzie już spełniać wymagań UOBiA w zakresie broni bezpozwoleniowej.

Art. 263 KK, 0.5-8 lat.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Jeżeli do przyszłej UOBiA wejdzie interpretacja pojęcia repliki z obecnej ustawy o działalności gospodarczej itd. z 13.06.2019 r. to dla proroka lub biegłego może to być oczywista i wystarczająca podstawa do uznania kapiszonowego Cattlemana za broń wymagającą pozwolenia. Czas pokaże.
krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 18:47 to nie ja udowadniam że nie jestem garbaty, lecz oskarżyciel musi udowodnić moją winę.
Gratuluję znajomości teorii i praktyki prawnej, życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

"prawo unijne pozwala na posiadanie broni kapiszonowej, centralnego zapłonu"
to mi się podoba, taki sobie cytat z krysta.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Niestety, w przypadku prawa najważniejsze jest nie to co się wie ale to czego się nie wie.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

Tak sobie wyrwałem bo mi pasowało, Ty też przedstawiasz prawo tak jak Ci pasuje.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zlyzuw »

zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 14:49 chętnie bym kupił snidera 2 albo 3 bączkowego z zapłonem kapiszonowym.
A skąd wziąłbyś Snidera z zapłonem kapiszonowym?
Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zlyzuw »

krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 20:20
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:03
A skąd wziąłbyś Snidera z zapłonem kapiszonowym?
Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
Ten cwany sprzedawca, jak mówisz, dokonał zatem konwersji wstecznej. Pozbawił broń cech karabinu centralnego zapłonu na nabój zespolony. Więc jest to broń obecnie wyłącznie kapiszonowa. Gdyby nie cena, trochę wysoka, sam bym go kupił. Gdyż wg. mej subiektywnej oceny, broń nosi znamiona wymogów ustawy o broni rozdzielnego ładowania.

A ja z wielką przyjemnością bym kupił taki karabin tylko dłuższą wersje, gdyby potencjalne zawinięcie jednostki przez policję nie skutkowało długim i niepewnym procesem.
Tym tokiem rozumowania można kupić winchestera na 44-40 z zaworkami zamiast spłonek i przewodem zapalowym z kominkiem zamiast iglicy i tez mówić o konwersji wstecznej. Realia są takie, ze w sądzie biegły powie, ze w/w snider w wersji kapiszonowek nie istniał historycznie a ty podważając jego opinie musisz mieć jakieś dowody. Nie przeceniajmy naszego systemu prawnego. Chciałbym, żeby było u nas więcej broni bezpowoleniowej ale nie dajmy się zaslepic.
Awatar użytkownika
zlyzuw
Bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pt 06.sty.2017 - 19:17
Moja broń: sporo

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zlyzuw »

zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:53
krysto59 pisze: wt 25.sty.2022 - 20:20
zlyzuw pisze: wt 25.sty.2022 - 20:03

Przeczytaj uważnie mój poprzedni post. Kontekst jest taki, ze BYM KUPIŁ takiego snidera gdyby był karabinem bezpozwoleniowym, istniejącym epokowo. Ale nie jest a przynajmniej nieznana jest taka epokowa wariacja z kapiszon.

A to co mamy na OLX to cwany sprzedawca który wykręcił iglice, przegwintował, wkręcił kominek i struga pajaca o rzekomej bezpozwoleniowości.
Ten cwany sprzedawca, jak mówisz, dokonał zatem konwersji wstecznej. Pozbawił broń cech karabinu centralnego zapłonu na nabój zespolony. Więc jest to broń obecnie wyłącznie kapiszonowa. Gdyby nie cena, trochę wysoka, sam bym go kupił. Gdyż wg. mej subiektywnej oceny, broń nosi znamiona wymogów ustawy o broni rozdzielnego ładowania.

A ja z wielką przyjemnością bym kupił taki karabin tylko dłuższą wersje, gdyby potencjalne zawinięcie jednostki przez policję nie skutkowało długim i niepewnym procesem.
Tym tokiem rozumowania można kupić winchestera na 44-40 z zaworkami zamiast spłonek i przewodem zapalowym z kominkiem zamiast iglicy i tez mówić o konwersji wstecznej. Realia są takie, ze w sądzie biegły powie, ze w/w snider w wersji kapiszonowek nie istniał historycznie a ty podważając jego opinie musisz mieć jakieś dowody. Nie przeceniajmy naszego systemu prawnego. Chciałbym, żeby było u nas więcej broni bezpowoleniowej ale nie dajmy się zaslepic.
BTW pewna znajoma mi osoba miała dubeltówkę łamaną z kapiszonami zamiast iglic, broń z roku 1875, kupiona u koncesjonowanego „rusznikarza” a finalnie dostał wyrok w zawieszeniu. Niech to będzie puenta tej dyskusji. :) PS; miał wpisana ta dubeltówkę w EKB nawet
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

Mam nadzieję - dla dobra tego faceta z dubeltówką - że jest na swoim własnym miejscu i kieruje się rozsądkiem. Przegrywając proces ponosi się koszta. Sądy nie kierują się samą suchą literą prawa ale je interpretują. Od tego są. W szczególności analizując stan prawny sąd może zastanowić się nad intencją ustawodawcy. To wystarczy.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: KUKUŁKA »

Nie no, nie ma się czym podniecać - wystarczy spojrzeć na inne ogłoszenia tego kogoś- są dwie opcje.
1- kupującemu po zakupie pozostaną tylko zdjęcia skopiowane z OLX
2- adres sprzedającego :Wrocław Podwale (taki duży gmach z klinkieru).
escobar
Bywalec
Posty: 282
Rejestracja: pt 01.lut.2019 - 12:51
Moja broń: GA12 . GA12 SLUG GA16 .44 .44 .44 .44 .58 .45

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: escobar »

Perełek nie ma końca " sprzedający sam nie wie co sprzedaje " Karabin Mauzer M1871 z certyfikatem deaktywacji :brawo:

https://www.olx.pl/d/oferta/karabin-mau ... 4c76222812
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior »

escobar pisze: śr 26.sty.2022 - 14:08 Karabin Mauzer M1871 z certyfikatem deaktywacji
https://www.olx.pl/d/oferta/karabin-mau ... 4c76222812
1. Sprzedajacy nie wie nawet jak karabin się nazywa (Mauser, nie Mauzer). A te "wkłady" to co takiego? Poza tym nie jest to model M1871 tylko M1871/84.
2. Pokazany na zdjęciu certyfikat może mieć w Polsce taką samą przydatność prawną jak papier toaletowy. Certyfikat pokazano tak że nie można odczytać istotnych szczegółów, np. daty. Jeżeli jest zgodny z nowymi unijnymi przepisami (od kwietnia 2016), to OK. Jeżeli jest wcześniejszy to nie OK, bo nawet jeżeli broń nie nadaje się do strzelania to w Polsce będzie traktowana jak ostra (tzn. tak samo jak np. w pełni sprawny Mosin 1891 ). Żeby w Polsce takie coś było uznane za broń pozbawioną cech użytkowych to musi dostać certyfikat CLK.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

Nazwa tej broni jest nieistotna i nie ma co drążyć tego tematu - ten sprzedawca z OLX to scamer!!! Kolejne konto do robienia przekrętu, jaki jest na OLX od kilku lat! Zdjęcia są pobrane z zachodnich aukcji. Nigdy tych przedmiotów nie dostaniecie - spróbujcie umówić się na obejrzenie broni. Dowiecie się, że sprzedawca jest za granicą i nic z tego. Certyfikat jest trefny i całe konto zapewne też. Nikt kto wpłaci kasę nie zgłosi przecież oszustwa i chęci zakupu nielegalnej broni...
alterjorge
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: sob 06.lis.2021 - 22:58
Moja broń: brak

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: alterjorge »

Na allegro sprzedano dziś WR MT za 10 100 PLN !!! Nie cena mnie zadziwiła, tylko stan licytowanego karabinu.
ODPOWIEDZ