Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Czyli kolejny niezadowolony geszefciarz " :shock:
Nie polecam :-x
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

. Chyba, że pracujesz w służbach i chcesz zasłużyć na premię za efektywność. Ale to inna bajka.
Szukaj takich wśród handlarzy, wśród śmierdzących na kilometr aukcji.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Willie357 »

Znowu popadało, to i z zalanych norek wyłażą różne żyjątka. .....
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

Spacyfikowany :-D
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Arab »

krysto59
To na sprzedającym ciąży prawny obowiązek udzielenia wszelkich informacji dot. sprzedawanego przedmiotu tak technicznych jak i ew. "prawnych "
W kwestii broni tym bardziej jest to WYMAGANE !
Admini OLixa ,alergo tego nie ogarną , gdyż mają tysiące aukcji do przeglądnięcia i czasem przemknie się taki "geszefciarz " co "dwururkę po dziadku " licząc na niewiedzę "jelenia" chce sprzedać ......
PRZYPAŁOWE AUKCJE właśnie temu służą !
Strzelcy obeznani w temacie takie aukcje wyłuskują ,i pacyfikują na starcie :D
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: zbiho »

krysto59 pisze: ndz 18.lip.2021 - 09:27 Poczytaj sobie i wówczas pisz.
Tylko Pisz jako nazwa miejscowości powinna być z dużej litery
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: mar_kow »

Arab pisze: ndz 18.lip.2021 - 06:15 [...]
Admini OLixa ,alergo tego nie ogarną , gdyż mają tysiące aukcji do przeglądnięcia i czasem przemknie się taki "geszefciarz " co "dwururkę po dziadku " licząc na niewiedzę "jelenia" chce sprzedać ......
PRZYPAŁOWE AUKCJE właśnie temu służą !
Strzelcy obeznani w temacie takie aukcje wyłuskują ,i pacyfikują na starcie :D
DOKŁADNIE TAK... :ok:
krysto59 pisze: ndz 18.lip.2021 - 09:27 [...]Tak, strzelcy obeznani takie aukcje wyłuskują i bawią się w kapusiów donosząc gdzie trzeba z powodu swej małostkowości. Zazdrość to przydkie uczucie, ale dla ukojenia swych kompleksów strzelcy tamogą zawsze pochandlować vesuvitem, bez zezwolenia naturalnie. To jak najbardziej zgodne z moralnością i etyką "strzelców".
Nie wiem kto miałby być zazdrosny o ryzykowny nędzny zarobek zagrożony karą więzienia... Natomiast jeżeli chodzi o kogoś kto uniknie niepotrzebnych perturbacji to gra jest warta świeczki. Oczywiście jeżeli posłucha dobrych rad. Jeżeli komuś się nie podoba forma Forum to po prostu należy się pożegnać ozięble...
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

Koledzy,
pamiętajcie, że nie ma możliwości, żeby nielegalne "eksponaty" wisiały tygodniami na portalach sprzedażowych bez wiedzy służb. Takie oferty są po to, żeby łowić frajerów i wykazywać sukcesy. Cały czas fora i aukcje militarne są przeglądane przez funkcjonariuszy. Aha... jest jeszcze wariant oszustwa, gdy frajer kupuje nielegalny sprzęt (tzn. na podstawie ukradzionych zdjęć z zachodnich aukcji) i nie otrzymuje przedmiotu - przecież nie pójdzie zgłosić sprawy ;)
Dyskusje zataczają koło co jest legalne, a co nie... Ustawa o broni jest jasna i zastanawianie się, czy np. łamana dubeltówka Husqvarna kal.16 z OLX w Polsce jest legalna bez papierów jest bez sensu. Nie trzeba być ekspertem (biegłym), żeby to ocenić. Jak chce ktoś posiadać taką broń, to fajnie, żeby najpierw przeczytał Ustawę, bo za nielegalne posiadanie jest od 0,5 do 8 lat wakacji na koszt Państwa (nie wspominając o kosztach prawników, straconym czasie i nerwach). Każdy ma swój rozum i w sądzie podczas rozprawy argument, że na forum powiedzieli tak czy inaczej będzie słaby.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Marek »

Zakoduj sobie, że każdy jest dorosły i ma swój rozum. Odpowiada zatem za czynności, które wykonuje, kupując coś na Allegro, czy OLX..
Jak bym słuchał handlarza bezwypadkowych samochodów, budowanych z przystanku autobusowego.
Nie każdy musi się znać na broni czy samochodach, wypisywanie że taka husqvarna powstała przed 1885 rokiem jest takim samym oszustwem jak pisanie o bezwypadkowość, gdy samochód miał kolizje.
Oszuści żerują na stwierdzeniu, że do wypadku potrzebne są ofiary, do kolizji kasujacej samochód do połowy już nie i prawdziwym jest stwierdzenie że samochód jest bezwypadkowy, ale że złożony z przystanku to już inna sprawa.
Nie dziwę się agresji widzianej od pierwszego postu, każdy handlarz ktoremu psuje się interes jest nerwowy, nie pierwszy raz to widzimy i nie ważne czy chodzi o oryginały szlifowane na błysk i oxydowane na koniec tęczy :lol: czy repliki, a tu mamy broń pozwoleniową której ktoś chce się pozbyć.
Właśnie dla informacji i ostrzegania innych przed takimi minami założono ten temat i taka jego rola, nienawidzą tego tylko umoczeni handlarze.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

@krysto59 Pleciesz głupoty!!! To czy coś jest rozdzielnego ładowania i wytworzone przed 1885 nie wymaga magicznej wiedzy tajemnej. Napisz jakie kompetencje trzeba mieć, żeby to ogarnąć? 10 lat w służbach czy więcej? Opisz, jak to jest w Twoim przypadku? Sprzedawca pisząc kłamstwa ma w tym jakiś cel... Nie wierzę w niewinnych sprzedawców, co wystawiają w dużych ilościach broń na pozwolenie, opisując ją, że jest do kupienia bez kwitów.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Willie357 »

Chłopy,zróbcie mi dzień,niech ktoś pochyli się nad granicą wolności słowa i wyp....
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

@krysto59 Słabo to wygląda - przyszedł nam na forum Pan funkcjonariusz i wypisuje, że wszyscy są idiotami oprócz namaszczonych przez władzę... A może emerytowany funkcjonariusz z uprawnieniami biegłego? Przepisy są jasne i zapisane u Ustawie - nie trzeba tu kogoś z "firmy" do oceny, że łamana dubeltówka jest trefna. Na tym forum jest sporo osób z ogromną wiedzą.
Przecież macie w "firmie" komórki monitoruje cały rynek takich rzeczy na serwisach sprzedażowych i doskonale wiecie co jest co i kto jest kim. Mam pytanie: jak zgłaszać policjanta na policję za podstawione przedmioty? Napisz proszę, jak to się robi. Zgłosiłem kilka razy przedmioty nielegalne i ciągle wiszą one na OLX - o czym to świadczy? Odpowiem, świadczy to o tym, że mają tam wisieć...
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

Tylko, że to o czym piszesz, to są niszowe eksponaty w odległych krajach, a nie przedmioty z naszych aukcji. Np. taka dubeltówka czarnoprochowa Husqvarna kal.16 z OLX nie jest bezpozwoleniowa, bo została wyprodukowana na początku XX wieku i jest na nabój scalony (to, że ktoś wkręci kominki w miejsce iglic nic nie zmienia).
Na czym Tobie zależy pisząc te swoje wypociny? Na złapaniu kilku frajerów? Sezon ogórkowy macie w "firmie" czy sprzedaż zmalała?
-----
edit: Przykład z przed kilku tygodni. Jak ktoś chce dłuższe wakacje to słuchajcie wypocin @krysto59 https://supernowosci24.pl/za-nielegalna ... iezienia/
Ostatnio zmieniony ndz 18.lip.2021 - 14:25 przez Miner, łącznie zmieniany 1 raz.
Miner
Posty: 92
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 21:14
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Miner »

Szkoda mej fatygi by odpowiadać na te Twoje wypociny. Zero merytoryki, jedynie obrażanie interlokutora, na to Cię stać.
Ale kto kogo tu obraża? Czy wstydzisz się swojej pracy, czy napisanie, że ktoś jest funkcjonariuszem jest obelgą? Ja nic takiego nie napisałem. Robota, jak robota...
Opisałem przykład trefnej dubeltówki z OLX - czego jeszcze oczekujesz?
Ustawa o broni jasno mówi, co wolno, a co nie. Gdy sprawa trafi do biegłego, to jest już za późno, bo już posiadacz ma zarzuty nielegalnego posiadania. Nie rób ludziom galarety z mózgu, bo oferty sprzedaży pozwoleniowych dubeltówek łamanych są podpuchą dla frajerów (wkręcenie kominków w miejsce iglic nic nie zmienia).
To Ty nie odpowiedziałeś mi jak złościć policjanta na policję, oraz czy macie w robocie sezon ogórkowy!
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Magua »

Zepsuliście mu taki misterny plan. I czym sie tu teraz pochwalic przed komendantem? :-(
ODPOWIEDZ