Przypałowe aukcje...

Awatar użytkownika
RedGuy
Bywalec
Moja broń:

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: RedGuy » wt 17.lip.2018 - 20:52

Pamiętam jak za moich młodych czasów mój kreatywny ojciec przymocował do jakimś cudem zdobytej kolby wiatrówki kawałek drewnianego wałka i z kijka od nart zrobił prowizoryczną lufę. Frajda ogromna ganiać się po lesie i bawić w wojnę z czymś takim zamiast kawałkiem gałęzi (nie było takich zabawek jak teraz). Niedługo po zabawie ktoś doniósł mojemu ojcu że dzieciaki ciekają ze strzelbą :-D. Teraz taką zabawkę mógłbym jeszcze opylić.

Arab
Bywalec
Moja broń: Hawken ,45 Hawken,50 Pennsylwania,45

Post autor: Arab » wt 17.lip.2018 - 20:54

co to ludzie nie wymyślą :) !
Ale jest przynajmniej szczery ...........

Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Moja broń:

Post autor: KUKUŁKA » śr 18.lip.2018 - 11:36

Mnie najbardziej wzruszyła ta zasuwka od sracza przykręcona z boku "broni" :-)
Jak ma na to czas - niech sobie struga jak lubi-a nóż kiedyś zrobi konkurencję rusznikarzowi z Pisza.....

amigo
Bywalec
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Post autor: amigo » śr 18.lip.2018 - 14:10

Fakt - zasuwka zaje...sta, normalnie zamek czterotaktowy :lol:

Wycior
Stary bywalec
Moja broń: CP i ostry jęzor

Post autor: Wycior » pt 20.lip.2018 - 15:02

Rewolwer Cattelman !
https://allegro.pl/rewolwer-cattelman-i7461887651.html
Rewolwer Cattelman ! Bardzo rzadki rodzaj .Zestaw- kabura, benben.Stan bardzo dobry. Polecam do kolekcji
Zaiste rzadki rodzaj Cattelmana. Nie dość że jakiś złotawy to każdy inny Cattleman ma tylko bęben ...

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » sob 21.lip.2018 - 08:30

Rzadki Pistolet Czarnop. XVIII w. UNIKATOWY
Obrazek
Ory Unikat zachowany w dobrym stanie zamek kapiszonowy bardzo rzadki krótki model przedmiot z epoki kraje wschodnie.
https://allegro.pl/rzadki-pistolet-czar ... 99527.html
Ach, te tajemnicze kraje Wschodu! Co za niezwykła konstrukcja i futurystyczny (na tamte czasy) kształt. Spryciarze wynaleźli zamek kapiszonowy już w XVIII wieku, ale się nie przyznali, aby wynalazek nie wpadł w ręce niewiernych.

Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Moja broń:

Post autor: KUKUŁKA » sob 21.lip.2018 - 22:39

Miałem do czynienia ze sprzedającym i powiem tak- kompletnie nie zna się na broni , nawet nie udaje że jest inaczej , w opisach aukcji wypisuje co mu przyjdzie do głowy ;-) Zadzwoniłem do niego by o coś tam się spytać . Koleś sympatyczny i szczery- w trakcie rozmowy dogadałem się że sprzeda mi za 1400 Zouave w doskonałym stanie który właśnie przywiózł na handel. I tym sposobem stałem się posiadaczem nieużywanego karabinu z 1970 roku Navy Arms z biciami Hege na lufie. Wykonany i spasowany doskonale- nie mam serca na gościa coś złośliwego napisać :ops: Obrazek

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Matlak » sob 28.lip.2018 - 21:52

Pistolet dolnokurkowy z USA - RARYTAS

https://allegro.pl/pistolet-dolnokurkow ... ml#thumb/4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

.C4
Moja broń:

Post autor: .C4 » ndz 29.lip.2018 - 14:16

To jeszcze nic Matlak. Tutaj koleś próbował sprzedać pięknego łamanego obrzyna na czarny proch. Konstrukcja broni ciekawa. Zamiast kapiszonów mamy ślepaki 9 mm.
https://www.olx.pl/oferta/dubeltowka-cz ... sR6vn.html
Nic dziwnego że koleś proponuje ze względów bezpieczeństwa tylko przesyłkę a nie odbiór osobisty : )

Obrazek

Obrazek.

Obrazek

Co jak co ale broń cudo :-D

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Matlak » ndz 29.lip.2018 - 17:33

za to od razu kraty :-D w ogóle to chyba amunicja ślepa czy gazowa 9mm oferowana przez czeskie sklepy w polsce jest na pozwolenie :)

Laszek
Moja broń:

Post autor: Laszek » ndz 29.lip.2018 - 21:52

nie na pozwolenie, ale trzeba posiadać glejt, że się posiada broń na dną amunicję (mogę się mylić)

salvatorfabris
Moja broń:

Post autor: salvatorfabris » pn 30.lip.2018 - 15:11

Obrzynek ewidentnie może narazić na kłopoty, ale nie rozumiem po co wrzucono aukcję z dolnokurkowym pistoletem. To jest jak najbardziej historyczny typ broni, ma mnóstwo pierwowzorów. W USA był powszechnie produkowany w zasadzie od początku rozpowszechnienia się zapłonu kapiszonowego - bo nie wymagał dużej bazy warsztatowej, wykonywania kosztownej osady. Robiono i długą i krótką broń, sportową, obronną, dzieła sztuki i rzeczy wyklepane młotkiem , w kórych za kurek robiła przymocowana do lufy płaska sprężyna napinana i zwalniana pierścieniem spustowym.
Tu można więcej poczytać http://underhammers.blogspot.com/2007/0 ... y.html?m=1 Egzemplarz z aukcji to nie żaden rarytas, sterany i pordzewiały, ale podobne pistolety Bondiniego Ashabell Cook można często trafić i są bardzo przyjemne w użytkowaniu, proste w naprawie, niezawodne i z wyśmienitym chwytem, który można dowolnie poprawiać i wymieniać. Właściwie szkoda, że się już takiej broni nie wytwarza w popularnym segmencie, ostały się tylko FWB, Arsy, Dedinskie i inne Baumkirchery, które rzadko trafią pod strzechy rekreacyjnych pukaczy.

gajzol
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Post autor: gajzol » pn 30.lip.2018 - 18:30

ale to już gotowy problem dla kupującego.. zapomniał napisać że amunicja zespolona...
https://www.olx.pl/oferta/karabin-enfie ... dc69c7bac4
nie sprawdzałem tylko o ile zer się pomylił sprzedawca w tym fragmencie "energia pocisku nie przekracza 17 J "...
no i jak wycenia podobne sprawy odpowiedni Sąd Okręgowy (bo to chyba wychodzi powyżej kompetencji Sądu Rejonwego..)

zajrzałem w inne aukcje gościa - i cała "kolekcja problemów poniżej 17J" - rosyjski Berdan, Gras, austriacki Kropatschek ... ani chybi któraś z 3-literowych agencji już obserwuje lokal...

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » pn 30.lip.2018 - 20:37

salvatorfabris pisze:
pn 30.lip.2018 - 15:11
ostały się tylko FWB, Arsy, Dedinskie i inne Baumkirchery
Z replik underhammerów jest jeszcze 0.36" Carleton Pedersolego, ze spokojnym ruchem kurka po osi równoległej do lufy.

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » ndz 12.sie.2018 - 08:43

Ory pistolet wojskowy kapiszon XIX w POTSDAM
Oryginalny pistolet Niemiecki, wojskowy XIX wiek z zamkiem kapiszonowym, sygnowany Potsdam 1851-1860 rok [...] Przedmiot jest oryginalną bronią czarnoprochową, produkowaną przed 1885 rokiem.
https://allegro.pl/ory-pistolet-wojskow ... 37091.html
Kolejny oszust próbuje sprzedać sztucznie postarzoną podróbkę jako oryginał z XIX w. To oczywiście tylko precyzyjna replika z serii robionej na zamówienie Paula Jacobi w latach 80 XX w. Jaki wysiłek zainwestowano w zrobienie autentycznie wygladających uszkodzeń osady i nałożenie sztucznej patyny! Ile w końcu może być oryginalnych pistoletów z identycznymi biciami U.9.4.E.18? (4 szwadron 9 pruskiego pułku ułanów, pistolet nr 18).

ODPOWIEDZ