Przypałowe aukcje...

ODPOWIEDZ
Wycior
Stary bywalec
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Przypałowe aukcje...

Post autor: Wycior » czw 14.cze.2018 - 17:45

Googlowanie nie boli. Np. w sklepie Parabellum. Oto link do kulolejek - kokile do pocisków też się znajdą:
http://parabellum.pl/lee-podwojna-forma ... a-kul.html.
Zdarzają się tam kokile i parę złotych tańsze. Jeżeli w danej chwili czegoś nie ma na składzie to można zamówić. Dotyczy to także tych kokil Lee których normalnie nie prowadzą. Dla mnie ściągnęli np. kokilę kulową 0.69". Chętnych do zarobienia na naiwnych niegooglujących lub napalonych niecierpliwcach nie brakuje:
http://allegro.pl/kokila-lee-451-do-rew ... 80101.html

Awatar użytkownika
SP5L
Moja broń: Rewolwer New Army 1858 "Remington" INOX kal. 44 8

Post autor: SP5L » pn 18.cze.2018 - 16:19

Dobre !!!!!

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » wt 26.cze.2018 - 10:03

Podręczny słownik dla kupujących na znanym portalu aukcyjnym

Cena do negocjacji -> sprzedający przywalił cenę x2 i teraz może trochę spuścić.
Dubeltówka - jeden zamek działa drugi do regulacji -> w drugim pęknięta sprężyna i ubity orzech.
Gratka -> żeńska forma od słowa: grat. Wyraz bliskoznaczny: złomówa.
Karabin na żywo o wiele lepiej wygląda jak na zdjęciach -> super okazja! Każdy inny dużo lepiej wygląda na zdjęciach.
Kurek w pełni sprawny spust czasami nie zwalnia kurka -> zamek uwalony ale kurek jeszcze trzyma się na osi.
Lufa drożna niewielkie wżery -> lufa jeszcze nie jest jeszcze przerdzewiała na wylot.
Niezniszczalny Karabin -> karabin w takim stanie ze nie da się go już bardziej zniszczyć.
Oddam w dobre ręce pasjonata -> broń w takim stanie że tylko pasjonat-weteran da radę ją ożywić.
Piękny amerykański sztucer,muszkiet czarnoprochowy -> niepotrzebne skreślić.
Piękny karabin-strzelba -> niepotrzebne skreślić.
Pistolet czarnoprochowy kieszonkowiec -> kieszonkowiec sprzedaje pistolet czarnoprochowy.
Rury bardzo grube, wygląda na broń z własnej roboty -> tzw. samopał. Zdolny hydraulik pokazał co potrafi.
Stan co najmniej b.dobry -> rdzy nie za wiele, wżery płytkie, w lufie widać nawet ślady gwintu.
Trzy kapiszonowe dubeltówki do remontu mniejszego i większego -> po mniejszym remoncie z tych trzech uzbiera się części na jedną do remontu większego.
Wieczny Pistolet -> raczej wietrzny? Pistolet nadający się do strzelania tylko środkami wiatropędnymi.
Znalezisko strychowe -> właśnie kupiony na jarmarku w Niemczech lub Belgii.

raguel
Moja broń:

Post autor: raguel » wt 26.cze.2018 - 14:55

To jeszcze dodam:
stan techniczny bardzo dobry, wizualnie jak na zdjęciach -> spust zwalnia kurek ale nie wiadomo jak i czy w ogóle strzela, lufa porysowana, łoże poobijane ale na kiepskich zdjęciach nie straszy tak jak w rzeczywistości

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Matlak » wt 26.cze.2018 - 16:02

Haha :-D Bingo :-D Janusze biznesu w połączeniu z januszami strzelectwa mają pole do popisu na alledrogo i olxie :D

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Moja broń:

Post autor: FunkyKoval5 » wt 26.cze.2018 - 17:02

...i jak tu kupić coś fajnego kiedy w okolicy jeden skromny sklep... jeździć setki kilometrów do każdej sztuki...???
To przypomina rynek aut używanych... :!:

amigo
Bywalec
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Post autor: amigo » wt 26.cze.2018 - 23:50

" Broń po przeglądzie rusznikarskim " - zalana obficie olejem bez rozkręcania
" Przeglądamy każdą sztukę " - tak ale tylko czy ilość na fakturze się zgadza
" Pistolet Colt Army 1860 z pół kanelowanym bębenkiem " - nowatorska konstrukcja broni nie ujęta jeszcze w najnowszym projekcie ubojki

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Moja broń:

Post autor: FunkyKoval5 » śr 27.cze.2018 - 05:52

Zrobił bym takim januszom/burakom, którzy wciskają złom zomowską " ścieżkę zdrowia"...

Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Moja broń:
Kontakt:

Post autor: Heron » śr 27.cze.2018 - 22:23

Allegro ma możliwość zgłaszania syfu :) jaki zalega u nich na aukcjach ... warto z tej opcji korzystać.
OLX - też ma 'zgłoś naruszenie'.

Ale też polecam dawać TUTAJ linki wraz z opisem i zdjęciami :)
Aby przestrzec innych przed zakupem 'syfu'.

Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Moja broń:

Post autor: FunkyKoval5 » czw 28.cze.2018 - 08:44

Heron pisze:
śr 27.cze.2018 - 22:23
Allegro ma możliwość zgłaszania syfu :) jaki zalega u nich na aukcjach ... warto z tej opcji korzystać.
OLX - też ma 'zgłoś naruszenie'.

Ale też polecam dawać TUTAJ linki wraz z opisem i zdjęciami :)
Aby przestrzec innych przed zakupem 'syfu'.
Słuszną linię ma nasz kolega Heron... :brawo:

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » czw 28.cze.2018 - 13:12

ORYGINALNY KARABIN WOJSKOWY KAPISZONOWY ENFIELD , ROK PRODUKCJI- NIE ZNANY ,ALE JEST TO PRAWDOPODOBNIE JEDEN Z 1 MODELI- ENFIELDA, TAK TEZ STWIERDZONO W MUZEUM WOJSKOWYM [...]. Z KARABINU STRZELAŁEM JESZCZE NIE CAŁY ROK TEMU-KARABIN DO UZYTKU,KARABIN NIGDY NIE BYŁ ROZKRĘCANY [...]STAN STRYCHOWY-DZIEWICZY [...] RUSZNIKARZ,KTÓRY TEŻ OD LAT ZAJMUJE SIĘ BRONIĄ POTWIERDZIŁ ŻE JEST TO BARDZO RZADKI MODEL--ENFIELD-I BARDZO POSZUKIWANY PO PROSTU-RARYTAS WSRÓD KARABINÓW.
https://allegro.pl/piekny-stary-karabin ... 86282.html
To jest indyjski Enfield P1858 przeznaczony dla formacji tubylczych. Powstanie Sipajów pokazało że tubylcy z bronią gwintowaną to kiepski pomysł, dlatego lufy przerobiono im na gładkie .656 a celownik zastąpiono pokraczną, stałą szczerbiną. Rozwiercone lufy stały się zbyt cienkie i nabyły skłonności do pękania. To jeden z "1 modeli Enfielda" ale licząc od końca, niebezpieczny w użyciu szmelc o znikomej wartości kolekcjonerskiej. Podobny złom przyjeżdża z Indii itp. przeważnie w formie składaków i lokalnych podróbek. Kupujący nigdy go nie rozkręcał, ale twierdzi że z niego strzelał. Ciekawe czym - pewnie papierem, bo kule w kalibrze .65 kupić ciężko. Karabin zniszczony, niekompletny, brak pobojczyka i antabki. Chciałbym widzieć muzeum i rusznikarza którzy uznali to coś za rarytas.

Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Matlak » czw 28.cze.2018 - 14:22

W dodatku krzywo wywiercony ten rarytas ;)

amigo
Bywalec
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Post autor: amigo » czw 28.cze.2018 - 15:29

Sprzedający ma jeszcze " Piękną XIX wieczną dubeltówkę do UZYTKU " - chyba jednorazowego sądząc po stanie i to tylko z zewnątrz :shock: Po tym UZYTKU to pewnie pozostanie odśpiewać tylko " Salve Regina " :lol:
Że też są klienci na taki przerdzewiały do cna złom :o

Wycior
Stary bywalec

Post autor: Wycior » ndz 01.lip.2018 - 09:39

Enfield kapiszonowy
Wojskowy karabin kapiszonowy z około 1850 roku. Używany przez Anglików w ich wielu wojnach [...] Bron wyprodukowana w Anglii dla armii Brytyjskiej nie jest to produkcja indyjska lub dla wojsk indyjskich.
https://allegro.pl/enfield-kapiszonowy-i7433512200.html
Znany z "rzetelności" jondras46 z Niderlandów wyszedł z siebie aby przypadkiem nie pokazać na zdjęciach żadnego z elementów umożliwiajacych szybką identyfikację karabinu: muszki, szczerbiny czy wylotu lufy. Wysiłki sprzedającego są zrozumiałe bo to broń nie dla armii brytyjskiej tylko dla piechoty tubylczej (native infantry), najprawdopodobniej w Indiach. Cena oczywiście z sufitu.

Endriu
Moja broń: Remington,hawken,colt,itp

Post autor: Endriu » wt 03.lip.2018 - 15:51

Masakra -hehehe.Trzeba przyznac ze niektórzy to msją wyobraznie,i jeszcze takie paskudztwo chcą sprzedac-masakra.

ODPOWIEDZ