Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

podstawowe informacje
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MejbiMajonez
Posty: 5
Rejestracja: wt 19.sty.2016 - 14:15
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

Post autor: MejbiMajonez »

Witam, chciałbym zakupić któryś z tych dwóch rewolwerów : http://www.pentagon.pl/bron_czarnoproch ... al_36.html
http://www.pentagon.pl/bron_czarnoproch ... rd_44.html
Podobają mi się oba, lecz niestety nie mam funduszy żeby zakupić dwa. Który wybór będzie lepszy dla początkującego strzelca? Jakie kule dobrać? Z góry dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

Post autor: Bready »

O gustach sie nie dyskutuje ,ten ktory Ci sie bardziej podoba.
Jak lubisz wiekszy odrzut to .44 ,jak masz zamiar bardzo duzo strzelac to raczej stalowa rama.
Do Pietty kula .451 .
Co prawda w instrukcji pisza o .454 ,ale .451 wystarcza ,tez scina cieniutka obraczke ,a latwiej zaladowac.
Awatar użytkownika
Tommy
Site Admin
Posty: 224
Rejestracja: pt 25.wrz.2015 - 22:05
Lokalizacja: Katowice
Moja broń: BRAK

Re: Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

Post autor: Tommy »

Wydaje mi się że .44 jest popularniejszy i każdy coś do tego ma... ja wiem jak jak to między moimi kolegami, zawsze możemy się czymś wymienić a jeden ma .36 jak skończą się ładunki, kule, przybitka, wyciory to jest skazany na siebie. A każdy ma coś do .44.

Nie wiem tylko jak z tym mosiądzem, wiele osób mówi że rama się z czasem "luzuje" i nie wolno ładować >20gr a inni że jest to dosyć wytrzymałe.
Awatar użytkownika
Hans
Posty: 44
Rejestracja: pt 01.sty.2016 - 10:25
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Re: Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

Post autor: Hans »

Na temat wytrzymałości nie będę się wypowiadał bo to nie moja działka. Jednak jak widzę goły mosiądz to aż prosi się on o piękną grawerkę. Nawet budżetowy rewolwer z gustowną grawerom wygląda rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Upierdliwy temat. Dwa rewolwery

Post autor: Heron »

Ja się zdecydowałem na dwa rewolwery ... kalibru .44
Jakoś tak bardziej mi się podobają. Jak chcę coś małego - jest też Pocket .31

.44 jest lżejszy od .36 (wyglądają podobnie, tylko .36 jest mniej 'rozwiercony' i ma więcej metalu).
Według mnie, jest odczuwalna różnica w ręce. Poza tym, sypiesz troszkę mniej prochu (część osób twierdzi że to oszczędność - ja tam jakoś specjalnie nie widzę w tym problemów).
ODPOWIEDZ