Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

podstawowe informacje
mmma3h1

Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

Witam ponownie wszystkich;) Piszę ponieważ mam dostęp do dobrej jakości ołowiu i mam pytanie czy ten ołów się nadaje do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0



http://mbohutmen.com.pl/produkt/56/stop ... rskie.html


Pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: Bready »

Troche twardy.
Do rewolweru ujdzie ,do broni dlugiej odprzodowej raczej za twardy
Powinien byc czysty olow bez antymonu ,najwyzej do 5% cyny.
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

A czy twardość pocisku ma wpływ na zrywanie się z gwintu pocisku? Twardy powiadasz...ok.
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

I jeszcze jedno czy za proch szwajcarski nie dałem za dużo 450zł 1 kg no2?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: Bready »

mmma3h1 pisze:A czy twardość pocisku ma wpływ na zrywanie się z gwintu pocisku?
Ma ,dlatego do broni odtylcowej stosuje sie twardy ,a do odprzodowej miekki ,poniewaz twardego nie da sie zaladowac (wcisnac) przez lufe.
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

Bready pisze:
mmma3h1 pisze:A czy twardość pocisku ma wpływ na zrywanie się z gwintu pocisku?
Ma ,dlatego do broni odtylcowej stosuje sie twardy ,a do odprzodowej miekki ,poniewaz twardego nie da sie zaladowac (wcisnac) przez lufe.

Ok jeszcze pare pytan... Czy to jedyny powód że nie wcisne do lufy? Bo pocisk 451 wcisne twardszy bez problemu to pewne ale czy on uszczelnienie lufę tzn uszczelni się lufa podczas wybuchu czarnego prochu? I czy się nie zerwie z gwintu? Pytam poważnie... Chce by odlal mi pociski Pan Dwurogi ale mam swoj olow....Pozdrawim serdecznie
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: Bready »

Prawidlowo dobrany pocisk powinien miec srednice pierscieni zblizona do srednicy lufy w bruzdach ,nie w polach.
Im mniej luzu zostanie tym lepiej.
Gdy pocisk bedzie odlany z twardego olowiu bedzie mial wlasciwa srednice to go nie wcisniesz ,a prubojac go wbijac np. mlotkiem zdeformujesz go.
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

Aha to dam sobie spokój... to z tych które były by dobre 451 czy 457?

http://www.saguaro-arms.com/pl/47-pocis ... ry=47&n=30


Dziękuję bardzo za pomoc!
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

mmma3h1 pisze:Aha to dam sobie spokój... to z tych które były by dobre 451 czy 457?

http://www.saguaro-arms.com/pl/47-pocis ... ry=47&n=30


http://www.saguaro-arms.com/pl/pociski- ... 7-125.html


Dziękuję bardzo za pomoc!
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

AHA CO NAJWAŻNIEJSZE ...Wsadziłem pocisk do lufy pierścienie się schowały w lufie i poruszałem pociskiem był malutki luz po między pociskiem a lufą....pociski sharps 524 grain, wymiar 451 więc ciaśniejsze wejdą?
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: .44 »

mmma3h1 pisze:I jeszcze jedno czy za proch szwajcarski nie dałem za dużo 450zł 1 kg no2?
Przepłaciłeś jedyne 185 złotych ...
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

.44 pisze:
mmma3h1 pisze:I jeszcze jedno czy za proch szwajcarski nie dałem za dużo 450zł 1 kg no2?
Przepłaciłeś jedyne 185 złotych ...

Co za palant w tej Pile mi sprzedał tak drogo....ale jestem wściekły na gościa...wielka mi jedność łowiecka pssss...
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

Odpiszcie mi jeszcze bardzo proszę Panowie na pytania... lufę mam 451 na bruzdach a na polach 462 (głębokie rowki gwintu) pociski mam 451 ręką wduszam je w lufę czy mogę użyć 452 lub większych skoro wkładam je ręką i na pierścieniach a lufą jest luz odczuwalny (wkładam w lufę pocisk po pierścienie i poruszam za czubek pocisku i ma luz).. Zastanawiam się nad pociskami z Saguaro 451 lub 457...Pozdrawiam..
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: Bready »

mmma3h1 pisze:Odpiszcie mi jeszcze bardzo proszę Panowie na pytania... lufę mam 451 na bruzdach a na polach 462
Akurat jest odwrotnie ,mylisz nazwy.
mmma3h1 pisze:pociski mam 451 ręką wduszam je w lufę czy mogę użyć 452 lub większych skoro wkładam je ręką i na pierścieniach a lufą jest luz odczuwalny
Nie ma prawa byc zadnego luzu ,pocisk musi sie zaczac wrzynac w gwint ,po to ma byc z miekkiego olowiu.
Najczesciej aby go wcisnac do lufy trzeba w niego oderzyc uzywajac "bullet startera" (nie wiem jak to sie po polsku nazywa ,chyba krotki pobojczyk)
mmma3h1 pisze:Zastanawiam się nad pociskami z Saguaro 451 lub 457...Pozdrawiam..
.457 powinny byc dobre ,ale musza byc z czystego olowiu ,bez antymonu , co najwyzej z niewielkim ,ponizej 5% dodatkiem cyny ,bo przy tej dlugosci pocisku jak bedzie on z utwardzonego olowiu to nie wcisniesz go do lufy.
mmma3h1

Re: Jaki ołów do odlewania pocisków? Pb Sb 5.0?

Post autor: mmma3h1 »

Bardzo dziękuję naprawdę .... to zamawiam w wymiarze 457 ...długie.... Dziękuję raz jeszcze! Pozdrawiam! :ok:
ODPOWIEDZ