BLOCZEK

Łucznictwo klasyczne i bloczkowe
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

BLOCZEK

Post autor: R0GNAR »

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:-D
Piękny!
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

No to jeszcze Ci brakuje mysliwskich grotow ,i od 4 pazdziernika na jelenie do lasu :-D
Ja ide z kusza ,za stary jestem na luk ,a i zasieg wiekszy.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

W PL polowanie z łukiem jest nielegalne a nawet gdyby było legalne to jednak dla rozrywki do zwierzaka nie strzele. Jakoś głupio , zwłaszcza że zajęcy i ptactwa polnego coraz mniej. Łuk ma 70 funtów naciągu i osprzęt typu hunter a kupiłem do strzelań 3D , choć polowanie z łukiem chyba wymaga więcej umiejętności niż ambona i sztucer.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Fajna zabaweczka :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

R0GNAR pisze:W PL polowanie z łukiem jest nielegalne
Wiem ,napisalem post dla zartu :-D
A nawiasem miowiac to jest luk mysliwski ,nawet cieciwe masz mysliwka z kamuflazem.
Nie strzelam do drobnej zwiezyny ,tylko sarna i jelen ,i to tylko dla tego ze sezon na bron palna jest bardzo krotki.
No i z kuszy a nie z luku ,mam bloczkowa o naciagu 150lb
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Masakra... przecież to jak katapulta :) 70kg :)
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Dlatego dokupilem korbe do naciagania ,bo po pierwszym strzelaniu nie moglem plecow na drugi dzien wyprostowac.
Moj brat napina bez korby ,ale on jest o 8 lat mlodszy .
Jak bede mial chwile to zaloze temat wkleje zdjecia ,aby nie rozmydlac tego tematu.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Chciałem huntera , jakoś do ,,szlachetnej rywalizacji sportowej" zniechęcono mnie już pare lat temu w PZSS :D dlatego myśliwski a nie tarczowy. Co do zasięgu to 1 pin ogarnia 20-30 metrów ostatni 70m. Podstawka opadająca.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Łuczek poszedł po nowe kable i cięciwę :D przy okazji jeszcze będzie miał dodane + na camie (jednak te moje długie łapy). I teraz szok - na 70m wszystkie strzały wchodzą mi w tarcze http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt ... m-realtree a łuk mam dopiero od sierpnia :shock: . Z łuków tradycyjnych już kilka lat a i tak często na 30m strzały lokuję obok tarczy. Przestałem się dziwić że myśliwi w USA tak chwalą bloczki, szybko się idzie nauczyć strzelać.Z łukiem tradycyjnym takie cos jest nie realne.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

R0GNAR pisze:Przestałem się dziwić że myśliwi w USA tak chwalą bloczki, szybko się idzie nauczyć strzelać.Z łukiem tradycyjnym takie cos jest nie realne.
Ja tam z lukiem bym na jelenia czy sarne nie poszedl ,nawet z moja kusza mam watpliwosci.
Strzala przechodzi na wylot ,ale brak mocy obalajacej.
Ale ze sezon sie zaczal jutro ide z kusza na jelenia ,sarne sobie odpuszcze do sezonu na odprzodowa i centralny zaplon.
Jelenia trudniej spotkac na odleglosc strzalu ,a na odleglosc strzalu z kuszy jeszcze trudniej.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Skoro mój łuk na 70 m potrafi wysłać strzałe tak, ze wejdzie po lotki w blok z prasowanej pianki ,kartonu, dziecięcego materaca i poliuretanowych denek filtracyjnych to przez łopatke tez się przebije :) a skoro mój łuk to zrobi - to Twoja kusza zrobi to w przedbiegach !!!
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

To troche nie tylko o to chodzi.
Strzala z kuszy przechodzi przez tusze na wylot ,problemem jest trafienie w odpowiednie miejsce ,serce ,pluca ,aorta ,glowne tetnice ,ewentualnie rdzen kregowy.
Dziurawa sarna potrafi uciekac tak samo ,a moze i jeszcze szybciej niz tylko przestraszona ,i jezeli nie trafi sie jej w odpowiednie miejsce to sie jej nie znajdze ,dlatego mimo ze trafiam w boxa 12x12 cali na 60 yd polowanie z kuszy ograniczam do 20-30 yd.
Z broni palnej nie ma tego problemu ,samo oddanie energii przez pocisk w tuszy skutecznie obezwladnia cel.
Dlatego w te i nastepna sobote ide z karabinem odprzodowym ,jeszce nie zdecydowalem czy wezme in-line .50 ,czy kapiszonowego .54 ,ale raczej ten drugi.
Wbrew wszystkiemu z kapiszonowego z diopterem na strzelnicy uzyskalem lepsze skupienie niz z in-line z luneta.
Mam od soboty dwa tygodnie sezonu na bron odprzodowa ,a pozniej do 4 grudnia znowu bedzie tylko kusza i luk.
W grudniu 2 tygodnie na centralny zaplon ,tydzen przerwy ,i po swietach do 12 stycznia bron skalkowa bez optyki (dopuszcza sie dioptery).
Limit na rok na mysliwego to 2 szt ,w tym jeden moze byc jelen.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No to chyba w Polsce więcej dostają, tyle że wpl to łpwczy ustala kto ile czego może w sezonie, a jelenia to tylko myśliwy z kwitami selekcjonera może strzelać. Ale dzików to z tego co się orientuję dużo ludzie dostają.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Dzikow u mnie nie ma ,sa mieszance ze swinia domowa w sasiednich stanach na poludniu ,kilkaset km ode mnie.
Praktycznie aby skutecznie zapolowac na "dzika" ,bo wedlug mnie to nie dzik tylko swinia domowa ktorej przodkowie uciekli z farmy ,to trzeba by sie wybrac na floryde ,do texasu ,albo do californi.
To jest poza moimi mozliwosciami przemieszczania sie.
Faktycznie tam gdzie wystepuja jako na gatunek inwazyjny nie ma limitow odstrzalu i sezonow.
Tak ze mi pozostaje tylko sarna/jelen i indyk.
Na futerkowe nie poluje ,nie ma co z tym potem zrobic wiec po co zabijac.
Chociarz szopa na czpke traperska to moze kiedys sie skusze ,tylko najpierw musze poczytac o wyprawianiu skorek.
ODPOWIEDZ