Elaboracja 9x19

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Oczywiście, że odbierzesz wszystko za jednym zamachem. Zamawiasz, pewnie zechcą skan Twego pozwolenia bo Cię jeszcze nie znają i po ustaleniu sposobu zapłaty i szczegółów zamówienia - -dostaniesz co chcesz :-)
Zadzwoń do Nich a szybko wszystko ustalicie.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Jaki proch z ich oferty polecasz do mich zastosowań? Myślę że skoro już brać to ze dwa opakowania powinno wystarczyć na niecały rok ;D Tylko z tym prochem problem bo pozostałe komponenty mogę kupić od święta w szczecinie jadąc na rejestrację broni.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie składałem Twego kalibru, więc nie mogę Ci pomóc w doborze prochu. Sądzę jednak, że sporo na ten temat dowiesz się z sieci.
Titegrup nie wydaje mi się najlepszym pomysłem, ale kupisz i sam ocenisz. Ja składam sporo amo na Winchester 231 To bardzo popularny proch i bardzo uniwersalny.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Wyczytałem że cięzkimi pociskami z małą naważką szybkiego prochu np intenational clays strzela się bardzo miło, parabellum ma w ofercie alsy 140 i 147 gr i ww proch
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Pewnie będziesz dobrym źródłem doświadczeń dla tych, którzy będą zaczynali zabawę ;-)

Moja propozycja jest taka: kup puszkę. Ja się sprawdzi to dokupisz. Jak byś miał problem z odbiorem, to któryś z nas (mieszkańców zachodniopomorskiego) Ci pomoże odebrać.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Sprawdziłem sobie dane tabelaryczne hodgdona dla pocisku 147gr i występuje tam m.in proch titegroup i hs-6 przy czym "spokojniejszy" wydaje się być hs-6.. napisałem na elaboracji :-). Jakby co będę się odzywał w sprawie odbioru :-)
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Szukam danych elaboracyjnych dla pocisków FMJ 140 i 147 gr ale za cholerę nie mogę znaleźć, moja wersja QL też nie zawiera...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Czyjej produkcji te pociski? ,nie tylko masa jet wazna .
A w QL z lewej strony u gory obok "Selected Bullet" kliknij w "File:\******" , pole jest szare ,nie podswietlone ,i trudno sie domyslic ze to wejscie do biblioteki .
Ostatnio zmieniony ndz 30.mar.2014 - 15:04 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

No właśnie, pociski alsa pro 140 i 147 oba FMJ a znalazłem jedynie dane dla kosmicznego pocisku 147 GR. HDY XTP
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Wez jakiz inny o tym samum ksztalcie glowicy ,i wyedytuj jego mase i dlugosc.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Znalazłem już :) źle szukałem pocisku :) znalazłem 140gr s&b FMJ, alsa pro to niby kopia. I 147 fmj hornady.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Wyliczaj nawazki na zoltym polu ,tak aby nie wchodzilo ci na fioletowe.
Patrz tez na % spalonego prochu ,jak wychodzi niski to proch jest za wolny.
Ostatnio zmieniony ndz 30.mar.2014 - 15:35 przez Bready, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Z legendy rozumiem że powyżej żółtego jest maksymalne ciśnienie a co jeżeli krzywa przebiega poniżej?
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Maksymalne cisnienie to granica fioletowego i czerwonego ,fioletowe to blisko maksymalnego.
Ale jak wybierzesz load P+ to granice masz wyzej.
Na zoltym ,tak w polowie bedzie ok dla standartowego loadu dla pocisku tarczowego ,chociaz ja wole granice zoltego i fioletowego w 9 mm Luger +P (SAAMI).
Na bialym moze nie przeladowywac.
Wyliczaj dla "9 mm Luger (SAAMI)" ,jak wolisz slabsza to "9 mm Luger (CIP)" ,przynajmniej na poczatek
Ostatnio zmieniony ndz 30.mar.2014 - 15:51 przez Bready, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Matlak
VIP
Posty: 1079
Rejestracja: sob 28.lip.2012 - 14:04
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Moja broń: brak

Post autor: Matlak »

Sprawdziłem sobie dane wg tabeli opisu dysków dozownika pro auto i wychodzą różne odstopniowania od 0,2 do 0,4 w zależności od prochu. Generalnie to nie mam pojęcia jaki proch kupić, czytałem o TiteGroup, HS-6, kolega mówi że HP38 będzie dobry jeszcze kto inny mówi że Clays a jeszcze inny że Clays International :)
ODPOWIEDZ