Repliki Remington 1858 rozniace sie wymiarami

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
thegenerat
Posty: 48
Rejestracja: sob 23.sie.2008 - 23:47
Moja broń:

Repliki Remington 1858 rozniace sie wymiarami

Post autor: thegenerat »

Sledzac portal youtube natknalem sie na porownanie rewolwerow Remington 1858 Pietty i Uberti. Uberti jest mniejszy a pietta jakby taka troche bardziej napompowana. Jestem ciekawy czy ktos to zauwazyl, bo jakos sie o tym nie mowi na forach dyskusyjnych albo ja przeoczylem. Bylo jedno zapytanie na iwebie ale zostalo zignorowane w natloku innych postow.
Pytanie, czy ten Pan z youtuba ma racje mowiac, ze Uberti jest wierna kopia Remingtona a pietta jest powiekszona, ot taka wspolczesna warjacja? Lub jak czytalem na jednym z amerykanskich forow blad przy kopiowaniu pierwowzoru.. Pietta jest sprzedawana i okreslana jako oversize - czyli na chlopski rozum jednak Uberti wierniejsze oryginalowi.

Ponizej wspomniany film i porownanie obu rewolwerow Uberti i Pietta.

http://www.youtube.com/watch?v=ER92PbAss4c
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Właśnie w piątek kupiłem od SQARO remika pietty wiec teraz będe mogł porownac.Zobaczymy ,zaciekawiłeś mnie .
szafran
Posty: 48
Rejestracja: ndz 11.gru.2011 - 11:55
Moja broń:

Post autor: szafran »

Miałem w swoich rękach obydwa modele, i twierdzę że Pietta jest większa od Ubertiego, nieznacznie, ale jednak większa.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

A może to celowe działanie uniemożliwiające wzajemną wymienność części pomiędzy replikami obu producentów?

Osiągnięcie takiego efektu nie było by trudne. Wystarczy przy przeliczaniu wymiarów z jednostek calowych na metryczne przyjąć nieco zmieniony (powiększony, pomniejszony lub zaokrąglony) przelicznik. Historia zna podobne przypadki.
szafran
Posty: 48
Rejestracja: ndz 11.gru.2011 - 11:55
Moja broń:

Post autor: szafran »

Być może jest to celowe działanie. Na Iwebie " wałkują" podobny temat. Być może chodzi tu o politykę firmy, nie wiem. Jednak rewolwery różnią się wymiarami i to bardzo. Kolega z iwebu twierdzi że Pietta drogie modele robi zgodne z historyczną bronią. Może tak jest , ja tego nie wiem, nigdy nie widziałem modelu competention o którym pisze że zgodny jest z bronią historyczną.Zastanawia mnie jednak to, co innego jest w modelu competention że jest on bardzo drogi?. Jeżeli materiał, to co stoi na przeszkodzie aby z gorszych materiałów robić historyczne kształty?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

z iwebu to zapewne "JS"

8)
szafran
Posty: 48
Rejestracja: ndz 11.gru.2011 - 11:55
Moja broń:

Post autor: szafran »

mkl1 pisze:z iwebu to zapewne "JS"

8)
Dokładnie tak, choć wydaje się być wiarygodny :-D
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Może właśnie płaci się w tym modelu za zgodność historyczną? Wszak wierność jest w cenie. :wink:
szafran
Posty: 48
Rejestracja: ndz 11.gru.2011 - 11:55
Moja broń:

Post autor: szafran »

Tak dla podtrzymania tematu- jakiś czas temu urwał mi się zaczep kurka(to coś co zaczepia się o spust) w remiku Euroarmsa. Zakupiłem nowy kurek i choć był również z tej samej firmy(Euroarms) to trzeba było się nieźle nagimnastykować aby założyć nowy(zeszlifowałem dosyć dużo z jego grubości, nijak nie chciał się zmieścić), więc jak to jest z tymi wymiarami naprawdę?.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wymiary zewnętrzne są generalnie utrzymane, a środek zwłaszcza w produktach tanich firm - jak wyjdzie zwłaszcza, że serie produkcyjne przez 20-30 lat ulegały modyfikacjom bo np. zauważono, że te cienkie kurki się psują.

Nie jest to zjawisko niczym nadzwyczajnym. W samochodach renault w tym samym modelu trzeba podawać w serwisie rocznik inaczej paru części nie dopasują :-(
szafran
Posty: 48
Rejestracja: ndz 11.gru.2011 - 11:55
Moja broń:

Post autor: szafran »

No tak, to co napisał mkowalczuk ma sens. Produkcja uszkodzonego kurka była raczej "stara" (nie zweryfikuję bo rewolwer sprzedany) a kurek dokupiony, nowym był.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:)
Ciesz się, że trzeba było "pocieniasić", bo odwrotnie było by trudniej.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Post autor: Czarnowidz »

Aj tam Marku, od razu trudniej. Dałoby się po obu stronach kurka odpowiedniej grubości podkładki i było by git. :wink:
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Post autor: Bready »

Podepne sie pod temat.
Mam zamiar kupic rewolwer czarnoprochowy ,i potrzebuje troche opinii na temat tego co kupic.
Bedzie to pierwsza moja bron przeznaczona wylacznie do strzelania do tarczy , i zarazem pierwsza bron krotka ,wszystkie poprzednie byly przeznaczone do polowania ,a wiec wreszcie zgodnosc zalozen z wiekszoscia uzytkownikow tego forum ,i te same cele (czyli zrobienie dziurki w papierowej tarczy jak najblizej jej srodka :-D ).
Zalozenia wstepne to kaliber ,44 i dluga lufa co najmniej 7.5".
No i teraz zaczyna sie dylemat ,znacznie bardziej podoba mi sie Colt ,Remington z kolei ma zamknieta rame ,co z punktu widzenia mechaniki jest lepszym rozwiazaniem ,ale nadaje mu wyglad bardziej przypominajacy wspolczesne rewolwery.
Wiem ze duzo tez zalezy od producenta, Pietta jest znana w europie ,wiec licze na jakies opinie .
Z remingtonow rozwazam takie mozliwosci:
http://www.cabelas.com/pistols-1858-arm ... erralID=NA
http://www.cabelas.com/pistols-1858-arm ... erralID=NA
http://www.davescatalog.com/index.php?s ... &pid=26831

Co do Colta ,rozwazam produkt firmy Traditions ,w europie raczej niezbyt popularna ,mam 2 sztuki ich broni dlugiej czarnoprochowej ,i w obydwoch mam lufy Adresy ,wiec podejzewam ze w rewolwerach tez na nich bazuja.
http://www.davescatalog.com/index.php?s ... &pid=39527

Wybralem modele ze stalowa rama ,jakos mosiezna mnie nie przekonuje ,zwlaszcza w Colcie ,gdzie na osi ramy trzyma sie cala reszta.

A moze ten:
http://www.traditionsfirearms.com/produ ... cts_id=163
:shock: :-D
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Kup Rogers & Spencer .44 i bedziesz zadowolony.
Nie dosc, ze ladny to jeszcze celny i lepiej w dloni siedzi niz Remington.
ODPOWIEDZ