Optyka na Long Range

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Miałem w rękach 2 sztuki. Przyjechały via Irak. To tłumaczy, że nie ma z nimi żadnego kłopotu.

No to marnie. Myślałem, że uda się być cwanym. Dumam więc dalej.
Jeśli kurs dolara by był racjonalny to może bym za wielka wodą kupił, a może wręcz sam po sprzęt poleciał, ale coś mi mówi, że to zawirowanie kursu jakie obecnie mamy to chwilowa sprawa.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Czytałem o tym chyba wczoraj.
Widziałem też zdjęcie tego pocisku. Spora "kredka".
Ciekawe czy nie zadzie się jakiś prosty sposób by tę kredkę "zbierać" na jakąś "tarczę". Wydaje mi się, ze nie powinno być z tym większego problemu. Systemy walki elektronicznej to taka sama broń jak każda inna i nad nią też się cały czas pracuje, choć pewnie nie u nas :-P
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Z opisu wynika, że będzie się naprowadzał na punkt lasera.
Który zapewne emitowany będzie tak jak i teraz przez celownik zamontowany na broni więc... jak rączka zadrży to pożytku z wynalazku zero :-( :lol: :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jak się zna barwę lasera (a to łatwo ustalić), to żaden problem by zrobić "kulochwyt z plamką".

Ostatnio widziałem fajny system automatycznego stawiania zasłon na pojazdach. Jak czujmiki wykryją laser na pancerzu - robii się zasłona dymna. Sprzęt opuszcza rejon, a pocisk wali w ... dym :-D
Gość

Post autor: Gość »

Ano na każdy system znajdzie się antysystem a na każde PO jakiś PiS i odwrotnie :lol: :lol:

A wracając to tej mojej hipotezy: znaczy się strzelec musiałby trzymać plamkę na celu aż do trafienia rozumiem ? :?
To ciut dłużej nawet niż przy konwencjonalnym pocisku... więc gdzie tu jest haczyk/zaleta? Że nie trzeba brać poprawek na wiatr czy odległość (w sensie przewyższenia)?
Gość

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Ano na każdy system znajdzie się antysystem a na każde PO jakiś PiS i odwrotnie :lol: :lol:

A wracając do tej mojej wydumanej "hipotezy": znaczy się strzelec musiałby trzymać plamkę na celu aż do trafienia rozumiem ? :?
To ciut dłużej nawet niż przy konwencjonalnym pocisku... więc gdzie tu jest haczyk/zaleta? Że nie trzeba brać poprawek na wiatr czy odległość (w sensie przewyższenia)?
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Te 2 posty wyżej to moje... jakoś niespodziewanie mnie wylogowało :shock:
A drugim (edit) chciałem poprawić orta w pierwszym :?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Powodzenia :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Świecić na współczesny polu walki i nie dać się zabić? Wolne żarty. Taki "snajper" będzie miał sporo mniej szans na przeżycie jak tradycyjny.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkl1 pisze:Powodzenia :-D
Dzięki. Ale w czym ? :-( :?

No tak Marku... tego nie wziąłem pod uwagę :lol: Proste i oczywiste. Równie dobrze mógłby taki snajper zapodawać z Sharpsa zostawiając gustowny obłoczek :lol: :lol: :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:lol:
No właśnie.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Do zapisu, (z wiadomości) że KAŻDY zostanie snajperem :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

... martwym snajperem :lol:
Z takim sprzętem długiej kariery nikomu nie wróżę. No chyba, że strzela ktoś inny, a ktoś inny będzie podświetlał cel. tyle, że chętnych do współpracy też szybko zabraknie.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Taka metoda podświetlania stosowana jest przy kierowaniu bombami lotniczymi Paveway na przykład. Tyle że po trafieniu to raczej nie ma już komu odpowiedzieć ogniem... :-D :lol: :lol:
ODPOWIEDZ