Tikka T3 Varmint 6,5x55

Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Jedyne co miogę to potestowac amo jakie jest na stanie strzelnicy i tak też zrobię.
testuj " strzelaj np. Drabinkę" lub strzelaj ŚTP, lub strzelaj "grupy"
Co kolwiek, by dowiedzieć się co Twoja lufa lubi najbardziej... :-D
Martwi mnie, ze prędkości jakie dejklaruje SAKO i jakie zmierzyłem są tak od siebie rózne:
Deklaracja producenta: 850 m/s
Zmierzone:
740,8 m/s
765,0 m/s
762,3 m/s
762,6 m/s
O czym to "mówi" ano o powtarzalności ... WIĘC zapisz ta danew dzienniczku, użyj w kalkulatorze balistycznym i.... sie baw w strzelanie do jak najmniejszeo celu...
"Machluj" pokrętłami lunety do znudzenia (a nóż znajdziesz powiększenie, przy którym ona nie "fałszuje" itd.... STRZELAJ , STRZLAJ
Jak Twoja lufa osiągnie poziom 200-300 to zastanów się DRUGI raz CO TWOJA LUFA LUBI NAJBARDZIEJ.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Sądzę, że już za wiele w wyglądzie tego zestawu się nie zmieni 8)
Obrazek
Obrazek
W drodze jest jeszcze tylny monopod z firmy Acu-Shot i jeśli będzie to wskazane -pojawi się taśma antymirażowa nad lufą.
W dalszej przyszłości - wymiana łoża na coś bardziej anatomicznego, ale to chyba daleka przyszłość.
Sprzet (i ja) niecierpliwie czekamy na debiut na zawodach :-)
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Pienkne
Zobaczę to na LS?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Bardzo bym sobie i Tobie tego życzył piwo
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Tylko zainwestuj w:
:P :P i pomyśl o co mi chodziło
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

O szynę Ci chodzi?
Na dzis inwestuję w ... kulki, ktore wysyłam do tarczy. Staram się uczyć broni, optyki i walczę z własnymi ułomnościami.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Kiedy zaczynasz elaborację, bo ja chyba zaczynam dorastać do tej inwestycji... jak policzyłem koszt amo do LS (mój i Macka)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Na dziś jestem wyczyszczony z kasy. Optyką kosztowała sporo więcej jak planowałem. Czekam aż troszkę się odkuję i ciut może odzyskam z czarnoprochówki.
Jak sekretna przegródka w portfelu się zapełni - będę robił zakupy. może w międzyczasie będzie już papier i wtedy zakup będzie połączony z praktyką. na dziś - czytam, poznaję, badam temat.
Mi wychodzi 6,5 zł za kulkę ze sklepu. Sądzę, że własna będzie kosztowała połowę tego. To spora oszczędność by była. Jest o co powalczyć zwłaszcza, ze te moje zabawy z przekładaniem optyki to znów kilkadziesiąt kulek Panu Bogu w okno zanim wszystko ogarnę, choć już widać pierwsze symptomy sukcesu. Dziś znów zrobiłem kończynkę 8)

Przy okazji: może tak być, że duże powiększenie może wpływać negatywnie na skupienie?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

mkowalczuk pisze:Przy okazji: może tak być, że duże powiększenie może wpływać negatywnie na skupienie?
Może = szczególnie na początku przygody
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dzięki. To sporo tłumaczy.
Jak zjechałem do x22 - strzeliłem całkiem całkiem. Jak było x42 to mieściłem się w kwadracie o bokach 3x3 cm czyli moim zdaniem kiepsko.
Lupa zmieniona. Krzyż w nowym sprzęcie taki, że widać pod nim przestrzelinę, a tu taki "postep", że tylko włosy z głowy rwać :ops:
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

"Dzienniczek"
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Założę.
Przyznaj się - masz stację meteorologiczną? Wiatr i temperaturę mierzysz?
Widziałem ostatnio ofertę takiej stacji, ale myślałem, że gość pisząc, że to niezbędny sprzęt jaja sobie robił.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Nie mam , korzystam z danych od innych strzelców
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No ale skoro dzienniczek, to skąd czerpiesz dane? Nie zawsze na strzelnicy jest ktoś ze stacją.
Wiatr (siła, kierunek) to zmienna. Kierunek to pikuś, ale jak ocenić siłe? Na oko, to ... . Temperatura - kolejna zmienna.
Samopoczucie, to stała bo kobietami nie jesteśmy, ale jak pierwszym strzałem trafisz "10" to nie uwierzę, ze ciśnienie nie skacze przy drugim strzale. No chyba, że nie obserwujesz p[rzestrzelin wcale. Amunicja/seria - stała, ale prędkości przy zmianie serii trzeba mierzyć.


Przemyślenia po wczorajszym dniu: szybko męczył mi się wzrok. Seria 20 strzałów z przerwą paru minutową i miałem problem z celowaniem. W Bushnellu tego nie obserwowałem. Może się okazać, że w zasadzie 42 będzie jako sposób na sprawdzenie przestrzelin, a 22 będzie krotnością roboczą bo przy niej kłopotu z męczeniem się oka nie zaobserwowałem.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Na strzelnicy 100m wpływ wiatru(jeżeli to nie wichura) jest prawie pomijalny(tym bardziej, że osie są osłoniete wałami.
Temperatura tzn jej róznica pomiędzy strzelnica adomem też pomijalan (ok 2 st=błąd termometru) i zero wpływu na strzał (cisnisenina 100m ????)
To już bardziej wilgotnosć, ale to odnotowuje w domu...

Dzienniczek to dla mnie: te wszystkie co powyzej- ALE na LS
podrzędny ze strzelań to warunki ogólne, jak się zachowuje "zimna lufa' w odniesieniu do temperatury, numer amunicji seryjnej (masy całego naboju i wynik na tarczy...

anawet to czy kręciłem optyką i o ile...
ODPOWIEDZ