Skałkowy

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Skałkowy

Post autor: kumat »

Co powiecie na to?

Obrazek

Podobno poszedł za 15 tys.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

PIĘKNY
:D
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Cudo!!!

Ciekawe jaka sprawność?

Echs... teraz to jedna skałka by mi starczyła :?
O - pardon - na to jeszcze czas :ops:
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Za 15 tys. ojro, dularów, czy PLN-ów? :D
Co tu dużo pisać... Cudo i myślę, że jak na tamte czasy rewolucyjny pomysł. Macie może jakieś informacje o tej konstrukcji?
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

Oczywiście ojro

10 000 ojro to dałbym dzisiaj !
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

kumat, jak masz jakieś informacje na jego temat, skrobnij parę słów :D
Czytałem kiedyś o skałkowych karabinach rewolwerowych Colliera, ale ten, to chyba nie jego konstrukcja?
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

To była fotka od kolegi, jak coś dostaneto wyśle
waldy
Posty: 93
Rejestracja: pn 30.mar.2009 - 22:17
Moja broń:

Post autor: waldy »

Ja nie o westchnieniach i uniesieniach..... choć fakt zaje...... Interesuje mnie bardziej spod jakiej ręki wyszedł. W sumie to - wstyd się przyznać - ale pierwszy raz coś takiego widzę.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Coś podobnego widziałem jako dzieciak w filmie o Tecumsehu :D pamiętam bo bardzo mnie rozczarował fakt iż o Ryszardzie Kosie nie było ni słowa a kazdy wtedy wiedział że to Polak pomagał indianom ! :D
RadoslawF
Posty: 2
Rejestracja: śr 06.lut.2013 - 00:01
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: RadoslawF »

coltnavy44 pisze:Za 15 tys. ojro, dularów, czy PLN-ów? :D
Co tu dużo pisać... Cudo i myślę, że jak na tamte czasy rewolucyjny pomysł. Macie może jakieś informacje o tej konstrukcji?
To jest czterostrzałowy sztucer rewolwerowy wyprodukowany prawdopodobnie przez Petera z Karlsbadu lub przez Edwarda Bate z Londynu. Datowany jest na osiemnasty wiek.
Znany jest z tego samego okresu rewolwer skałkowy (bębenek na 8 kól) wyceniany dziś na 15 do 20 tysięcy Euro.
Taka broń plus karabiny i pistolety z systemem ładowania Lorenzoniego to szczyt możliwości broni skałkowej.


Pozdrawiam
coltnavy44
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn 01.gru.2008 - 21:06
Lokalizacja: Toruń
Moja broń:

Post autor: coltnavy44 »

Radku, czy spust przed kabłąkiem to przyspiesznik? I kolejne pytanie, bo - jak widzę znasz sprawę :lol: - Jak realizowany był obrót komór - mechanicznie, poprzez "naciąganie" skałki (coś w podobie mechanizmu Colta), czy ręcznie?
RadoslawF
Posty: 2
Rejestracja: śr 06.lut.2013 - 00:01
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: RadoslawF »

coltnavy44 pisze:Radku, czy spust przed kabłąkiem to przyspiesznik? I kolejne pytanie, bo - jak widzę znasz sprawę :lol: - Jak realizowany był obrót komór - mechanicznie, poprzez "naciąganie" skałki (coś w podobie mechanizmu Colta), czy ręcznie?

W rękach tego nie miałem, broń jest ciekawa więc zapamiętałem jej opis, broni kilku strzałowej skałkowej z obrotową komorą rewolwerową znam raptem dwa egzemplarze, ten sztucer i rewolwer ośmio strzałowy z Irlandii. Pozostałe wielostrzałowce są wielolufowe, z wyjątkiem broni z systemem ładowania Lorenzoniego.
W tym sztucerze bębenek obracało się ręcznie, nie wiem co to jest przed kabłąkiem, uważałem że to zaczep do paska.

Polecam wydaną przez wydawnictwo olesiejuk pozycję "1000 broni ręcznej strzeleckiej" Waltera Schultza. Książka zawiera kilka błędów ale jest warta zakupu.


Pozdrawiam
ODPOWIEDZ