Jak to o kwity się biłem

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś udało się dodzwonić do WPA.
Moje odwołania nie znalazły uznania w oczach KWP (art. 132 § 1 kpa) w Szczecinie w związku z tym zostały przesłane do ropatrzenia KGP.

Z tego co słyszałem - może to potrwać ok. 2 miesiące bo strasznie skomplikowana to procedura :?
Zakładam, że moje odwołania zostaną odrzucone, a tym samym decyzje zostaną utrzymane. Wtedy idę do sądu. Mniej prawdopodobne alternatywy:
- uchylenie decyzji i skierowanie do ponownego rozpatrzenia w WPA,
- Zmiana decyzji i wydanie nowej w oparciu o art. 138 § 1 pkt 2 oraz art. 268a kpa.

Postaram się poskanować to co już w sprawie nastąpiło by służyło innym, ale raczej po świętach znajdę na to czas.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk pisze:Z tego co słyszałem - może to potrwać ok. 2 miesiące bo strasznie skomplikowana to procedura :?
Oj Marku... i tak to z egoistycznych pobudek osłabiasz potencjał obronny aparatu przymusu wewnętrznego :? :lol: :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wieści z mojej wojenki:
moje trzy odwołania trafiły do KGP w dniu 19 grudnia.
Na dziś zasugerowano mi bym pytał o dalszy ich los koło 19 stycznia. Wtedy mija termin miesiąca, jaki mają ustawowo, a przedłużenie podobno jest stosowane gdy potrzeba zebrać jeszcze jakieś dowody czy poczynić dodatkowe ustalenia w sprawie.
Otrzymałem też informację o nazwisku osoby, na biurko której trafiły moje kwity. Pan się nazywa Liszczyński.
Nie mam większego doświadczenia z KGP więc nie wiem czy to dobrze czy źle ;-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Jutro podejmę próbę rozmowy. Dziś po kilku próbach kontaktu z KGP udało wreszcie mi się dodzwonić i uzyskać numer telefonu do P. Liszczyńskiego.

Glock stygnie na strzelnicy. Tikka ma być lada dzień ... .
200 kulek zamówionych. Cena kulki doprowadza człowieka do zawału. Nic tylko elaborować.
Żona stwierdziła: Ty się chyba wolisz szarpać zamiast postrzelać z własnej broni ...
Lekko nie jest :?
Z moich wyliczeń wynika, że na rok/półtora by mi wystarczyło 8-9 jednostek. Potem już bym musiał biec po rozszerzenie.
Dziś usiłowałem dowiedzieć się WSA w Warszawie, który wydział zajmuje się sprawami pozwoleń. VI odsyłał mnie do II, II się dziwił i wskazywał, że VI. Z info w internecie też wynikało, że VI. Mam wrażenie, że tam z "klienta" robią wariata:-(
Napisałem maila z zapytaniem. Może ustalą kto, co i jak i odpowiedzą.
Biję się z myślami co zrobić:-(
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dodzwoniłem się gdzie trzeba w WSA w Warszawie.
Skargami na decyzje KGP zajmuje się Wydział II.
Termin rozpatrzenia skargi na dziś to: 4-5 miesięcy!

Można starać się o przyspieszenie procedury, ale pewnie tylko dobry argument może coś zdziałać, a na jakieś MŚ raczej się nie załapię, więc ... .

---------
Do Policjanta zajmującego się moją sprawą nie udało mi się jeszcze dodzwonić.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Współczuję... po prostu PARANOJA !!! :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

To Państwo jest niewydolne. Wiem to od dawna.
W zasadniczym obszarze mojego działania również się o tym przekonuję co krok.

No ale jeśli nie zakaszemy rękawów, to nie bardzo mamy szanse na zmiany.
Kiedyś odmówiłem kandydowania w wyborach samorządowych.
Nie kandydowałem to teraz moje sprawy załatwiają ... inni.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

mkowalczuk pisze:W zasadniczym obszarze mojego działania również się o tym przekonuję co krok.
No ale jeśli nie zakaszemy rękawów, to nie bardzo mamy szanse na zmiany.
W zasadniczym obszarze mojego działania - ja również. Niestety ostatnio KPRM wymyśliła lojalki. Każdy musiał je podpisać. Że nie będzie "negatywnie na rząd publicznie (...) i politycznych poglądów (...) nie będzie protestował itp.". W tym duchu. A płace stoją od paru lat. Śmiech mnie ogarnia na "zamrożenie". Czego ? Zamrożenie zamrożonego????
Gra pod publiczkę.

A dziś... mundurowi protestują - my nie możemy. Bo lojalka.
Czyli Ein Reich Ein Volk Ein Fuehrer :-D Kto by nim nie był. Sieg Heil krzyczy naród

Nie licz Marku na zakasanie rękawów czyli w praktyce coś a'la arabską wiosnę ludów bo nas jak widać łatwiej wziąć za ryj. I tyle.
Bo inne rozwiązanie nie jest możliwe w tym kraju układów.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie liczę na jakąś "rewolucję".
Jedną już przeżyłem. Cały czas taplamy się w g...nie jakie spowodowała :x
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Ja też ją przeżyłem choć jako młokos - ale pamiętam 8)
Nawet zalety komuny pamiętam :lol: Mało ich było ale jednak :D

Ale oni przynajmniej nie udawali demokracji. Poniekąd... A teraz obecna władzuchna ma pyski pełne frazesów i co ?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Przepraszam, ale jednym z powodów, że nie zostałem radnym był wrodzony wstręt do polityków. Uważam, że to gatunek gorszy od k..y, bo od polityka nie doczekasz się realizacji zamówionej usługi.

Zostawmy więc ten temat. Jutro znów będę dzwonił do KGP.
Może tam są ludzie czynu, a nie politycy.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No i się wyjaśniło. Nie mogłem się dodzwonić bo P. Liszczyński jest na urlopie. Miła Pani z Sekretariatu z niewątpliwą troską w głosie podpowiedziała, że decyzje zapadną dopiero po powrocie Pana Liszczyńskiego z urlopu. Zasugerowała też bym się z Nim skontaktował tuż po Jego powrocie aby ewentualnie ubiec być może niekorzystne dla mnie rozstrzygnięcia.

Odniosłem pierwszy raz wrażenie, że ktoś faktycznie chce mi pomóc
Może faktycznie z KGP można porozmawiać :shock:
Chętnie poczekam do 23-go by może móc to miłe wrażenie jeszcze pogłębić :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś otrzymałem odpiowiedź na zapytanie mailowe na temat czasu oczekiwania na rozprawę:

Kod: Zaznacz cały

Warszawa, dnia 16 stycznia 2012 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny                       
w Warszawie
Wydział Informacji Sądowej
ul. Jasna 2/4
00-013 Warszawa


        


Pan/Pani
M. Kowalczuk
***********@**********.pl 


WIS-055/ 10/12

	W odpowiedzi na e-mail z dnia 11 stycznia 2012 r., uprzejmie informuję,  iż z uwagi na ilość spraw wpływających do Wydziału Orzeczniczego II  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, właściwego do rozstrzygania spraw w przedmiocie odmowy wydania pozwolenia na broń sportową, czas oczekiwania na termin rozprawy wynosi około 6 miesięcy.
								


PRZEWODNICZĄCA WYDZIAŁU
INFORMACJI SĄDOWEJ
Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego
w Warszawie

Sędzia WSA Małgorzata Jarecka
Pewnie za kilka tygodni znów moga nastapić zmiany w tym terminie:-(
Wygląda, że spora kolejka się ustawiła. Ciekawe czy wszyscy w tej samej sprawie dobijaja się do sądu :shock:
Czemu się dziwić, skoro do medyka specjalisty czeka się czasem sporo dłużej, to po sprawiedliwość też można poczekać.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dostałem dziś pismo z BP KGP.
W telegraficznym skrócie:
nie uzasadniłeś potrzeby posiadania broni sportowej w ilości 27 sztuk. Uzasadnij dowodząc, że czynnie uprawiasz strzelectwo w zakresie, który obejmuje wszystką wnioskowaną broń.
Jeśli tego nie uczynisz to możemy Ci dać jedynie 3 sztuki , ale wyłącznie jeśli zmienisz swój wniosek, bo jak nie to Ci odmówimy.

Uzasadnienie tego toku rozumowania:
"Znowelizowane przepisy ustawy o broni i amunicji wskazują, że wnioskodawca musi wskazać ważną przyczynę posiadania broni, przy czym zgodnie z ust 3 pkt 3 art. 10 ustawy za ważną przyczynę posiadania broni do celów sportowych uważa się w szczególności udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim, posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego. Zawarty przez ustawodawcę zwrot "w szczególności" nie oznacza, iż osoba ubiegająca się o pozwolenie na broń, spełniająca między innymi te trzy przesłanki może się ubiegać o dowolną ilość broni. Broń jest bowiem dobrem reglamentowanym, a zatem posiadanie każdego jej egzemplarza winno być uzasadnione obiektywnymi okolicznościami. Tym samym organy Policji zobowiązane są ustalić w trakcie postępowania administracyjnego czy wnioskodawca faktycznie strzela z broni, o którą się ubiega, a potwierdzeniem tego, są m. in. komunikaty z zawodów lub wyciągi z treningów(potwierdzające wypożyczenie poszczególnych rodzajów broni) na strzelnicach klubowych. Badają również czy wskazane przez wnioskodawcę przyczyny posiadania broni uzasadniają wyposażenia go w tę ilość broni."

Cóż - przeczytałem kolejne 3 razy zapis art.10 ustawy i za cholerę mi nie wychodzi, że warunkiem przyznania pozwolenia jest np. czynne uprawianie strzelectwa, więc chyba podaruję sobie te zaświadczenia.
Wcześniej jednak, bo pismo mnie w pewien sposób ujęło, a i jak wspomniałem wcześniej - -miło mi się rozmawiało z Sekretariatem - zadzwonię sobie do Pana Liszczyńskiego by zamienić kilka zdań.
Bardzo mnie interesuje podstawa prawna i logiczna żądania bym dowiódł iż czynnie uprawiam strzelectwo np. w kategorii Long Range, która to dyscyplina jest jak na nasze warunki tak "egzotyczna", że wręcz niemożliwa do uprawiania bez własnej broni.
Chcę się upewnić czy żądanie o dostarczenie "gwiazdki z nieba" nie będzie kolejnym żądaniem gdybym np. dostarczył to co na dziś chcą :)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Tak, to nasza policja :))
ODPOWIEDZ