Jak to o kwity się biłem

Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Materiał "powołuje się na stare regulacje... nie zauważono w niektórych WPA , że nadeszła zmiana ustawy :shock:
co do wizyty dzielnicowego- to u mnie to trwało najdłużej..... i z tego powodu miałem wydłużenie urzędowe o kolejne 30 dni....

ale "zamknieto sprawę po 45 dniach :-)
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Po 30 dniach będę miał powód by zapytać: co w sprawie i by ocenić czy ewentualne przedłużenie terminu ma racjonalne przesłanki.
Jednak to dopiero tydzień, więc napisałem co napisałem wyłącznie z "kronikarskiego obowiązku" :D
W przyszłym tygodniu podjadę by dostarczyć brakujące zdjęcia.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Nie.. PRZED 30-tym dniem (ewentualnie) Poczta Polska dostarczy Ci "decyzję administracyjną" o przedłużeniu terminu ze względu na "skomplikowany" tryb uzyskania niezbędnych informacji.... :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Z całą pewnością wzbudzi to moje zainteresowanie:-)

Szafkę sobie upatrzyłem. Coś co wzbudziło moje zadowolenie z konstrukcji, solidności i wyglądu. Dość popularne w mojej okolicy wśród myśliwych, a więc wszechstronnie sprawdzone.
Nawet Żona zaczęła się zastanawiać gdzie szafka ma stanąć i ... stwierdziła, iż jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest tuż obok sypialni, w najdalszym zakątku domu.
W ten też sposób mój Wewnętrzny Wydział Małżeński zaaprobował broń w domu., a to spory sukces!
Novcan G-3/6 na początek powinna wystarczyć :-)

Obrazek

Tyle, że nie mam jeszcze pomysłu jak tam umieścić broń krótką. Coś muszę podpatrzeć u innych albo samodzielnie coś wykombinować.
Kiedyś widziałem takie dość sprytne kołki wystające ze ściany skosem, a broń wieszało się wsadzając lufy(broń) na kołek. Może takie rozwiązanie zastosować na drzwiach, w miejscu gdzie inni umieszczają wyciory? Co o tym myślicie? Zajmie to pewnie sporo miejsca, ale kilka sztuk krótkiej mi się marzy nawet na początek, więc w skarbczyku się ten zbiór nie zmieści:-(
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Nie wiem jak ceny ale ja mam coś z tego rodzaju"
http://www.szafynabron.com.pl/?g-1-extra-diep,160

wchodzi nie sześć a 8 szt. broni długiej.
Jedyne co zrobiłem to okleiłem "an drewno" tą szafe i nie straszy :P lakierem do niczego nie pasującym...
Dołożyem aż 45 zeta za okleinę
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

To moje upatrzone ma pozwalać na przechowanie 6 sztuk długiej. Jak masz rozwiązaną kwestię broni krótkiej? Jakoś ją wieszasz?
--------
Cena to podobno ok 750-790 zł w Szczecinie.
Wymiar prawie jak Twojej więc pewnie to kwestia wieszaków by troszkę tam zacieśnić.

Fajna ta Twoja:-)
-------
A tak z innej beczki: co myślisz o Remingtonie 700? Jakimś warminicie np. w kalibrze 308?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Masz "skarbczyk" więc???? amunicję do długiej, trzymasz na dole w w "skarbczyku" stojaczek na pistoleciki i... gra :-P

Co do Remika 700- to sam właśnie takowego zakupiłem
Remington 700 VLS (Varmint=laminated Stock) w kal. 308 Win.
Dzisiaj na strzelnicy dopbierał mi syn amunicję i dkla 1:12" najlepsz "wyszła Lapua Scenar 167 gr,(fabryczna) a testowabna był a 155, 185 oraz 167 RWS (skupienie było w granicy 20 polskich groszy na 100m)
Biorę i jadę do Nowej Dęby...
acha optyka = Delta optical 4,5-30x50 zkrzyżem MCz
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:D
No to mam pomysł na karabin!

Stojak w skarbczyku? Nie pomyślałem :ops:
Dzięki!


Kupiłeś?
Zazdroszczę.
Ja też chcę!!!!!
Doczekać się nie mogę :-(
:D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dowiozłem zdjęcia. Było miło. Pożartowaliśmy. Pani stwierdziła, że tylko strzelcy sportowi nie wierzą Policji i żądają prezentaty na przedstawianych pismach. Inni podobno takich pomysłów nie mają.

Coś mi mówi, że najpierw jest dzielnicowy, a dopiero potem, jeśli niczego negatywnego nie znajdą - próba "negocjacji".
W sumie - też bym tak zrobił na ich miejscu. Po co bowiem gadać z kimś, kto może w opinii sąsiadów jest wariatem, alkoholikiem czy regularnie biega z siekierą po ulicy bo mu np. przeszkadza nadmiar komarów w powietrzu? Nie zawsze na wsi wszystkie tego typu ekscesy są zgłaszane na Policję. Inna sprawa, to ewentualne wykorzystanie takich okazji jak wywiad środowiskowy do tego by bliźnim dokuczyć czasem nawet bezinteresownie. Z nikim na pieńku nie mam, ale znam paru sąsiadów, którzy chętnie by między sobą się pobili. Może więc jak jeden pochwali - drugi przez przekorę zechce napisać coś odwrotnego....?
Będę miał dostęp do takich negatywnych opinii? Jest jakaś procedura by to jakoś sprostować?
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Opinie są "dla wiedzy" WPA i sąsiedzi nawet nie będą wiedzieli o co chodzi
Nie masz wglądu... jedynie miły Pan Dzielnicowy" może Ci powiedzieć jaką masz opinię w sąsiedztwie... :-D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

To miło ... .
Obawiałem się, że przy okazji rozgłosi, że staram się o broń w domu.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

To czy rozgłosi.. nie masz pewności.....
bo moja sąsiadka "zeznała", że często mnie widziała z "pokrowcem", ale wie, że ojciec z synem strzelają... :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Pozostaje przyjąć, że nie rozgłosi, a jeśli nawet, to ... jakoś będzie z tym trzeba żyć.

Kupiłem szafę.
Na 6 sztuk, ale wygląda, że da sie tam stawiać w dwóch rzędach, a to oznacza sporo miejsca. Martwiłem się o miejsce na broń krótką. Niepotrzebnie. W skarbczyku zmieści się pewnie uzbrojenie wszystkich patroli pieszych z mojego powiatu :lol:
Gorzej, że broń wysokości 125 cm i więcej trzeba stawiać w poprzek, ewentualnie z lufą między skarbczykiem i drzwiami. Pod skarbczykiem jest bowiem miejsce na broń długości max 123 cm Mam pomysł na varminta, a ten się niestety będzie mieścił dopiero jak pokombinuję.

Przy okazji odkryłem mały myk, który może komuś się przyda (a może odkrywczy nie jestem i wszyscy o tym wiedzą): drzwi da się zdjąć. Na górze szaf prod. Novcan jest wysuwana oś zawiasu. Ściągamy ośkę w dół i drzwi dają się zdjąć. Drzwi w szafie G-3/6 ważą 20,5 kg, więc przy wnoszeniu ich zdjęcie to spora ulga :D
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Witam
Dziś dostałem pliczek wezwań do stawiennictwa celem: "przesłuchania w charakterze strony". Przy okazji zmieniono mi imię na Henryk. Cóż - odebrałem wezwanie bo trik z odmianą imienia to obrót korespondencją, który trwa czasem ponad miesiąc, a mnie zwyczajnie zależy na sprawności Policji i postępowania jakie mnie dotyczy

Wystąpiłem o broń do celów sportowych (spełniam kryteria ustawowe), ale skoro nie dostarczyłem kwitów z zawodów, to żądają bym zabrał ze sobą: dokumenty świadczące o uprawianiu strzelectwa sportowego we wskazanym we wniosku zakresie (np. komunikaty z zawodów strzeleckich, dyplomy itd.) z uwzględnieniem poszczególnych konkurencji sportowych, w których biorę udział. Powyższe informacje są niezbędne w celu dokonania analizy mojego żądania, co do liczby i rodzaju broni, o którą wnioskowałem.

W przypadku wniosku o dopuszczenie do broni w czasie zawodów oraz ich organizacji: mam dostarczyć dokumenty świadczące o uczestnictwie w zawodach sportowych oraz potwierdzające mój udział w ich organizacji i prowadzeniu.

W przypadku broni do celów kolekcjonerskich - chcą ze mną tylko rozmawiać. Żadnych dodatkowych dokumentów nie wymienionych w ustawie, a podobno niezbędnych do podjęcia decyzji jak zarazie nie wymyślili.

Zamierzam zapytać o podstawę prawną przedstawionych żądań okazania dokumentów, które nie są wymienione w ustawie.
Dobrze, że zaprosili mnie w jeden dzień, choć w różnych godzinach :D


Zastanawiam się czy pytają myśliwych jakie zwierzęta w ich kole da się upolować, a jeśli tak to czy do wniosku myśliwego załączona jest rodzaj i ilość sztuk zwierzaków co pozwoli określić ilość potrzebnej broni i amunicji do wykonywania polowań :lol:
A może w stosunku do strzelców sportowych są jakieś szczególne zapisy w ustawie, o których nie mam pojęcia?
Zaskoczony tez jestem tym, że mam obowiązek organizować zawody by ... móc organizować zawody. To jakieś novum na skalę światową. Cóż - Jeśli zawarte żądania nie będą głównym kryterium przy podejmowaniu decyzji można uznać, że są widzimisię Policji, ale jeśli moja odmowa przedstawienia wspomnianych dokumentów spowoduje jakiś negatywny dla mojego wniosku skutek, to będzie powód by się mocno pożalić na bezprawie, nierówne traktowanie sportowców i myśliwych oraz być może jeszcze na parę innych "drobiazgów".

No i się złamałem, ale możliwość konsultacji z 9x19 jest ważniejsza jak moje animozje z kilkoma osobami.
Moje wystapienia są więc i tutaj: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=755 ... start=1530
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Dziś miałem telefon z WPA. W związku z tym, że pomylono moje imię - zostałem poinformowany, że to chodzi o mnie i że zapraszają w terminie wymienionym w pismie do wizyty celem przesłuchania.
Jednocześnie poinformowano, że nie widza przeszkód by termin dostosować do moich wymagań jeśli mi nie odpowiada. Wystarczy tylko zadzwonić pod numer wskazany w wezwaniu.
Troszkę mi się spieszy, więc ... nie będę odwlekał tej przyjemności ;-)
ODPOWIEDZ