Ładowanie broni

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Waldi
Posty: 2
Rejestracja: czw 27.sty.2011 - 11:29
Moja broń:

Ładowanie broni

Post autor: Waldi »

Jakie kule do colta navy kal. 36 - kupiłem 375 i jestem zaniepokojony, że ich załadowanie nie bedzie takie proste - otwór mały - kule duże :-(
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Kulka jeśli dobrana - da się wprasować z oporem zostawiając obrączkę ołowiu na krawędzi komory bębna. Sprawdź i nie martw się na zapas.
Waldi
Posty: 2
Rejestracja: czw 27.sty.2011 - 11:29
Moja broń:

Post autor: Waldi »

Dzięki -
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Pyknij fotkę kulki leżącej na bębne,a powiem czy mniej więcej tak ma być
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Spokojnie ja do 44 też nadkalibrowe kupuje
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Pytałem juz na rusznikarskim ale chyba nikt tam nie zagląda, ktoś sie orientuje na jaką odległoś są ustawione fabrycznie colty navy44?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Nie znam odpowiedzi, więc nie powinienem się odzywać, ale abyś nie myślał, że nie czytałem pytania: nie znam odpowiedzi. Nigdy takiego Navika nie miałem.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

I tak dzięki, moze ktoś sie znajdzie.
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

"Pytałem juz na rusznikarskim ale chyba nikt tam nie zagląda, ktoś sie orientuje na jaką odległoś są ustawione fabrycznie colty navy44?"

Fabrycznie to one nie są ustawiane na odległość, miałem kilka Coltów Uberti i wiem że jak nie zrobisz porządnego tuningu to będzie strzelał różnie. Często tak bywa że jak mocniej wbijesz klin, to lufa zadziera się do góry i strzela wysoko. Trzeba więc to ustabilizować żeby było zawsze tak samo. Było o tym dużo napisane, ja zrobiłem w swoim Navy i Dragonie dodatkowo szczerbinki na lufie, skupienie z podpórki mam prawie takie jak ostatnio pisał Rusznik, no szklanką przykrywam wszystkie przestrzeliny na 25m. Bez szczerbinek bywało różnie.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

A szczerbina w kurku Ci nie zasłania tej dorobionej?
Czepianie się purystów i ta powyższa obawa powstrzymały mnie dotychczas od dokonania takich zmian. No i oryginalnego navika bym raczej tak nie przerobił, ale klona - czemu nie.
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jakos mi dodatkowa muszka do navika nie pasuje , chyba poczekam na wejscie ustawy i dokupie remika wtedy postrzelam po mojemu :lol: a i na zawody bede mogł pojechac.
Awatar użytkownika
Jankesszuwarek
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 20:22
Lokalizacja: Trójmiasto
Moja broń:

Post autor: Jankesszuwarek »

Rognar, jak zrobisz podkładkę od oś bebna to składanie colta powinno być takie same i wbicie klina nie spowoduje zadarcia lufy.Jak już to zrobisz to widzisz czy mucha jest za wysoka lub za niska. Szczerbine na kurku jest łatwo spaprać (wiem bo tak mam). Podstawa to składanie powtarzalne w colcie ,wbicie klina z taką samą siłą.
kumat
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 14:27
Moja broń:

Post autor: kumat »

mkowalczuk pisze:A szczerbina w kurku Ci nie zasłania tej dorobionej?
Musiałem podnieść muszkę, bo przysłaniała
.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

No właśnie. W rewolwerze to spora niedogodność. Jednak największy z tym problem mam w karabinie. Wiesz jakim;-)
Kurek spada na kominek i dupa blada - mucha i szczerbina zasłonięte. Na dokładkę kształt samego kurka sprzyja pluciu w oczy kapiszonem. Skaczę więc jak spłoszony zając, a na tarczy ... wstyd.
No ale to stare uczucie. Oby jednak, nie dosłownie "ślepa miłość" :lol:
ODPOWIEDZ