podstawy

podstawowe informacje
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

Tak, w bezpiecznej, i wtedy pazur dość mocno wystaje. Przy spuszczonym kurku pazur wystaje mało, ale kurek "wpada" do ramy i bębenek nie wejdzie.
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: podstawy

Post autor: Szaddam »

W założeniu, właśnie przy ustawieniu kurka w pozycji "bezpiecznej" powinno się wyjmować i wkładać bęben. Obracając go trochę ... tak też się go wkłada, wykonując lekko obrót.
Przy braku wprawy, faktycznie jest to kłopotliwe, ale po kilkunastu razach nie powinno być z tym kłopotu. Trening czyni miszcza :)
stary gringo
Posty: 10
Rejestracja: czw 07.cze.2018 - 11:44
Lokalizacja: Mielec
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: stary gringo »

He he, słusznie, powoli, po ścianie, coraz szybciej mi to idzie. W końcu będę to robił jak Clint Eastwood. Dzięki za wsparcie!
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: Kyle »

Szaddam pisze: pn 02.lip.2018 - 16:00 W założeniu, właśnie przy ustawieniu kurka w pozycji "bezpiecznej" powinno się wyjmować i wkładać bęben. Obracając go trochę ... tak też się go wkłada, wykonując lekko obrót.
Przy braku wprawy, faktycznie jest to kłopotliwe, ale po kilkunastu razach nie powinno być z tym kłopotu. Trening czyni miszcza :)
Jest lepszy ... w sumie najlepszy sposób, z którego nie widziałem by ktokolwiek korzystał (najlepszy, bo najmniej inwazyjny - najmniej rysuje bęben o najmniej "męczy" ten mały ząb od strony kurka):

Spuszczamy kurek całkowicie, wkładamy częściowo bęben zahaczając o ząb na dole i naciskając delikatnie bęben odciągamy o 3mm kurek i spuszczamy z powrotem - tym sposobem bęben wchodzi bez jakichkolwiek oporów. Wyciąganie tak samo - przy opuszczonym kurku wyciągamy oś, przechylamy rewolwer w prawo i o 3mm odciągamy i opuszczamy kurek - w czasie tego ruchu bęben bez oporów sam wylatuje.
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: lipton73 »

Ja robie dokladnie w taki sposob. Juz pierwszego dnia po dotarciu remika ze sklepu wyczailem ten sposob :-)
m_maciek
Posty: 3
Rejestracja: pn 12.lis.2018 - 07:46
Moja broń: brak

Re: podstawy

Post autor: m_maciek »

dzięki koledzy, działa bezbłędnie
ODPOWIEDZ