kentucky 45

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stulpner
Posty: 93
Rejestracja: pn 17.lis.2008 - 08:29
Lokalizacja: Jezierzyce koło Słupska
Moja broń:

kentucky 45

Post autor: stulpner »

Od paru dni śledzę ten model i co dziwne zawsze myślałem że replika odzwierciedla pierwowzór orginału .Jednak okazuje się że są co najmniej 4 różne wzory tego samego modelu.Różnice są na prawdę znaczne to jest ;waga,wymiary,zamki,brandki,muszka,szczerbinka,pałąk spustowy,spust,rozstaw przyrządów celowniczych,wymiar długości lufy,lufa z warkoczem i korkiem osobno i inne razem jako monolit,jedno co jest wspólne to charakterystyczna osada.I teraz nasuwa sie pytanie która firma robi najwierniejszą replikę?Jeszcze jedno co uderza wszystkie firmy robią różne modele broni z wielką rozpiętością wiekową i pochodzącą z różnych krajów ale zamki są stosowane do wszystkich modeli te same właściwe dla danego producenta.Jeśli ktoś ma na tyle dużą wiedzę to proszę o odpowiedz która z firm robi faktyczne repliki a wyroby orginołopodobne.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 39
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 15:44
Moja broń:

Post autor: Sebastian »

Nie ma czegos takiego jak Kentucky Rifle.Tzn. jest to ogolne okreslenie na rodzaj karabinu produkowany w stanie Kentucky.Podobnie jak Tennesee Rifle czy Pensylvania Rifle.Generalnie produkowano bron o podobnej konstrukcji w roznych kalibrach o roznych dlugosciach luf i wykonczeniu.Bierz to co Ci sie podoba.Wybor producenta zalezy przede wszystkim od jakosci jaka chcesz uzyskac i kasy ktora zamierzasz wydac.Kaliber raczej wiekszy niz .45 gdyz to karabin do kuli a wieksze jest lepsze :D .Zamek raczej skalkowy jako bardziej tradycyjny i pasujacy do tego rodzaju broni.W takim przypadku jednak musi to byc porzadnej jakosci produkcja.W przypadku kapiszonowego mozna kupic tansze repliki.
Awatar użytkownika
stulpner
Posty: 93
Rejestracja: pn 17.lis.2008 - 08:29
Lokalizacja: Jezierzyce koło Słupska
Moja broń:

kentucky 45

Post autor: stulpner »

I to jest człowiek który wie co mówi! Skałki są piękne ale skłaniam sie bardziej jak na razie ku kapiszonom .Może się mylę gdyż mam ponad 20 letnie doświadczenie ale ze współczesnej broni i myślę ze kapiszony bardziej są odpowiednie do oddania precyzyjnego strzału ze względu na szybszy zapłon.Ale zaznaczam że tylko tak mi się wydaje!Do tej pory strzelałem zawsze z broni pneumatycznej,sportowej małokalibrowej i kal,9 oraz 7,62.Fajna sprawa samo strzelanie a zawody to już super rozrywka!Dopiero od paru tygodni dowiedziałem sie ze broń czarno prochowa nie wymaga zezwolenia.Teraz jestem zwyczajnie zakochany w temacie całymi dniami oglądam i czytam wszystko co jest związane z black powder.Wyłowiłem już dla siebie pierwszą towarzyszkę to właśnie kentucky 45 ma po prostu to coś! Ale mam wielkie serce i z pewnościa znajdzie się tam miejsce dla innych no i na pewno w przyszłości dla skałki.Jestem wędkarzem ludzie znający tematykę na pewno się zgodzą że strzelanie ze współczesnej broni jest jak wędkarstwo gruntowe,kapiszon jak spining a skałka jak muszkarstwo czyli największy kunszt!
Krzysztof30
Posty: 55
Rejestracja: ndz 07.paź.2007 - 21:21
Lokalizacja: Płouszowice (Lublin)
Moja broń:

Post autor: Krzysztof30 »

Przekonamy się która pasja ci pozostanie ja też wędkowałem w tym roku byłem tylko raz strzelectwo bardziej mnie wciągneło na wędkowanie zabrakło czasu :wink:
Awatar użytkownika
stulpner
Posty: 93
Rejestracja: pn 17.lis.2008 - 08:29
Lokalizacja: Jezierzyce koło Słupska
Moja broń:

kenyucky 45

Post autor: stulpner »

Dwie pasje nie kolidują ze sobą ! Kurcze skąd na wszystko kasę ? chodzi mi jeszcze po głowie detektor metalu !!!
LeszekC
Posty: 11
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 20:00
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Moja broń:

Post autor: LeszekC »

Witam.
Też jestem fanem Kentaczek mam dwie ,lecz na dobrą sprawę nie wiem do końca o czym piszecie.To jest dzial pistolety.
ODPOWIEDZ