Kolejny debil

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
ODPOWIEDZ
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

mar_kow pisze: czw 11.lut.2021 - 18:03 https://www.lublin112.pl/szedl-ulica-z- ... aZiOjY3P5g

https://tvn24.pl/katowice/mikolow-40-la ... or-5017568

Tylko patrzeć jak broń CP znajdzie się na czarnej liście...
Oczywiście w obu przypadkach repliki Remingtona, produkcji prawdopodobnie Pietty. Zapewne nie warto nawet pytać o EKB. Typowa broń tzw. kolekcjonerów.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

To nie jest typowa broń tzw. kolekcjonerów - kolego Słonik. Nie ma po co silić się na sarkazmy. Faktycznie to najtańsze repliki Pietty, ale to nie powód, aby je od razu klasyfikować, jako podstawową broń debili. Od takich najtańszych rewolwerów, wielu zaczyna swoją przygodę z czarnym prochem. I to bardzo dobrze, że na początek można kupić tańszy sprzęt i sprawdzić, czy to hobby jest dla mnie.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Piston61 »

yeradun pisze: ndz 14.lut.2021 - 12:36 To nie jest typowa broń tzw. kolekcjonerów - kolego Słonik. Nie ma po co silić się na sarkazmy. Faktycznie to najtańsze repliki Pietty, ale to nie powód, aby je od razu klasyfikować, jako podstawową broń debili. Od takich najtańszych rewolwerów, wielu zaczyna swoją przygodę z czarnym prochem. I to bardzo dobrze, że na początek można kupić tańszy sprzęt i sprawdzić, czy to hobby jest dla mnie.
Ładnie to kolega ujął :piwo: A kolega Słonik kreuje się na takigo eksperta który dopiero co zaczął zabawe ale wie wszystko najlepiej :-P
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

yeradun pisze: ndz 14.lut.2021 - 12:36 To nie jest typowa broń tzw. kolekcjonerów - kolego Słonik. Nie ma po co silić się na sarkazmy. Faktycznie to najtańsze repliki Pietty, ale to nie powód, aby je od razu klasyfikować, jako podstawową broń debili. Od takich najtańszych rewolwerów, wielu zaczyna swoją przygodę z czarnym prochem. I to bardzo dobrze, że na początek można kupić tańszy sprzęt i sprawdzić, czy to hobby jest dla mnie.
Z tym tanim zaczynaniem bym polemizował... :) Moje tanio się nie zaczęło i nie może się skończyć choć mam pozwolenie na scaloną...
Generalnie przede wszystkim łatwy dostęp powoduje że coraz więcej trafia jej na rynek i coraz częściej w niepowołane ręce...
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Kolejny debil

Post autor: stangret »

mar_kow pisze: ndz 14.lut.2021 - 15:00 Generalnie przede wszystkim łatwy dostęp powoduje że coraz więcej trafia jej na rynek i coraz częściej w niepowołane ręce...
I co w związku z tym?
Najlepiej działa selekcja naturalna 8)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Napisałem tzw. kolekcjonerów. Ktoś nie wie, co znaczy skrót „tzw.”? Tak trudno zrozumieć o jakiego rodzaju „kolekcjonerów” chodzi? Fakt, może być trudno - zwłaszcza osobom, które nie pojmują, że spora część wyrobów firmy Pietta ma tyle samo wspólnego ze słowem „replika”, co wyroby FSO miały ze słowem „samochód”.

Dziwi mnie natomiast, że nikt nie zwrócił uwagi na pewne okoliczności, opisane w jednym z artykułów:
Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w środę około godziny 14 przy ul. Zemborzyckiej w Lublinie. Policjanci zostali zaalarmowani o mężczyźnie z bronią w ręku, który idzie ulicą. W pewnym momencie miał on też wystrzelić z posiadanego pistoletu. [...] W ich trakcie wyszło na jaw, że 32-latek wdarł się do domu swojego znajomego, po czym ukradł leżący na stole rewolwer. Właściciel rewolweru usiłował go zatrzymać, wówczas wywiązała się pomiędzy nimi szarpanina. Jednak mężczyźnie udało się uciec.
Z kontekstu wynika, że dokonano kradzieży broni naładowanej. Czyli jeden debil ukradł i wystrzelił z broni, którą drugi debil trzymał w domu naładowaną, do tego w miejscu łatwo dostępnym. Jeśli tacy nieodpowiedzialni idioci mają mieć dostęp do broni bez zezwolenia, to rzeczywiście dla bezpieczeństwa ich bliskich oraz ogółu społeczeństwa lepiej byłoby wrócić do bardziej restrykcyjnych zasad. Sorry, taki mamy naród.
Prawo do posiadania broni wiąże się również z odpowiedzialnością za tą broń - np. z obowiązkiem przechowywania w takim stanie i w takim miejscu, by nie stanowiła ona zagrożenia dla nikogo. Trzymanie naładowanej broni na stole to wręcz prowokowanie tragedii.

Natomiast aby sprawdzić, czy strzelectwo czarnoprochowe stanie się czyimś hobby, żadnej broni kupować nie trzeba. Istnieje możliwość skorzystania z broni należącej do strzelnicy.
Ostatnio zmieniony ndz 14.lut.2021 - 16:21 przez Slonik, łącznie zmieniany 2 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Jeśli tacy nieodpowiedzialni idioci mają mają mieć dostęp do broni bez zezwolenia
Jak widać poziom umysłowy obu obywateli , pozwolił uniknąć strat w niewinnych ludziach. Bardzo często się tak dzieje . Więc może niech tak pozostanie. Wprowadzanie obostrzeń jest zbyteczne dla tej grupy . Raczej należy ją uświadamiać w sprawie konsekwencji ich chorych czynów.
Do każdego remika i innej broni krótkiej ulotka. To wcale nie jest trudne do realizacji. Wystarczy zwrócić się do sprzedawców w trosce i ich własne biznesy.
Ile lat i za co.
Może Brzydki Burak by nakręcił film na you tube , jak najlepiej nabawić się kłopotów i ewentualnego bólu odbytnicy w więzieniu.
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

Slonik pisze: ndz 14.lut.2021 - 16:05 Natomiast aby sprawdzić, czy strzelectwo czarnoprochowe stanie się czyimś hobby, żadnej broni kupować nie trzeba. Istnieje możliwość skorzystania z broni należącej do strzelnicy.
Na strzelnicy, to możesz sobie wypożyczyć kałacha. Jak chcesz postrzelać z czarnego prochu, to albo kolega Ci użyczy, albo kupujesz swój.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1061
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Kolejny debil

Post autor: mar_kow »

stangret pisze: ndz 14.lut.2021 - 15:19 I co w związku z tym?
Najlepiej działa selekcja naturalna 8)
Dla mnie w związku z tym ani ziębi ani grzeje - najwyżej dopiszę CP do książeczki jak wprowadzą na pozwolenie. Ale spora część będzie miała problem - zgłosić czy też nie.
Selekcja naturalna i owszem jak dotyczy samego delikwenta. Gorzej jak poszkodowane są osoby postronne...
Dla naszej "niewładzy" to woda na młyn i coraz większe prawdopodobieństwo ograniczeń...
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

Slonik pisze: ndz 14.lut.2021 - 16:05 Napisałem tzw. kolekcjonerów. Ktoś nie wie, co znaczy skrót „tzw.”? Tak trudno zrozumieć o jakiego rodzaju „kolekcjonerów” chodzi? Fakt, może być trudno - zwłaszcza osobom, które nie pojmują, że spora część wyrobów firmy Pietta ma tyle samo wspólnego ze słowem „replika”, co wyroby FSO miały ze słowem „samochód”.
Tobie Słonik nie podoba się Pietta, FSO i Bóg wie co tam jeszcze. Jakiś malkontent z Ciebie. Ja np. wolałem mieć za komuny wyrób FSO, zwany przez niektórych samochodem, niż zapieprzać na piechotę. Teraz jak samochody są dostępne, to mam samochód. Acha i jeszcze na dodatek wolę Piettę zrobioną ze stali niż Uberti z gównolitu.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: slaw29 »

Ja np. wolałem mieć za komuny wyrób FSO, zwany przez niektórych samochodem, niż zapieprzać na piechotę.
Obstawiam że nie pamiętasz tego ustroju , ale samochodu mieć nie trzeba było , bo wszędzie pekaesy jeżdziły co godzinę albo 2. Tanio było, bo co by nie patrzeć to kilka dni w miesiącu trzeba na tę wygodę pracować. Dziś bez auta to można sobie .....
Auto to kolejne kajdany i łańcuchy dla współczesnego człowieka obok telefonu i kompa.
Proponuję kolegom spędzić tydzień nad studiowaniem roczników statystycznych i drugi tydzień nad studiowaniem opodatkowania dziś i za tej " komuny " a trzeci tydzień nad studiowaniem współczesnego prawa i prawa z lat 80 .
Koledzy zrozumią dlaczego zmienia się nazwy ulic .
Dla tych co nie mają czasu tak na szybko
1988 - 40 tyś urzędników administracji państwowej , 2020 -450 tyś urzędników administracji państwowej.
1988 - około 100 tyś milicjantów , 2020 - około 100 tyś policjantów
Rozumicie - wicie . Kiedy was tyłki powinny boleć ?
W komunie jak by wprowadzili podatek od deszczu i cukru , to by ludzie ze śmiechu poumierali . Dziś płacą i tyle :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Piston61 »

Ot kolega yeradun dobrze prawi :piwo: Polemika z kolegą Słonikiem to jak kopanie się z koniem :-D
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Kolejny debil

Post autor: Slonik »

Są strzelnice i strzelnice. Na „mojej” nie ma problemu z korzystaniem z CP, jeśli wcześniej zgłosi się chęć skorzystania prowadzącemu.

Co do Pietty, to nie ja skarżę się na kiepską jakość w innym wątku. Cóż, jak kogoś nie stać na porządnego remika od Pedersoli, ani na przynajmniej zgodnego z pierwowzorem i w miarę przyzwoicie wykonanego od Uberti, to zostaje mu tylko wychwalanie odpustowej Pietty.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 51
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Kolejny debil

Post autor: Piston61 »

Slonik pisze: ndz 14.lut.2021 - 17:13 Są strzelnice i strzelnice. Na „mojej” nie ma problemu z korzystaniem z CP, jeśli wcześniej zgłosi się chęć skorzystania prowadzącemu.

Co do Pietty, to nie ja skarżę się na kiepską jakość w innym wątku. Cóż, jak kogoś nie stać na porządnego remika od Pedersoli, ani na przynajmniej zgodnego z pierwowzorem i w miarę przyzwoicie wykonanego od Uberti, to zostaje mu tylko wychwalanie odpustowej Pietty.
Nikomu nic nie zgłaszam bo sam mam uprawnienia prowadzącego .Parę zabawek Pietty posiadam o sporym przemiale ołowiu i nic nie psuje się , a jak chciałem coś fajnego to i parę oryginałow na ścianie wisi . I nie oceniam ludzi po tym co posiada tylko co sobą reprezentuje
Awatar użytkownika
yeradun
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt 29.sty.2019 - 09:36
Lokalizacja: Wiocha
Moja broń: ładnych parę kilo żelastwa

Re: Kolejny debil

Post autor: yeradun »

Slonik pisze: ndz 14.lut.2021 - 17:13 Są strzelnice i strzelnice. Na „mojej” nie ma problemu z korzystaniem z CP, jeśli wcześniej zgłosi się chęć skorzystania prowadzącemu.

Co do Pietty, to nie ja skarżę się na kiepską jakość w innym wątku. Cóż, jak kogoś nie stać na porządnego remika od Pedersoli, ani na przynajmniej zgodnego z pierwowzorem i w miarę przyzwoicie wykonanego od Uberti, to zostaje mu tylko wychwalanie odpustowej Pietty.
Ty Słonik, to jesteś szczęśliwy facet. Stać Cię na sprzęt Pedersoli, bo rozumiem, że ten Colt, który figuruje u Ciebie jako " moja broń " to nic innego jak wyrób Pedersoli. No i jesteś szczęśliwy z powodu swojej strzelnicy, na której możesz sobie strzelać z CP, choć nie jest to regułą na innych strzelnicach.
Jesteś taki szczęśliwy i zadowolony z siebie, że pomyliłeś możliwość strzelania z możliwością wypożyczenia i postrzelania. Bo to Ty napisałeś poniższą informację.
Slonik pisze: ndz 14.lut.2021 - 16:05 Istnieje możliwość skorzystania z broni należącej do strzelnicy.
ODPOWIEDZ