Jak to o kwity się biłem

mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wiem o tym :D
Wg Międzyrzecza .338 Lapua Magnum to amunicja magnum, a wg norm światowych: super magnum.
:shock:


Nie dziwne więc, żę w czasie przesłuchania się zakręciłem.
Ale już napisałem wyjaśnienie i jutro wyślę. Będą mieli więcej argumentów na tak ;-)
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Jasna cholera :shock: w moim przypadku całosc odbyła sie korespondencyjnie a promese do domu przysłali. Choc jak pisałem koncowe odwołanie prawnik mi zredagował.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Do egzaminu się nie przygotowywałem ani chwili. Z czapy odpowiadałem. Opowiedziano mi jak to wyglądało kiedyś, więc założyłem że może teraz jest inaczej, albo, że w ostateczności się oburzę i wyjdę z przesłuchania.
Ciekawość następnych pytań wygrała (no i wychodząc z przesłuchania na temat sportowej pewnie bym pozostał bez szans na dopuszczenie i kolekcjonerską a też mi na tym zależy), a jadąc do WPA opuściłem trochę grzywę bo doszedłem do wniosku, że może faktycznie osobom mającym dać mi broń potrzeba osobistego ze mną spotkania.
Celowo napisałem - dającym bo do nich też chyba pomału dociera, że w zasadzie nie ma podstaw o wielkim decydowaniu jeśli są spełnione wymogi wymienione w prawie. Wręcz poinformowano mnie, ze sami tez oczekują aby Sąd wreszcie zakończył te przepychanki.


Nie uważacie, że warto by było zrobić dział o broni nitro?
Tak czy inaczej (prędzej czy późnej) jakiś kwit dostanę, więc jak coś wpadnie mi w ręce - będę się starał opisać. Wy zaś macie już sporo do opisania.
Wiem, że jestem samolubem i przyznaję szczerze, że chciałbym korzystać z Waszych doświadczeń ile tylko się da.
Od kogo mam się uczyć? Od dawna wiem, że broń strzelnicy nie upoważnia do tego by myśleć, iż jest się doświadczonym mądralą.
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Panie EXPERCIE -proszę napisać do Admina... moze wyodrębni taki dział, tak jak wcześniej wiatrówki (różne na dodatek)

ps. to nie był przytyk
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Chyba te rangi też można by jakoś zmienić bo są ... dziwne.
Porozmawiam z Tomkiem :D
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

Można też dac w hyde...temat wspołczesna i tam pisac.Chętni wejdą w temat a innym przeszkadzac nie będzie.W moim przypadku to strzelanie tarczowe nie wchodzi w gre ,nawet ze scalonej, może nawyk z woja (szybkie celowanie do sylwetki) pokutuje ale tarcza nie daje mi satysfakcji natomiast szybkie strzelanie i to w ruchu tak :D . Dzięki temu przekonałem sie że rewolwer arminius wymaga jednak ,,potrzymania" a wszelkie h&k itp. łącznie z cz-tą mniej.Jesli ktoś strzelał tylko z pistoli to rewolwer potrafi zadziwic.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Tak samo potrafi zadziwić pistolet dowolny.
Zamek nie skacze. Broń stabilna. Jedyny czynnikiem wytrącającym broń z równowagi jest kurek. Reszta to już strzelec, lufa i amunicja.
No ale to jest strzelanie tarczowe :ops:
Z pistoletu bojowego też można daleko i piekielnie celnie strzelić. Ja nie umiem, ale widziałem speca w takim strzelaniu.

Zastanwiam się czemu nie mam w strzelaniu jakichś nielubianych konkurencji. Byłoby pewnie prościej z kwitami,a tak - 27 sztuk na starcie. Sam nie dowierzałem jak mi to wyszło.
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Byłem dziś w WPA. Sprawę przedłużono do 3 grudnia. Może i szykują prezent na Mikołaja? Ja też mam dla Nich prezent, bo przyspieszyłem zapoznanie się z zebranym materiałem. Oświadczyłem, ze nie wnoszę uwag i żądań oraz, że oczekuję na niezwłoczne wydanie decyzji w oparciu o zebrany materiał. Pismo w tej sprawie poszło tuż po powrocie do domu. Co zrobią - zobaczę.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

Kąt rozwarcia moich oczu wzrasta wprost proporcjonalnie w miarę ilości postów tego tematu :shock:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

:D

Aj tam, aj tam.
To takie "procedury". Zabawne, ze moja Pani policjantka jest na urlopie do połowy miesiąca, więc ktoś za nią będzie musiał trochę popracować. Cóż - czasem tak bywam. Dzisiejsze pismo, mimo, że Pani jest od poniedziałku na urlopie - -było przygotowane przez tą samą osobę co zwykle. Widać przygotowała pisma na zapas :lol:
R0GNAR
Bywalec
Posty: 333
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:08
Moja broń:

Post autor: R0GNAR »

:lol: taa, nasza kochana policja:) nic tylko kochac i szanowac :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Wiesz jak to jest z miłością? Można próbować tak kochać, aż odwzajemni tym samym, albo skoczy z mostu :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Zadzwoniłem do WPA by się dowiedzieć co nowego słychać w mojej sprawie. Decyzja jest w trakcie opracowywania. Mam zadzwonić w poniedziałek, za tydzień. Może już będzie gotowa.
Chcę ciut przyspieszyć i może uda się odebrać decyzje osobiście, a nie czekać aż przywędrują pocztą.
Awatar użytkownika
scyzor
Stary bywalec
Posty: 502
Rejestracja: śr 18.maja.2011 - 18:50
Lokalizacja: Bydgoszcz / Trzemeszno
Moja broń:

Post autor: scyzor »

A to "Przyjazne państwo" :lol: :lol: :lol:
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Coś mi mówi, że w pierwszym etapie będzie 3x NIE.
ODPOWIEDZ