czy zby ku lepszemu- czy...pobozne życzenia???

Tematy prawne oraz bezpieczeństwa CP
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

von Eisenritter pisze:a niesadzisz, ze tego nie powinno prawo regulowac, tylko zdrowy rozsadek ?
chyba jest cos takiego nie?
Stary...ty jestes rozsadny, ja jestem rozsadny, wiekszosc aktywnych strzelcow CP to ludzie rozsadni, ale czy naprawde nie spotykasz sie na codzien z ludzmi kompletnie nieodpowiedzialnymi, ludzmi bez wyobrazni i kompletnymi idiotami? Bo ja co chwile.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

von Eisenritter pisze:a jak Ci kaza placic, 100zl miesiecznie i pokazywac raz w roku szafe pancerna, tez bedzie happy?

Mi sie wydaje, ze rejestrowanie ludzi to jest jednak zly pomysl, a w sklepie to niby nie biora na dowod? biora? no i starczy!
Nie bedzie happy. Dlatego pisze "na ludzkich warunkach", bez zdzierstwa, napedzania kolesiom kasy do kieszeni i urzedniczego widzimisie. Co nie znaczy, ze ja CHCE rejestracji. Najlatwiej byloby mi ja zaakceptowac w przypadku rewolwerow, ale mam mieszane uczucia. Do reszty powinien byc swobodny dostep.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

a czemuz to akurat rewolwery? z dubeltowki czy innego karabinu juz sie nie da kuku zrobic?

Moim skromnym zdaniem, raczej tacy nieodpowiedzialni etc, raczej sie nie interesuja replikami broni, a juz napewno nie na proch czarny, zreszta, z wiatrowkami przeciez tez bylo juz pare afer, a jednak wszystko jest jednak ok.

Dlaczego nie mialoby byc tak samo z CP ?

generalnie jestem przeciw swistokom, certyfikatom i rejestracjom.(nic to nikomu i tak nie pomoze, jak ktos ma kogos zastrzelic to zastrzli i tak, a jak nie to zadzga :D )
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

A ja generalnie zgodzilbym sie, gdyby nie przyklad Czechow, ktorzy mimo duzo wiekszych tradycji dostepu do broni w XX w. i mniej histerycznych wladz wprowadzili rewolwery cp na zezwolenie. Jest to dla mnie jakis argument.

W kazdym razie zycze ci, zebys mial racje.
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

W tej sprawie, wprawdzie cieko by bylo zebym przyznal racje.
Jednak zycze wszystkiego dobrego.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

To, że gdzieś coś zrobili w taki to, a taki sposób to żaden argument.
We Francji boczny zapłon jest free, i co to jest argument za czymś?
Waszmośc w piętkę gonisz!
Ostatnio zmieniony śr 28.lut.2007 - 19:08 przez Magua, łącznie zmieniany 1 raz.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

A, tak wogóle to widzę, że zastępy "Mundków" sie powiększają.
Chroń nas Boże od przyjaciół...
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

We Francji boczny zapłon jest free, i co to jest argument za czymś?
Oczywiscie. Jest to posredni dowod, ze malokalibrowa bron sportowa jest rownie niezdatna do celow przestepczych, co bron historyczna, i jako taka powinna byc latwiej dostepna.
Magua pisze:A, tak wogóle to widzę, że zastępy "Mundków" sie powiększają.
Chroń nas Boże od przyjaciół...
Dobra... ujmijmy to tak: zanim zacznisz mnie oceniac, przeczytaj przynajmniej kilka moich postow na temat nowelizacji itp.
Magua
Stary bywalec
Posty: 569
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Oczywiscie. Jest to posredni dowod, ze malokalibrowa bron sportowa jest rownie niezdatna do celow przestepczych, co bron historyczna, i jako taka powinna byc latwiej dostepna.
No coż, jeśli istnienie jakichś uregulowań prawnych, w jakimkolwiek kraju, jest dowodem na coś, to chyba trzeba zdefiniować pojecie dowodu.

Każda broń nadaje się do celów przestępczych, za pomocą broni bocznego zaplonu dokonano jednego z najglośniejszych zabójstw w Polsce.
Co, oczywiscie, nie oznacza, że należy ją reglamentować.

Mam zwyczaj czytywać oba fora "od deski do deski", a ponieważ nie jesteś na nich zbyt długo, znam Twoje posty i Twoje poglądy. Są zbieżne z poglądami Mundka i paru innych kolegów, chcących nam zabrać to czego nie dawali.

Co do prochu to mam obecnie ok. 2,5 kg i trzymam je sobie w szafce, a broń na ścianie i g..o komu do tego.
Jeśli nie chcesz co chwila przystrzeliwać broni musisz mieć czapas prochu wystarczajacy na mniej wiecej rok (w moim wypadku ok. 2kg). Niestety każda partia jest nieco inna.

Jeśli czujesz sie z taka ilością dziwnie, to sobie zafunduj sejf i nie uszczęśliwiaj innych.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

No coż, jeśli istnienie jakichś uregulowań prawnych, w jakimkolwiek kraju, jest dowodem na coś, to chyba trzeba zdefiniować pojecie dowodu.
Aha, czyli nie zrozumiales. Tlumacze: jesli jakies rozwiazanie prawne utrzymuje sie przez dlugi czas, to znaczy ze nie ma negatywnych skutkow. Gdyby na przyklad po takiej Francji grasowaly bandy algierskich nastolatkow uzbrojonych w jednostrzalowe dwudziestki dwojki, to przepis by sie pewnie nie utrzymal.
Mam zwyczaj czytywać oba fora "od deski do deski", a ponieważ nie jesteś na nich zbyt długo, znam Twoje posty i Twoje poglądy.
Rzeczywiscie, na tym mniej wiecej od poczatku jego istnienia.
Są zbieżne z poglądami Mundka i paru innych kolegów, chcących nam zabrać to czego nie dawali.
Wiesz co? Przeczytaj jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem. Jak raz nie pomoze, to do skutku. Jak dalej bedzie zle, to popros - wytlumacze. Chyba ze potrafisz mi udowodnic nieznajomosc wlasnych pogladow.
Jeśli czujesz sie z taka ilością dziwnie, to sobie zafunduj sejf i nie uszczęśliwiaj innych.
Pewnie by ci ubylo, gdybys musial w imie czegos poswiecic drobna czastke swoich swobod?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

mackra pisze: Najlatwiej byloby mi ja zaakceptowac w przypadku rewolwerow, ale mam mieszane uczucia.
Bo rewolweru nie masz ? :)
Mi by to wlasnie przyszlo z duzym niesmakiem, bo wolalbym zrezygnowac z pistoleta, ktorego nie mam :)
A mowie tak tylko dlatego ze wszelka rejestracja to jest pretekst do dalszych restrykcji. Powinnismy isc jednak naprzod a nie do tylu a wyrazanie dobrej woli w walce z Urzedem zazwyczaj skazuje na przegrana. Tak to niestety najczesciej bywa z naszymi urzedami :(
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Kapitanie, czy jesli pojde i kupie, przestane byc posadzany o niecne zamiary? :)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Tak!! :ok:
von Eisenritter
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lut.2007 - 18:45
Moja broń:

Post autor: von Eisenritter »

Fajnie, ze dbasz o bezpieczenstwo swoje i innych, a nie sadzisz ze kazdy powinien dbac o to we wlasnym zakresie?
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

W idealnym swiecie na pewno. Dobrze wiesz, ze w zadnej dziedzinie zycia tak nie jest.

Dodajmy do tego, ze kazdy, nawet najdrobniejszy wypadek, to woda na mlyn milosnikow kagancow i zakazow.
ODPOWIEDZ