Pytanie do mieszkańców Cieszyna

chudej
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 10:04
Moja broń:

Post autor: chudej »

Dopiero drugi dzień a Wojtkowi już coś się dzieje.Chyba normalny kekarz w tym przypadku będzie bezradny :lol:
Awatar użytkownika
argo
Posty: 11
Rejestracja: śr 05.gru.2007 - 10:43
Lokalizacja: Podbeskidzie
Moja broń:

Post autor: argo »

rusznik pisze:Jak Czechy posiadaly celnikow Guliwerku to ja jestem murzyn :-D Czesi maja tylko policje w tym wydzial tgz. Cizinska police i to jest cos co my myslimy ze sa to celnicy....teraz pujda do normalnej sluzby w terenie np patrole na drogach i po cywilnemu tal jak nasza SG. Sam mam kolege czarnoprochowca z CCP.
Obawiam sie panie Rusznik ze najblizszym czasie karnacja skory sie Wasci zmieni ( sciemnieje) :-P , Czesi jak i inne panstwa UE mja sluzby celne ( chyba za wyjatkiem Danii), nie widzisz ich bo zeszli z miedzy ( a konkretnie z mostow) w maju 2004 podobnie jak ich polscy odpowiednicy ( za to grasuja po drogach wewnetrznych danego panstwa), uwierz mi widzialem czeskiego celnika :-D i to nie jednego , nawet pracowalem z nimi jakis czas w Jasnowicach ( chyba wiesz gdzie to :-P ) , róznice w ich strukturach dotycza nie sluzb celnych, a sluzb granicznych, u nas jest wyodrebniona Straz Graniczna jako osobna formacja, a u nich ochrona granicy zajmuje sie, a raczej zajmowała ichniejsza Policja.
Co do Cesarstwa Rzymskiego Rusznik ma jak najbardziej racje, Cieszyn nalezal do takowego tyle ze kolega Rusznik zapomnial dodac ze chodzi tu o Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego, prawie tak jak tamto antyczne, ale jak wiadomo prawie czyni wielka roznice :-P
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Szuwaks pisze:
variag pisze:Księstwo Cieszyńskie wchodziło w skład Cesarstwa Rzymskiego?????
Oczywiście, a największą perłą w mitrze Księstwa Cieszyńskiego był, jest i będzie Rusznik.
W starych papierach Ksiestwa Cieszynskiego czytalem cos o Prowincji Rzymskiej. Jakos tak w czasach jak I Legion Cieszynski maszerowal slawna Via Cieszyniana na Galie ?
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

rusznik pisze:Jak Czechy posiadaly celnikow Guliwerku to ja jestem murzyn
Zapomniałem dodać, że Rusznik jest perłą, tyle, że czarną. A Cesarstwo Rzymskie było lennem Księstwa Cieszyńskiego.
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Ad. MaciekP.
Napiszę to inaczej bo najwyraźniej niedociera:

Z okazji Świąt BN i Nowego Roku życzę Ci Polski rządzonej przez Giertycha i Młodzież Wszechpolską.

Kapujesz już o co mi chodziło w poprzednim poście, przemądrzały redaktorku?
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

http://wiadomosci.onet.pl/1662870,12,item.html
Tak a propos :D .
Pólnocnoamerykańscy Siuksowie, z których wywodzą się słynni Siedzący Byk i Szalony Koń, wypowiedzieli porozumienia jakie obowiązywały ich z USA i utworzyli własne państwo - podaje serwis internetowy FOX News.
- Nie jesteśmy już więcej obywatelami Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, wszyscy żyjący na obszarze pięciu stanów otaczających nasz kraj mogą się do nas przyłączyć - mówi indiański aktywista, Russell Means.

Delegacja przywódców Siuksów dostarczyła Departamentowi Stanu wiadomość informującą, że jednostronnie zrywają porozumienia obowiązując ich z rządem USA od ponad 150 lat.

Według FOX News nowy kraj Siuksów składa się z części pięciu stanów: Nebraska, Południowa i Północna Dakota, Montana i Wyoming. Kraj będzie posiadał własne paszporty, prawa jazdy, a mieszkający tam ludzie będą zwolnieni od podatków, co ma być zachętą dla wszystkich, którzy się zrzekną obywatelstwa amerykańskiego - tłumaczy Means.

- Traktaty podpisane przez USA 150 lat temu były jedynie "bezwartościowymi słowami na bezwartościowym papierze" - tłumaczą wolnościowi aktywiści Indian. Według Means zerwanie umów i ustanowienie nowego kraju jest całkowicie legalne. Indianie powołują się na zapisy konstytucji USA - pisze FOX News.
Awatar użytkownika
andree
Bywalec
Posty: 364
Rejestracja: pn 16.paź.2006 - 19:20
Lokalizacja: Poznań
Moja broń:

Post autor: andree »

Ten pomysł Wodzu jest odnawiany co kilka lat i na serio nikt tego nie traktuje. Miałem kiedyś atlas 'pięć części świata', wydany na początku XX wieku. W tym atlasie były zaznaczone rezerwaty Indian i do dzisiaj pamiętam, że obszarowo dorównywały znacznej połaci Europy. Niestety, nie mogę już przypomnieć sobie, czy figurował w nim rezerwat Huronów. Seminole, Siuksowie, Komancze, Apacze i Nawaho byli jeszcze obecni na tej mapie.
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Ad. Magua - oprócz Giertycha i jego młodzieżówki faszystowskiej weź sobie jeszcze demona seksu-Leppera oraz bezczelnego, złodziejskiego klechę z Torunia i jak najszybciej wio do rezerwatu!

(Myślę, że usiłujesz mnie podpuścić, ale ja kupuję tę konwencję).
jacek sygula
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 15:12
Lokalizacja: krakow
Moja broń:

Post autor: jacek sygula »

A tak miło już się robiło...
MaciekP
Stary bywalec
Posty: 920
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 16:52
Lokalizacja: Lublin
Moja broń:

Post autor: MaciekP »

Jacek, my z wodzem tylko tak się droczymy, nie do końca serio.
variag
Posty: 88
Rejestracja: sob 08.gru.2007 - 16:23
Moja broń:

Post autor: variag »

rusznik pisze:No tak Variagu Cieszyn "nienalezal" do Cesarstwa Rzymskiego [ Narodu Niemieckiego] z tego wynika jaka to fachowa literature posiadasz, tak jak zawsze mowilem skoncz wertowac te czytanki komunistyczne czy nacjonalistyczne i kup se dobre nowe ksiegi
Sacrum Imperium Romanum Nationis Germanicæ
Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
Więc sam sobie coś kup lub pisz precyzyjnie. Ortografię pomijam.
Bo pisząc Cesarstwo Rzymskie machnąłęś się o ładnych kilka stuleci.

A z tego co pamiętam tron czeski przypadł Habsburgom w wyniku układów z Jagiellonami (czyli którymś tam królem Polski, chyba Zygmuntem Starym) a gwóźdź do trumny Rzeszy Niemieckiej wbił Cesarz Napoleon I. Też go lubimy :-D
ODPOWIEDZ