Rozne pociski

marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Rozne pociski

Post autor: marekp »

Dzis testowalem swojego Gibbas. Przeszedl ostatnio tunoing tzn. zmienilem koronke na 11 stopni. Mam dwie kokile. Pedersoli i robiona w Niemczech. Bardzo sa podobne pociski z obu. Strzelelem ostatnio z Pedersoli. I dziwne bylo bardzo. Skupienie super. W jeden punkt. I nagle odskok na 1. Albo poza tarcze. Wzialem dzis te robione w Niemczech. Skupienie super. I nie ma odskokow. Przypuszczam ze ten kat 11 stopni powoduje ze bardzo trudno jest pocisk wprowadzic do lufy. Mysle ze kazdy blad i pocisk leci bokiem. Na 50m mialem co najmniej jeden taki ze wszedl bokiem. Musze zrobic wlotke. Te niemieckie latwiej sie laduje. I nie ma problemu. Mam zdjecia tarcz ale nie wiem na razie jak umiescic. Zreszta moze nie sa ciekawe

MarekP
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Są bardzo ciekawe . Wklej je . Miejsca też jest pod dostatkiem .

pozdrawiam

p.s. Witaj Marku :D .
p.s. Kopiujesz zdjecie na dysk komputera, wchodzisz na strone fotosik.pl, na stronie glownej masz formularz "Dodaj zdjecie" - jak klikniesz przycisk, wlaczy sie przegladanie zawartosci Twojego dysku, znajdujesz zdjecie i dalej juz wiadomo, klikasz otworz itd. - tylko potwierdzasz.

Po chwili zdjecie jest zaladowane do Fotosika, a na ekranie widzisz rozne kody do skopiowania. Zaznaczasz i kopiujesz Ctrl+c ten, ktory jest opisany jako "miniatura na forum", a potem wklejasz go Ctrl+V do tresci wiadomosci.

W poscie na forum bedzie widac miniaturke, a po kliknieciu bedzie sie otwierac wersja pelnowymiarowa na stronie fotosika.

Tak radzą koledzy .
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Sprobuje. To dosc zawile ale moze sie uda.

To jest pocisk niemiecki: (zmienialem 2 razy ustawienia dioptera)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b9 ... 3da0c.html

A to Pedesoli. Ale 4 odskoczyly na 1 2 albo poza tarcze. Potrzebna wlotka do ladowania:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce7 ... 4970d.html

To mowi o tym ze nie tylko pocisk jest wazny ale tez sposob jego ladownia. Te tarcze sa rownowazne. Ale do Pedersoli potrzebna wlotka. Jeden pocisk wszedl bokiem. Juz poza tarcza byl. Nie ma powodu zadnego poza sposobem ladownia.


MarekP
Awatar użytkownika
PiotrS
Posty: 75
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:37
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: brak

Post autor: PiotrS »

A kalibrujesz pociski? Jaka jest różnica kalibru lufy i pocisku?

Ja tak kalibruje, że pocisk wkładam palcami, wciskam kciukiem. Zastanawiam się czy nie za lekko.
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Kalibruje. Roznicy jest kilka setnych mm. Lekko sie wklada palcami. Ale teraz mam bardzo ostra krawedz i mimo kalibrowania czasem jest ciezej. To znaczy ze wlozylem bokiem. Wtedy jest odskok. Kat prosty prawie (11 stopni) i to samo pocisk. Te niemeckie maja krawedz lekko zlamaja i dlatego latwiej je wlozyc.

MarekP
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Wlasciwie to jeden wniosek. Trzeba zrobic wlotke. Zapewnie wtedy te "lepsze" beda jeszcze lepsze. Albo koronke dac 45 stopni a nie 11. :-)
A moze zlamac te krawedz? Ona teraz jest tak ostra ze tnie szmatke ktora zakladam na wycior. NIby taka byc powinna. Prosta rzecz a ile zajecia. Ale wyglada ze lepiej jest niz 45 stopni mimo problemow z ladowaniem.

MarekP
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Marku i Piotrze . Zdejmijcie jeszcze 0.05 mm ze swoich pocisków .
One powinny wchodzić zupełnie luźno do lufy .

pozdrawiam
Awatar użytkownika
PiotrS
Posty: 75
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 15:37
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: brak

Post autor: PiotrS »

A co z rowkami? Ja już teraz mam ich tylko pozostałości, a mam kokile z DP. Co ważniejsze rowki ze smarem czy luźno wchodzący pocisk?
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Post autor: marekp »

Czekaj. Ja ma DP i mozna je przekalibrowac bardzo. I rowki zostana. Wazne sa rowki.
One wchodza luzno calkiem. Ale mimo tego istotne jest zeby pocis byl osiowy wzgledem lufy.

MaerkP
ODPOWIEDZ