KULINARIA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

KULINARIA

Post autor: George »

Często na westernach widzę jak ich bohaterowie objadaja się fasolą. Ma ona czerwony kolor, ale chyba nie od dodanych pomidorów. Bo na Dzikim Zachodzie raczej ich nie było na zawołanie. Być może sama fasola jest czerwona - gatunek dostępny i u nas.
Czy ktoś zna może przepis na taką fasolę" po kowbojsku"? :oops:
Tylko proszę bez żartów. Chodzi mi o prawdziwy przepis z epoki.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

To po prostu taki gatunek - czerwona fasola (red kidney bean). Z tego co kiedys czytalem, to wersja przygotowywana w patelni na ognisku byla bardzo prosta. Fasole gotowalo sie w wodzie, a potem smazylo z bekonem albo wedzona slonina, bo tego rodzaju tluszcz bylo najlatwiej przewozic.

Smazona fasola jest do dzis bardzo popularna w kuchni tex-mex.
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

O kuchni Indian polnocnoamerykanskich:

http://www.huuskaluta.com.pl/marekc/kuchnia.php
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Wielkie dzięki za odpowiedzi i ciekawy link do indiańskich kulinariów.
Wszystkich, którzy mają jakąś wiedzę na temat kuchni z czasów Dzikiego Zachodu zapraszam do wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

Indiański kisiel żurawinowy

1/2 l żurawin, 1/2 l wody, 6 dkg maki ziemniaczanej, cukru do smaku, mleko z cukrem do polania (żółtko)
1. owoce przebrać, wyłożyć na cedzak, opłukać pod bieżącą wodą, ugotować, przetrzeć, podgrzać.
2. Mąkę rozmieszać z zimna wodą, wlać na gorący przecier, zagotować mieszając, dodać cukru do smaku, wlać na salaterkę, zastudzić.
Podawać z sosem waniliowym albo z ocukrzonym mlekiem z dodatkiem żółtka z jajka od indiańskiej kury.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

Szuwaks pisze:Indiański kisiel żurawinowy

1/2 l żurawin,
6 dkg maki ziemniaczanej,
sosem waniliowym
A skad te skladniki u indian ?
:)
Awatar użytkownika
George
Bywalec
Posty: 298
Rejestracja: śr 18.paź.2006 - 07:44
Lokalizacja: Północne Mazowsze
Moja broń:

Post autor: George »

Dzisiaj w ciągu dnia nie miałem czasu na obiad. Wieczorem byłem głodny jak wilk i chciało mi się czegoś ciepłego. Niewiele myśląc zrobiłem sobie namiastkę fasoli po kowbojsku. Miałem puszkę czerwonej, konserwowej fasoli i boczek. Podsmażyłem kawałki boczku i w rzuciłem na to odcedzoną fasolę. niczym już nie doprawiałem. Po takiej głodówce smakowało nieźle z chlebkiem. Można się tym przyzwoicie najeść, ale nie jest to danie wysublimowane. Czegoś mi w tym brakowało, może jakiegoś ziółka?
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: cpt.Nemo »

George pisze:Można się tym przyzwoicie najeść, ale nie jest to danie wysublimowane. Czegoś mi w tym brakowało, może jakiegoś ziółka?
Dlatego po zakonczeniu spedu w wiekszym miescie i pobraniu niezlego wynagrodzenia kowboje zazwyczaj byli w niezlej rozterce.
Jajecznica, porzadny stek czy burdel ?
Przewaznie starano sie polaczyc te przyjemnosci podlewajac je niezla iloscia alkoholu :)
Awatar użytkownika
Szuwaks
Posty: 43
Rejestracja: pn 23.paź.2006 - 22:55
Lokalizacja: Poduszkowo
Moja broń:

Post autor: Szuwaks »

Jajecznica, porzadny stek czy burdel ?
Przewaznie starano sie polaczyc te przyjemnosci podlewajac je niezla iloscia alkoholu
Teraz rozumiem, co najbardziej pociąga cpt. Nemo w legendzie o Dzikim Zachodzie. To ten stek z jajecznicą!
ODPOWIEDZ