kokila do colta 31

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Przemek 32
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

kokila do colta 31

Post autor: Przemek 32 »

Witam czy do colt pocket 31 starej produkcji mogę zakupić kokile z lee na podwójną kulę 319 proszę o odbowiedz
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1146
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: kokila do colta 31

Post autor: zbiho »

tak
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: kokila do colta 31

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Możesz nawet kokile do pocisków kupić i trochę energii z tej zabawki wyciągnąć.
https://www.erasgonebullets.com/store/p ... by-dragoon (ps: jak będzie znowu dostępna... :? )
Przemek 32
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: kokila do colta 31

Post autor: Przemek 32 »

Chłopiec z Chyloni pisze: czw 18.kwie.2024 - 16:44 Możesz nawet kokile do pocisków kupić i trochę energii z tej zabawki wyciągnąć.
https://www.erasgonebullets.com/store/p ... by-dragoon (ps: jak będzie znowu dostępna... :? )
a jak to wychodzi z zakupem jaka ostatecznie kwota wychodzi
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: kokila do colta 31

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Nie wiem jak to w Polsce, ale ja w Niemczech jeszcze jakieś 20% (liczone razem z przesyłką) place za cło/ podatek VAT.
Ale to jest rzecz którą kupujesz tylko raz i masz na zawsze.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1146
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: kokila do colta 31

Post autor: zbiho »

W tym Colcie pocisk nie ma żadnego sensu, Energii się nie podniesie a celność na takich szpicach epokowych jest żadna. Nie da się centrycznie osadzić takiego stożka w komorze bębna, a jeśli nawet to jak tylko zobaczy lufę od razu pójdzie bokiem. Tu miałby sens zwykły walec, Wad Cutter, jak już pragniemy mocy.
amigo
Stary bywalec
Posty: 563
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: kokila do colta 31

Post autor: amigo »

Ok, celności to na pocisku w stosunku do kuli nie będzie miało ale po co w takim razie w epoce stosowano do tego maleństwa takie pociski ?
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: kokila do colta 31

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Właśnie. Jakoś nie chce mi się wieżyc że dwa razy cięższy pocisk ma mieć tylko nieznacznie więcej energii kinetycznej, przy tej samej naważce.
Może jeżeli byłby pięć razy cięższy. Do kalibru .36 nie sięgnie. Ale tego nikt nie twierdził.
A problemy z osadzeniem centrycznym to ja miałem ze zwykłymi pociskami firmy Lee, ale nigdy z tymi historycznymi. Chociaż tych akurat jeszcze w ręku nie miałem. Nie posiadam nic w .31. Ale stożek jest węższy od komory, tak jak w pociskach typu Johnston&Dow albo Colt-conicals i nie widzę czemu miałby tu być jakiś problem.

Co chodzi o koszt: Jakieś dwa lata temu, kiedy pociski Johnston&Dow były jeszcze dość rzadkie w naszych sklepach, niektórzy ludzie zwracali sobie koszty tych kokili przez sprzedaż gotowych pocisków. Te w kalibrze .31 są nadal niezbyt często widziane i pewnie byś znalazł paru kupców.
ODPOWIEDZ