Nowe bębny do starych rewolwerów

Przeróbki broni CP, naprawy oraz ciekawe akcesoria CP.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Johnny4401 »

Witam serdecznie mam jedno ciekawe pytanie. Czy nowe bębny np. do colta navy uberti pasują do starej repliki uberti z lat 70? Sprawdzał ktoś kiedyś?
Awatar użytkownika
Ursus_c35
Bywalec
Posty: 312
Rejestracja: śr 06.paź.2021 - 11:49
Moja broń: RUGER OLD ARMY

Re: Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Ursus_c35 »

Napewno stara pietta ma totalnie inne wymiary od nowej i zachodzi ryzyko że w uberti może być podobnie ale dopuki nie sprawdzisz to trudno powiedzieć..
Awatar użytkownika
Johnny4401
Posty: 99
Rejestracja: pt 03.mar.2023 - 10:32
Moja broń: Czarnoprochowa

Re: Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Johnny4401 »

Ursus_c35 pisze: sob 20.sty.2024 - 07:29 Napewno stara pietta ma totalnie inne wymiary od nowej i zachodzi ryzyko że w uberti może być podobnie ale dopuki nie sprawdzisz to trudno powiedzieć..
Muszę to kiedyś sprawdzić i wsadzę nowy bęben do starego hege uberti. Obawiam się trochę, że może być lipa z osiowością bębna bo makarony czasami krzywo frezują te dołki w bębnie bo w ramie blokada bębna jest raczej zawsze w tym samym miejscu. Wydaje mi się, że jednak z uberti może być lepiej i ta różnica w rozmiarze może być znikoma. Zobaczymy za jakiś czas.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Irek M »

Johnny4401 pisze: sob 20.sty.2024 - 10:33
Ursus_c35 pisze: sob 20.sty.2024 - 07:29 Napewno stara pietta ma totalnie inne wymiary od nowej i zachodzi ryzyko że w uberti może być podobnie ale dopuki nie sprawdzisz to trudno powiedzieć..
Muszę to kiedyś sprawdzić i wsadzę nowy bęben do starego hege uberti. Obawiam się trochę, że może być lipa z osiowością bębna bo makarony czasami krzywo frezują te dołki w bębnie bo w ramie blokada bębna jest raczej zawsze w tym samym miejscu. Wydaje mi się, że jednak z uberti może być lepiej i ta różnica w rozmiarze może być znikoma. Zobaczymy za jakiś czas.
Bęben , który nie obracał się jak należy właśnie przez te wycięcie Gardone chyba włożony do Uberti z 1970 pracuje idealnie ale we własnej ramie i szkielecie już nie. Nie pracuje jak należy tzn. gdy szybko naciągnę kurek to jedna z komór - tu gdzie to nacięcie jest trochę zjechane - nie ustawi się osiowo w stosunku do kominka. Ale w Uberti nie było z tym najmniejszego problemu gdy przeniosłem.
Ale cylinder z Pietty colt 12" bez problemu wchodzi do Uberti colt army 1860.
Larkana
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: czw 10.lut.2022 - 11:56
Lokalizacja: Bydgoszcz
Moja broń: .44, 9x19

Re: Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Larkana »

Johnny4401 pisze: sob 20.sty.2024 - 10:33
krzywo frezują te dołki w bębnie bo w ramie blokada bębna jest raczej zawsze w tym samym miejscu.
Miałem kiedyś problem z osiowością w remiku Pietty i problemem była właśnie blokada bębna a nie bęben.
Nie wiem co jest częstrzym źródłem ewentualnych problemów.
Przemek 32
Bywalec
Posty: 172
Rejestracja: pt 18.lis.2016 - 18:38
Moja broń:

Re: Nowe bębny do starych rewolwerów

Post autor: Przemek 32 »

co do pytania remington , colt paterson i colt nawy starej produkcji z lat 70 nowe bębny nie pasują
colt paterson pieta nawet inna długość bębna
ODPOWIEDZ