Pedersoli Kodiak Express .58

Zapraszamy do umieszczania zdjęć oraz filmów z bronią CP w roli głównej. Generalnie można się pochwalić kto co ma.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

[youtube]https://youtu.be/NgAbZyNnMQk?si=9AaQ47FSdUALwfum[/youtube]

Pod powyższym linkiem jest film gdzie facet który w stanach handluje nowoczesnym karabinami odprzodowymi mówi wyraźnie że "Pyrodex" "Triple7" i "Blackhorn 209" to nie prochy czarne tylko "black powder smokless substitute".
Ogólnie bardzo fajny kanał i zawierający dużo wiedzy o nowoczesnych karabinach odprzodowych strzelających pociskami w sabocie (i nie tylko) przy użyciu bezdymnych substytutów prochu czarnego. Polecam zainteresowanym tematem takiej broni.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Widzisz jak on strzela? Widzisz ze to dymi? To skoncz powielac jakies brednie.
Od poczatku pisalem ze to sa prochy syntetyczne ale dalej sa czarne i dymne. Tak samo tez brudzą. Bezdymnym substytutem prochu czarnego sa prochy takie jak Vihta Vuori N32C dzis juz niedostepny oraz Reload Swiss RS14. Niskocisnieniowe, bezdymne oraz niebrudzące.
Tyle w temacie.
Saboty sa uzywane tak samo w zestawieniu w pyrodexem, T7 jak i goexem czy szwajcarem. W Czechach czy Francji pyrodex jak i T7 sa na iednej polce z Vesuvitem czy Szwajcarem.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

No widzisz a u nas Pyrodex, T7 i Blackhorn są na pozwolenie.
scraab pisze: pt 19.sty.2024 - 21:54 Od poczatku pisalem ze to sa prochy syntetyczne ale dalej sa czarne i dymne. Tak samo tez brudzą.
scraab pisze: pt 08.gru.2023 - 15:10 Nie nikogo tylko ciebie a po co zatem klepiesz to nie wiem... a t7 to przeciez czarny proch dymny tylko o innym skladzie.
Dobra, to zdanie mi wystarczy. Każdy kto ma przysłowiowe trzy szare komurki "połączy kropki". Komentowanie tego było by już rodzajem sadyzmu z mojej strony. EOT.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Mnostwo ludzi juz mnie prosi o sprowadzenie sabotow bo chcą testowac po zapoznaniu sie z FAKTAMI, ktorych twoj czarny umysl nie ogarnia. I nawet wyslalem juz pierwsze paczki
Najlepszym dowodem na twoje zlosliwe trolowanie jest powielanie wciaż mimo dowodow ktore ci dostarczylem ze t7 czy pyrodex sa bezdymne- NIE SĄ. Oraz ze saboty nie nadaja sie do cp- NADAJA SIE.
No to tyle w temacie sadystycznych glupot ktore nie wiedziec czemu wypisujesz. Ja komentuje tylko dlatego zeby ktos nieznajacy sie mogl sie zapoznac z FAKTAMI a nie opiniami smutnego staruszka po kielichu, co sobie " robi jaja"nie majac nawet tych trzech szarych komorek...
To nie jest forum scieko- satyryczne.
Istotnie, pyrodex i t7 sa w tym kraju na pozwolenie, dlatego mozna wybaczyc ci ze klepiesz bzdury o nich bo NIGDY NIE MIALES TEGO W REKU ANI W BRONI CP.
Ale sa filmy ktore zalaczylem i wiele innych na ktorych wyraznie widac ze sa to prochy w kolorze czarnym i dymią oraz zostawiają sporo osadu jak na rzekomo bezdymne 😁
Tyle ze ten osad sie nie nawarstwia w przeciwienstwie do typowego po np zlotym stoku.
Jak jeszcze masz problemy ze zrozumieniem tej odleglej dla ciebie tematyki to sluze pomocą- wyjasnie i udowodnie kolejne twoje bledne toki rozumowania.
Kupno prochu na pozwolenie nie jest dla mnie problemem. Tak samo jak jego uzywanie.
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Typowa odpowiedź Janusza czarnego prochu. Jeśli coś jest proszkiem i jest czarne to jest to proch czarny. :lol: :lol: :lol:
scraab pisze: pn 22.sty.2024 - 05:46 Ale sa filmy ktore zalaczylem i wiele innych na ktorych wyraznie widac ze sa to prochy w kolorze czarnym i dymią oraz zostawiają sporo osadu jak na rzekomo bezdymne 😁

No cóż efekt wychowania bezstresowego i zaświadczenia o "dyschemii" od wujka lekarza. Gdybyś bywał na chemii w podstawówce to byś wiedział że to czy jakiś proch jest prochem czarnym decyduje jego skład. Idąc Twoim tokiem rozumowania można by mak uznać za czarny proch... :lol:
Ale wracając do tematu: proch czarny składa się głównie z saletry, węgla drzewne go i siarki. W niektórych czarnych prochach rezygnuje się z siarki całkowicie lub zastępuje się ją innymi substancjami np. dekstyną azotanem amonu itp. Jednakże saletrę i węgiel drzewny proch czarny zawiera ZAWSZE!

Natomiast prochy bezdymne oparte są o nitrocelulozę która to stanowi ich główny składnik. Oprócz niej zawierają też zawsze flegmatyzatory. Czasem też nitroglicerynę, lepiszcze, grafit. Są też prochy bezdymne zawierające w swoim składzie kilka do kilkunastu procent innych składników np. azotanu baru. One rzeczywiście zostawiają w powietrzu "mgiełkę" składając ą się z np. węglan baru i zdecydowanie bardziej brudzą niż prochy oparte wyłącznie o nitroglicerynę i nitrocelulozę. Dlatego niektórzy nazywają je "półdymnymi" lub po angielsku "semi smokless" ale ten rodzaj prochów nie zyskał powszechnego uznania jako osobny rodzaj i jest kwalifikowany jako prochy bezdymne. Do tej grupy zaliczają się Pyrodex, T7 i Blackhorn. Oparte są o nitrocelulozę więc są uznawane za prochy bezdymne ("bezdymne substytuty prochu czarnego") i dlatego są u nas na pozwolenie.
scraab pisze: pn 22.sty.2024 - 05:46 Kupno prochu na pozwolenie nie jest dla mnie problemem. Tak samo jak jego uzywanie.
Czyli rozumiem że masz pozwolenie na współczesną broń palną?!
scraab pisze: pn 22.sty.2024 - 05:46 Mnostwo ludzi juz mnie prosi o sprowadzenie sabotow bo chcą testować
scraab pisze: pn 22.sty.2024 - 05:46 Tyle ze ten osad sie nie nawarstwia w przeciwienstwie do typowego po np zlotym stoku.
Zobaczymy więc jak wypadną im te testy gdy użyją tych sabotów z Vesuvitem, a zwłaszcza z Złotym Stokiem... ;) :lol:
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Trzeba miecc naprawde nude w zyciu zeby tworzyc takie pierdoly.
Jezeli ktos bedzie czyscil lufe z tej smoly po smieciowym ZS
to co ma nie wypasc? Saboty jednak kupuja lidzie nie zalujacy kasy na lepszy proch.
Czarny proch zostal nazwany czarnym dlatego ze JEST CZARNY. A bezdymny bo nie dymi :) Wasci nie masz na tyle rozumu by to pojąć? 😂😂😂😂
Wiesz ze Czesi i Niemcy klasyfikuja pyrodex i t7 do czarnych prochow dymnych? Widac sa madrzejsi od podstarzalego Polaka z demencją 😂
Jezeli powiem w sklepie ze chce czarny proch to zapytaja mnie jaki, wskazujac na polke z vesuvitem, pyrodexem, t7 i innymi przeznaczonymi do cp prochami. W tym samym sklepie moge tez sobie kupic rozmaite saboty z posickami i bez- uzywaja ich wlasnie w cp 😁
Posiadanie pozwolenia daje realną mozliwosc zasiegniecia praktyki w kwestii elaboracji amunicji do rzadszych historycznych modeli. Tej wiedzy wasc nie ogarniasz niestety
.PS. doskonale znam sklad chemiczny, gestosci jak i wszystkie niezbedne parametry z dostepnej w internecie tez wiedzy i nie musisz mi kopiowac z googla tych informacji. Nie ma to znaczenia jaki jest sklad chemiczny bo jezeli proch jeat czarny i dymi to jest czarny i dymny. 🤪
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Dobra to zadam Ci jedno pytanie: Proch nitrocelulozowy o składzie 97,8% nitrocelulozowy, 2 % difenyloaminy i 0,2 % grafitu czyli proch nitrocelulozowy z grafitowanymi ziarnami to Twoim zdaniem proch czarny czy bezdymny?
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Ktory z prochow:
Triple seven?
Pyrodex?
Zawiera tak duzy procent nitrocelulozy hm?
Kazdy proch nitrocelulozowy to proch popularnie zwany NITRO!
Reszte napisalem we wczesniejszym poscie.
Dokladnego skladu prochow hogdoona nie dowiesz sie bo sa tajemnicą firmy. Zadnego.
Moze chcesz porozmawiac o prochach nitro/ bezdymnych zdatnych do zastosowania w cp? Taak sa takie tez- pewnie nie wiedziales
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 815
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Czarnowidz »

Żaden. To skład przykładowy. Jaka jest odpowiedź?
scraab pisze: pn 22.sty.2024 - 21:45Moze chcesz porozmawiac o prochach nitro/ bezdymnych zdatnych do zastosowania w cp? Taak sa takie tez- pewnie nie wiedziales
Chętnie się dowiem jakie to są prochy. Prochy bezdymne które można stosować w broni odprzodowej rozdzielonego ładowania, posiadającej ostrzał wyłącznie na proch czarny, na której producent umieścił ostrzegawczy napis "BLACK POWDER ONLY "...
Podaj przykłady takich prochów. Jestem otwarty na wiedzę, chętnie się doedukuję.
scraab
Bywalec
Posty: 426
Rejestracja: ndz 05.mar.2023 - 20:21
Moja broń: Derringer chrom

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: scraab »

Producent umiescil ten napis z prostego powodu- żeby jakis durny jankes nie wsypal calej komory np N320 i po urwaniu lapy nie wytaczal procesu firmie. Prochy nadajace sie do elaboracji cp sa specjalnie niskocisnieniowe i o bardzo malej gęstosci nasypowej. VV N32C oraz RS14 to dwa najpopularniejsze i o najlepszych parametrach. Apropos T7 to pedersoli i nie tylko jawniebdopuszcza stosowanie tego zamiennika w instrukcji broni.
Uprzedzając twoje dalsze domysly osobiscie uczestniczylem w testach podczas gosciny w Haale i peacemaker pietty wytrzymal bez zadnego problemu pelne komory N32C. Inne sztuki przerobily dziesiatki lub setki strzalow wg tabel elaboracyjnych gordona, zachowujac przyzwoite osiagi i nie wykazujac zadnego zuzycia.
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Heron »

scraab pisze: wt 23.sty.2024 - 02:12 Producent umiescil ten napis z prostego powodu- żeby jakis durny jankes nie wsypal calej komory np N320 i po urwaniu lapy nie wytaczal procesu firmie. Prochy nadajace sie do elaboracji cp sa specjalnie niskocisnieniowe i o bardzo malej gęstosci nasypowej. VV N32C oraz RS14 to dwa najpopularniejsze i o najlepszych parametrach. Apropos T7 to pedersoli i nie tylko jawniebdopuszcza stosowanie tego zamiennika w instrukcji broni.
Uprzedzając twoje dalsze domysly osobiscie uczestniczylem w testach podczas gosciny w Haale i peacemaker pietty wytrzymal bez zadnego problemu pelne komory N32C. Inne sztuki przerobily dziesiatki lub setki strzalow wg tabel elaboracyjnych gordona, zachowujac przyzwoite osiagi i nie wykazujac zadnego zuzycia.
Rozumiem, że skoro zachęcasz do używania nielegalnych w naszym kraju środków, bierzesz w pełni świadomie pełną odpowiedzialność za wypadki, jakie może to spowodować? Domyślam się, że masz odpowiednie zezwolenie na ich używanie i całkowicie legalne pochodzenie?
Z mojej strony, temat uważam za zamknięty a obrażanie innych użytkowników forum – nie skończy się najlepiej. Jeśli nie odpowiadają Ci normalne dyskusje, nikt nie trzyma Cię tutaj na siłę.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Irek M »

Do Admina - może tylko skasować te niepotrzebne przepychanki słowne, a resztę zostawmy. Nie zamykajmy drzwi prawowitemu autorowi tematu :?
Awatar użytkownika
Heron
Site Admin
Posty: 526
Rejestracja: wt 11.sie.2015 - 21:10
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Heron »

Nie mam zamiaru zamykać tematu na forum :)
Moja uwaga dotyczyła dalszego 'promowania' używania 'nielegalnych' dla większości strzelców środków oraz bezsensownych pyskówek.
Ale tak, poczyszczę posty, które nic nie wnoszą do tematu.
Andy88
Bywalec
Posty: 301
Rejestracja: pn 22.paź.2018 - 23:25
Lokalizacja: Wielkopolska
Moja broń: Remington 1858 Uberti

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Andy88 »

Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Problemy finansowe spowodowały,że zastosowałem na jakiś czas że strzelaniem z mojego kodiak i nie wiem jeszcze kiedy wznowię moją pasję.

Natomiast zacząłem się zastanawiać nad tym jaka jest maksymalna naważka prochu do kodiaka, która oczywiście nie uszkodzi karabinu i zarazem spowoduje że wystrzeli z maksymalną możliwą dla tego karabinu energią?
Magua
Stary bywalec
Posty: 565
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Pedersoli Kodiak Express .58

Post autor: Magua »

Tak jak napisano na stronie Saguaro - ok. 75 granów. Powyżej lufa oczywiście wytrzyma, ale to marnowanie prochu.
ODPOWIEDZ